Paintexpo Eurasia, Rakamsal ve Niteliksel Başarının Adresi

Bu yıl üçünEkran Alıntısıcü kez düzenlenen PaintExpo Eurasia fuarı, katılımcıların neredeyse tamamı tarafından çok olumlu bir şekilde değerlendirildi. “Fuarın gelişiminden ve organizasyonun sunduğu profesyonel hizmetlerden çok memnun kalındığı” şeklindeki katılımcı açıklamalarıyla bir kez daha kendini ispatlayan fuar, bu yıl sektör içinden gelen toplam 2.446 ziyaretçiye kapılarını açtı. Ziyaretçilerin çeşitli projeleri için ihtiyaç duydukları tüm bilgi ve kaynakları sunan üçüncü PaintExpo Eurasia fuarı, sprey boya ve toz kaplamayla ilgili süreç zincirleri çerçevesinde bir görüşme platformu ve buluşma noktası haline geldi. Fuar katılımcıları, faydalı yeni bağlantılar kurmak ve görüşülen projeleri netleştirmek imkanını elde ettiler.

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN ENDÜSTRIYEL KAPLAMA FUARI, SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI OLDU

15-17 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşen üçüncü PaintExpo Eurasia fuarı, endüstriyel kaplama teknolojilerinde bilgi ve kaynak platformu olarak Avrupa ve Asya arasındaki köprü olma görevini sağlamlaştırıyor. 21 ülkeden 102 katılımcının stant açtığı fuarda, sprey ve toz boya uygulamalarında ürün hazırlık aşamasından son kalite kontrollerine kadar bütün süreci kapsayan tüm ürün ve hizmetler ziyaretçilere sunuldu. Üç gün boyunca yoğun ilgi gören PaintExpo Eurasia fuarına giriş yapan sektör içi 2.446 ziyaretçinin yanı sıra, aynı günlerde paralel olarak düzenlenen STT Show Eurasia Yüzey İşlem Kimyasalları ve Teknolojileri fuarına gelen 700 ziyaretçi de bu fırsattan istifade ederek boya-kaplama alanındaki son gelişmeleri görmek için koridorları doldurdu. Böylece Avrupa’nın lider endüstriyel kaplama teknolojileri fuarının Avrasya ayağına gelen ziyaretçi sayısı 3.142’yi bulmuş oldu.

Değerli irtibatlar, netleşen projeler

PaintExpo Eurasiya’ya gelen ziyaretçilerin yanlarında pek çok çeşitli ve kesinleşmiş proje getirmeleri dikkat çekti.Ekran Alıntısı

Dürr Systems Ltd. Sti. Genel Müdürü Jürgen Ridder, vermiş olduğu beyanda: “İlk kez PaintExpo Eurasia’ya katıldık, ama 2013’deki fuara ziyaretçi olarak gelmiştik ve bu sene daha da profesyonel olduğunu fark ettik” dedi. Ridder, “Yelpaze çok geniş, stantlar daha şık, ve Türkiye’den davet etmiş olduğumuz ve aralarında Fiat, Renault, Ford Otosan’ın da bulunduğu firmalar hep standımıza geldiler. Ayrıca iyi bir kaç güzel yeni irtibat yakaladık. Bir sonraki fuara da katılacağız.” dedi.Fakat yalnızca gelen ziyaretçilerin sayısı değildi katılımcıları etkileyen: gelenlerin aynı zamanda kararlı, konuya vakıf ve doğrudan sektörden olmaları pozitif karşılandı. Ema-Tech Industrial Coating Systems Ltd. Türkiye CEO’su Sayın Ahmet Marangoz, “2011 yılından bu yana PaintExpo Eurasia’ya katılıyoruz; bu yıl ilk kez kendi firmamla katıldım ve fuarın gelişiminden memnunum. Bu yıl çok daha fazla nitelikli ziyaretçi geldi, dolayısıyla görüşmeler de verimli oldu ve kaliteli yeni bağlantılar kurduk. Fuar süresince iki büyük kontrat yaptık. Bizim için başarılı bir katılım oldu” dedi. Aynı şekilde Almanya LacTec GmbH Key Account Manager’i Sayın Udo Reeh de “Ben her üç fuarda da katılımcıydım, ziyaretçi sayısı arttığı için üç gün boyunca sürekli müşterilerle görüşmeler yaptık. İyi bir sektör sentezi ile karşılaştık. Mesela İran ve Suudi Arabistan’dan firmalarla projeler kazanmak mümkün oldu. Her iki firmayla da burada, fuarda tanıştık”. diyerek memnuniyetini dile getirdi. Almanya menşeli Eisenmann Anlagenbau GmbH & Co. KG Satış Müdürü Dr. Joachim Hug da benzer olumlu bir özet vererek, “Ürünlerimize ilgi çok büyüktü ve fark ettik ki Türkiyeli ve İranlı firmalarda önemli ölçüde modern teknolojilere yatırım arzusu mevcut. Görüştüğümüz iki firma ile neredeyse karar aşamasına geldik, diğerleri ile sunum için randevulaştık. Bu bölgeden ürün ve hizmet almak için bağlantılar da kurduk ki bizim için son derece önemliydi.” dedi.

İngiltere’den Finishing Brands UK Ltd firması Otomotiv Pazarlama Müdürü Sayın John Richardson da “Türkiye bizim için önemli bir pazardır ve pek bu fuarda pek çok ciddi taleple karşılaştık. Fuara yaptığımız yatırım karşılığını buldu.“ diyerek PaintExpo Eurasia’ya ilk kez katılımından duyduğu memnuniyeti ifade etti. ABD’den Pollution Control Products Co. firması Pazarlama Müdürü Sayın Adam Mitchell ise “PaintExpo Eurasia fuarına katılımımız olağanüstü başarılıydı, çok sayıda değerli bağlantı kurduk. Hem Türkiye’deki farklı sektörlerden, fakat aynı zamanda Orta Doğu ve Batı Avrupa ülkelerinden de. Bir sonraki fuara da katılacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Belçika menşeli Pyrox bvba firmasından Sayın Patrick van Noten içinse PaintExpo Eurasia’nın pozitif gelişimi ve başarılı iş bağlantılarından dolayı 2017’deki fuara katılım şimdiden kesinleşmiş durumda. Aynı şekilde Almanya’dan Louis Schierholz GmbH Ürün Müdürü Sayın Detlev Rupprecht “Bu yıl, gelen ziyaretçilerin kalitesi son derece artmış durumda.” dedi. Rupprecht, “Doğrudan net projeler hakkında görüşmeler yaptık. Ama ziyaretçi sayısı da oldukça iyiydi. İyi ki dört kişilik ekip olarak gelmişiz bu fuara.” şeklinde sözlerini tamamladı.
Tüm bunlar, PaintExpo Eurorasia fuarının katılımcılar açısından, gerek Türkiye ve gerek Orta Doğu – Kuzey Afrika bölgesinden gelen boya/kaplama firmaları için önemli bir tedarik ve bilgilenme platformu olarak değerlendirildiğini gösteriyor. PaintExpo Eurasia, çeşitli ülkelerden ve boyama teknolojilerinin çeşitli dallarından firmaların katıldığı bir buluşma noktası olarak görülüyor. Dolayısıyla 12-14 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan bir sonraki PaintExpo Eurasia fuarına başvuruların şimdiden başlamış olmasına şaşırmamak gerek.

Yorum Yap

*