MAN,İnşaat Sektörününde En Çok Tercih Edilen Kamyonu

MAN, SADASDASEEETÜRKİYE’Yİ 2023 VİZYONUNA TAŞIYAN DEV İNŞAAT PROJELERİNİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN MARKASI KONUMUNDA

Son 10 yılda yaşanan küresel ve dönemsel sıkıntılara karşın Türkiye, halen kalkınmasını, büyümesini sürdürüyor. Yine son dönemde 3. Havalimanı, 3. Köprü, TANAP gibi dev projeler ve gayrimenkuldeki güçlü potansiyel, inşaat sektörünü Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörleri arasında öne çıkarıyor. Aynı dönemde MAN, başta Türkiye’nin 2023 hedeflerindeki dev projeler olmak üzere, inşaat sektöründe en çok tercih edilen marka oldu.

Düzenlenen Basın Toplandısı’nda değerlendirmelerde bulunan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, 2015 yılı Kasım ayı sonu itibari ile 12 ton üstü kamyon pazarı gelişimine bakıldığında; bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık %10 luk bir gelişim gözlendiğini belirtti. 2015 yılında pazarın adetsel satış boyutunun da, 2014’e göre daha yüksek olarak gerçekleşeceğine dikkat çeken Serkan Sara, “MAN kamyon ise geçen seneye göre satışlarını, pazar ortalamasının da üzerine çıkarak %12 artırmıştır. 2015 yılında Türkiye’de her iki seçim öncesi pazarın yavaşladığı gözlemlenmiştir. Yoğun ihracat yapılan ülkelerde ise olumsuz gelişmeler yaşanmaktadır. 2015 yılındaki bütün bu sıkıntılara karşın pazar, büyük inşaat projelerinin etkisi ve Euro 5 motorlu araçların üretiminin bu yıl son bulacak olması ile geçen seneye göre artırmıştır” açıklamasında bulundu.

Rekabetin çok yoğun yaşandığı bu değişken pazarda MAN, yüksek kalitesi, müşteri odaklı çözüm önerileri ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile bir adım öne çıktığına vurgu yapan Serkan Sara, “’Müşteri velinimetimizdir’ anlayışı, henüz üretim aşamasında etkili olmuş ve müşteri odaklı araç üretimini zorunlu hale getirmiştir. Efficientline serisi çekilerimiz de, bu anlayış ile üretilmekte ve üstün özellikleri ile sektörü adeta şekillendirmektedir. Yaşamboyu maliyetlere bakıldığında ise MAN; yakıt ekonomisi, uzun ömürlü olması ve daha az yıpranması ile fark yaratmıştır. Yaptığımız müşteri memnuniyeti araştırmalarında araçlarımız ile ilgili olarak halihazırda çok yüksek olan memnuniyet sonuçlarımız her geçen yıl daha da artmaktadır” şeklinde konuştu.Serkan Sara, Almanya da her sene yapılan TUV Ticari Araçlar Arıza Raporu çalışmasına göre MAN’ın Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da lider konumda olduğunu da vurguladı.

KAMYON PAZARI 2016 YILI ÖNGÖRÜLERİ

2016’nın ilk yarısında EURO 5 araçların satışlarının devam edeceğini, yılın ikinci yarısında ise EURO 6 araçlar ile tüketicilerin tanışacağını hatırlatan Sara, “EURO 6, bizim Türkiye’de öncülük ettiğimiz bir üründür. Türkiye yollarında şu anda ençok çalışan EURO 6 araçlar, MAN logosunu taşımaktadır. EURO 6 araçlar teknoloji ağırlıklı araçlardır. Teknolijinin olduğu yerde ise MAN her zaman başarılıdır ve öncülük yapmaktadır. EURO 6 ile bunu tüm Türkiye’de bir kez daha ispatlayacağız” dedi.

Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin Euro 6 teknolojisi ile ve daha verimli araçlarla tanışacağının altını çizen ve MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Euro 6’da kullanılan commonrail motor teknolojisi, bizim uzun yıllardır kullandığımız bir teknoloji. Bu konuda MAN olarak ciddi deneyimimiz var. MAN’ın üstün özelliklerinin yanı sıra rakiplerine göre en büyük avantajlarından biri de; geniş ürün yelpazesidir. Sektörün ihtiyaç duyduğu tüm araç tipi ve versiyonlarına, araçlarda herhangi bir tadilat veya adaptasyona gerek kalmadan cevap verebiliyoruz. Önümüzdeki 10 yılda da yeni teknolojiler, yeni ürünler, kapsamlı hizmetler ile yeni lokasyonlarda müşterilerimiz ile iç içe olmayı planlıyoruz. EURO 6 ile daha geniş ürün gamı ile müşterilerimizin taleplerini karşılıyor olacağız. MAN, araçlarında yaptığı geliştirmelerin yanı sıra ‘Yaşamboyu iş ortağı’ olarak gördüğü müşterilerinin işletme maliyetlerini en aza indirmek üzere özel eğitimler veriyor, sistemler geliştiriyor. Bunun son örneği de bu yıl Türkiye’de ilk kez kullanılan ‘MAN Telematics’ sistemidir. Özel geliştirilmiş filo yönetim sistemi ‘MAN Telematics’, alışılagelmişin dışında kullanıcı, araç ve güzergah ile ilgili tespitlerde bulunuyor ve net sonuçlar sunan raporlamalar yapıyor. Örneğin araç kullanıcısının eksik olduğu ya da hatalı olduğu noktaları belirliyor ve bu konuda verilecek eğitimlerle en ideal sürüş şartlarına ulaşılması sağlanıyor. Ya da güzergaha ilişkin detaylı bilgiler ile kat edilen her kilometre başına tüketilen yakıt ya da maliyet tespit edilebiliyor.

MAN Türkiye pazarına olan inancı ve tüketicilere en doğru aracı sunma azmi ile yeni teknolojileri türkiye ye getirmede lider marka olmaya devam edecektir.

Yorum Yap

*