VOLVO KAMYON’un Spor Otomobil Şanzımanına İnovasyon Ödülü

Avrupa’nın prestijli ödüllerinden ‘Yılın Kalite İnovasyon Ödülü’, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Volvo Kamyon’a verildi.

DÜNYADA İLK KEZ VOLVO KAMYON’UN SPOR OTOMOBİLLERDEN AĞIR VASITALARA UYARLADIĞI ÇİFT KAVRAMALI I-SHİFT, SÜRÜCÜYE VERİMLİ, SORUNSUZ VE EMNİYETLİ BİR SÜRÜŞ İMKÂNI SUNUYOR.

Her yıl iyi tasarlanmış bir metodoloji ile müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilecek, yenilikçi çözümler sunan kişi, kurum ya da şirketlere verilen Yılın Kalite İnovasyon Ödülü, üst üste ikinci kez Volvo Kamyon’un oldu. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki törende Macar Başbakanı Janos Ader tarafından Volvo Kamyon’a takdim edilen 2014 Yılın Kalite İnovasyon Ödülü, İsveç Kalite Enstitüsü dışında Avrupa’da pek çok ülkenin kalite kurumları tarafından da destekleniyor.

Yüksek performanslı spor otomobiller için tasarlanan şanzıman, ağır vasıtalara dünyada ilk kez Volvo Kamyon tarafından çift kavramalı I-Shift olarak uyarlandı. Volvo Kamyon, çift kavramalı I-Shift şanzımanıyla güç kesintisi ve hız kaybı olmadan vites değiştirme avantajı sunuyor. Geleneksel şanzıman sistemlerinde vites geçişi sırasında yaşananların aksine yumuşak ve sarsıntısız bir sürüş imkânı sunan çift kavramalı I-Shift, yakıt tüketimini azaltırken ulaşımda verimlilik de sağlıyor.

Yorum Yap

*