Ngk Spark Plug Europe, Lambda Sensörü Gamını Genişletti: 41 Yeni Tipi Eklendi

Dünyanın önde gelen buji, kızdırma bujisi ve lambda sensörü üreticisi NGK Spark Plug, yenileme pazarına yönelik lambda sensörü gamını önemli ölçüde genişletti. Yeni eklenen 41 lambda sensörü tipi, şu andan itibaren bağımsız oto servislerine sunulmuş bulunuyor. Söz konusu sensörlerin çoğu, otomobil üreticileri tarafından orijinal ekipman olarak da tercih ediliyor – NTK, seri üretimde kullanılan lambda sensörlerinde bir numaralı tedarikçi konumundadır.

NGK Spark Plug, NTK markasıyla tüm dünyadaki otomobil üreticilerinin en önemli geliştirme ortakları ve seri tedarikçileri arasındadır. Sensörler konusunda uzmanlaşmış şirket, orijinal ekipman alanında kazandığı bilgi birikimini en güncel haliyle yenileme pazarına da yansıtıyor. Bu, bağımsız oto servislerine yönelik 41 yeni tip eklenen lambda sensörü gamı için de geçerlidir. İlk defa yenileme pazarına tedarik edilen bu NTK lambda sensörlerinin 39’u, dar aralıklı ya da zirkonyum dioksit lambda sensörleridir. Buna 2 geniş aralıklı lambda sensörü de ekleniyor. Yeni sensörlerin 27’si, doğrudan NTK orijinal ekipman işinden gelen ürünlerdir.Son genişletme sonrasında komple NTK lambda sensörü yelpazesi artık 920 farklı tipten oluşur. Yeni eklenen 41 sensörle birlıkte, toplam 14.500 araç uygulaması kapsayan kataloğa 983 yeni eşleştirme girdi.

Ürün gamının genişletilmesi, Avrupa’da 14,7 milyondan fazla aracı ilgilendirir. NGK şimdi 9,3 milyondan fazla aracın hem ayar sensörü hem de teşhis sensörü ihtiyacını yüzde 100 karşılayabilir – bunun aksine, çoğu rakibimizin programında ilgili araçlardaki iki montaj konumundan sadece biri için tek bir sensör yer alıyor. Ancak NGK, sadece açıkları kapatmakla kalmıyor: Artık 5,4 milyon araç için ilk defa bir ayar ya da teşhis sensörü sağlanabiliyor.Avrupa Yenileme Pazarı Pazarlama Direktörü David Loy, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Son genişletme ile beraber lambda sensörü gamımızı en güncel hale getirdiğimiz gibi mevcut açıkları da kapatmış olduk. Bu sayede bağımsız oto servislerine sadece lider orijinal ekipman tedarikçisinin denenmiş kalitesini değil, aynı zamanda piyasadaki en yüksek tip karşılama oranlarından birini sunabiliyoruz.”

Yorum Yap

*