Çevre Evrenseldir !

Temiz Üretim felsefesini benimseyerek çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Bu anlamda DİTAŞ olarak ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasına sahibiz. Bu standardın gereklerinin farkındayız ve bu nedenle; endüstriyel atık suları arıtmak için bir arıtma tesisine sahibiz. Hava kirliliğine sebep olmamak adına doğalgaz kullanımına geçtik. Ayrıca ‘Hava Emisyon’ konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çevre iznine sahibiz. Her bir atığın kıymetli olduğunu bilincindeyiz ve atıkları kaynağında ayrı ayrı topluyor, atık sahamızda geçici olarak depoluyoruz.

DİTAŞ Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. olarak tüm faaliyet, ürün ve hizmetlerimizde, çevreye karşı yasal sorumluluklarımızın bilincindeyiz.Sektörümüz gereği tabi olduğumuz şartnameleri yerine getirmenin yanı sıra, çevre etkilerimizin giderek azaltılması ve çevre performansımızın sürekli iyileştirilmesi için gerekli araştırma ve çalışmaları gönüllü olarak yürütmeyi ve bu amaçtaki çalışmaları desteklemeyi taahhüt ediyoruz.

ÇEVRE EVRENSELDİR VE DOĞAL KAYNAKLARIMIZ SINIRSIZ DEĞİLDİR. ATIK KÂĞIT GERİ DÖNÜŞÜMÜ SAYESİNDE OCAK AYINDAN BUGÜNE  311 ADET ÇAM AĞACININ KESİLMESİNİ ENGELLEMİŞ OLDUK.

Çevre politikamızda belirtilen amaca ulaşmak için; çalışmalarımız ve projelerimizi planlarken aşağıda belirtilen ilkeleri dikkate alıyoruz:

• Tüketilen enerji ve doğal kaynakların verimli kullanımının planlanmasına, sürdürülmesine ve geliştirilmesine yönelik çalışmalarda bulunmak.
• Kirliliğin azaltılması ile ilgili çalışmalarda bulunmak, atıklarımızı kontrol altında tutmak yeniden kullanımını, geri dönüşümünü ve uygun şekilde bertarafını sağlamak.
• Tüm çalışanlarda çevre bilincinin artmasını sağlamak.
• Politikamızı kamuoyuna açık tutmak.
• Tedarikçilerimizi, müşterilerimizi ve diğer ilgili tarafları çevre politikamız hakkında bilgilendirmek.
• Tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin çevre politikaları hakkında bilmek ve çevre performansımızda yapılabilecek iyileştirmelerde bu politikaları da göz önünde bulundurmaktır.

ISO 14001 Belgemiz kapsamında bu politika ve ilkeleri yerine getirmenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Yorum Yap

*