Çağımızın Gereği Kalite

DİTAŞ

Bilgi, teknoloji ve iletişim alanındaki önemli gelişimler toplumları her geçen gün yeni gelişimlerin yaşandığı ekonomik bir yarışa itmiştir. Kalite bu yarışta en belirleyici unsurdur. Günümüzde müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına uygun güvenli mal ve hizmet üretiminin sağlanması; üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamaları kapsayan ve sürekli gelişmeyi hedefleyen kalite yönetim sistemimiz, bu anlamda güvenilirliğimizin ispatıdır. Bu derlemede otomotiv sektöründe bulunan DİTAŞ’ta uygulanan kalite anlayışı hakkındaki tavrımız nettir.
Üretilen ürünün özellikleri onu üreten sistemin bir fonksiyonudur. DİTAŞ Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş olarak, ISO 9001:2000 standardı esas alınarak düzenlenmiş olan ISO/TS 16949:2009

Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi sertifikası mevcut olup, 20 Ekim 2014 tarihinde yeniden sertifikalandırılmaya hak kazanmıştır. Bu standart maddeler gereği müşteri özel isteklerini temel alarak ve DİTAŞ’ın kalite politikası da göz önünde bulundurularak üretim yapılmaktadır.    Laboratuvar kapsamında mevcut durumda bulunan 5 adet sertlik ölçme cihazı, resim ölçülerini yapmak için 5 adet ölçüm cihazı, parçanın kimyasal analizini yapmak için kullanılan spektrometre cihazları mevcuttur. Giriş Kalite kontrolde bulunan çekme basma cihazıyla boru hammaddesinin istediğimiz standartlarda olup olmadığını takip edebiliyoruz. Poka-Yoke çalışmalarımız sayesinde hatasız üretim yapmak amaçlarımız arasındadır.

“DİTAŞ’ın müşteri isteklerini karşılamakta izlediği yol; müşterilerine, çalışanlarına, kalite denetçilerine çevre ile ilgili tüm paydaşlara veya diğer ilgili taraflara kalite el kitabı ile aktarılmaktadır.
Otomotiv Yan Sanayii’nde 1000’in üzerinde firma faaliyet göstermesine rağmen, kabul edilebilir üretim standartlarına sahip, taşıt araçları imalat sanayiine direkt olarak orijinal parça imal eden, uluslararası pazarlarda rekabet ederek ihracat yapan firma sayısı 300 – 350 civarındadır. Bu sayılı firmalar arasında olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hedefimiz en büyük 100 sanayi şirketi arasında söz sahibi olabilmek. Kalite, çağımızın yükselen bir değeridir. DİTAŞ olarak bu değerin farkındayız.

DİTAŞ, Automechanica  Shangai 2015 fuarında. Dünya’nın ikinci büyük fuarı olan Automechanica Shangai fuarı 2-5 Aralıkta Çin’de gerçekleştirilicek. Automechanika Fuarı, otomotiv sektörü ile ilgili ekipmanları,araçları, makineleri ve hizmetleri kapsamında bulunduran, dünyanın en büyük otomotiv fuarlarından biridir… Aynı zamanda fuar esnasında sergilenen ürünler arasında; parça sistemleri, aksesuarlar, bakım-servis istasyonları, araç yıkama istasyonları gibi endüstri ile ilgili farklı öğeleri de içeren geniş bir ürün yelpazesini ziyaretçilerine sunmaktadır… Sektör alanında uzman ve profosyonel ziyaretçi ve katılımcılar için bir buluşma noktası niteliğinde olan Automechanika Otomotiv Fuarı, daha önceki dönemlerde edinilen istatistik değerler göz önünde bulundurulduğunda, başarı grafiğinde sürekli yukarı çıkan olumlu değerleri ile dikkate değer bir çizgide ilerlemekte.

DİTAŞ Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. olarak ikinci defa katılımını göstereceğimiz fuarda  hall 2 de ve 2K29 numaralı standda olacağız. Hepinizi standımıza ziyarete bekleriz.

Yorum Yap

*