2016 Dakar Rallisi’nde Petronas Zaferi

En yakın rakibinin 1 saat 15 dakika önünde olan PETRONAS De Rooy Iveco ekibi, etkileyici avantajıyla liderlik sıralamasında başı çekiyor.

eewwwwwPETRONAS De Rooy Iveco takımının kaptanı Gerard De Rooy, dünyanın en zorlu off-road yarışı olarak bilinen 2016 Dakar rallisinin kazananı oldu.  Alman sürücü, PETRONAS Urania motor yağı ve PETRONAS fonksiyonel sıvılarıyla güçlendirilmiş yeşil Iveco Powerstar kamyonuyla bitiş çizgisini Mardeev’in (Kamaz takımının Rus sürücüsü) 1 saat 15 dakika 27 saniye önünde tamamladı.

Uluslararası PETRONAS Motor Yağları Grup Yönetim Müdürü ve Yönetim Şefi Amir Hamzah Azizan, “Bu, De Rooy için harika bir başarı ve onu bu zaferinden dolayı kutluyoruz. Dakar Rallisi sadece sürücünün sürüş yeteneklerini test eden bir yarış değil, aynı zamanda kamyonların ekstrem koşullar altında yola devam edebilme dayanıklılığını da ölçüyor. Iveco ve De Rooy’un teknik ortakları olmaktan gurur duyuyoruz. Bu, bize kamyon ve dizel motor imalatında küresel çapta lider bir marka olan Iveco ile işbirliği içersinde üstün motor yağları ve fonksiyonel sıvılar geliştirme olanağı sağladı. Bu zafer olağanüstü bir makine ve akışkan mühendisliğinin de göstergesidir” dedi.

Gerard De Rooy, “ PETRONAS’a hem takımın baş sponsoru olduğundan hem de çok değerli bir teknik ortak olduğundan dolayı teşekkür etmek istiyoruz. PETRONAS’ın formülasyonları, teknik uzmanlığı ve tavsiyeleri özellikle çok kritik şartlarda, örneğin havanın çok sıcak ya da çok soğuk olduğu zamanlarda, kamyonların performanslarını geliştirmemize yardımcı oldu. Dakar gibi ekstrem sürüş koşullarında, güvenilir, yüksek performanslı motor yağının rolü azımsanamaz ve PETRONAS Urania’yla elde ettiğimiz de buydu. Bu zafer, PETRONAS’ın üstün motor yağları ve fonksiyonel sıvıların tedarikçisi olmanın da ötesine geçerek,, onların gerçek uzmanlar olarak başarımızla yakından ilişkili olduklarını kanıtlıyor,” diye belirtti.

2016 Dakar Rallisi, PETRONAS-Iveco-De Rooy ortaklığının beşinci yılına da işaret ediyor. Takım ilk zaferini 2012 yılında kaydetti ve hem karayollarında hem de arazi sürüşlerinde rekabetçi ruhunu canlı tutmayı başardı. Iveco ile uzun süredir teknik işbirliği içinde olan PETRONAS, bilhassa De Rooy’un Powerstars’ı ve Iveco’nun küresel donanması için özelleştirilmiş motor yağlarının gelişiminde, sıvı ve soğutucuların aktarımında temel bir rol oynuyor.

2014 yılında PETRONAS, IVECO ile işbirliği içerisinde başarıyla 0W-20 – ağır hizmete uygun motor yağını geliştirdi. PETRONAS Urania Next 0W-20 ticari araç motor yağı Iveco Standard 18-1804 TLV LS için son derece uygun. Aynı zamanda, belirli araç kullanım koşullarında %2,5’e vardığı kanıtlanmış yakıt tasarrufu ekonomisiyle teknolojik olarak geliştirilmiş.asdsaeetyyht

PETRONAS Motor Yağları Uluslararası Operasyonlar Grup Sorumlusu Eric Holthusen, “PETRONAS’ta teknoloji bizi farklılaştıran kilit unsurdur ve bütün uzmanlığımızı yenilikçi motor yağları geliştirmeye odaklıyoruz. Ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın sınırları zorluyoruz. Burada, ticari araç filo ekonomisine katkıda bulunmaya yardımcı, daha iyi yakıt verimi gereksinimlerini karşılayan yeni motor jenerasyonu için geliştirilen bir motor yağından bahsediyoruz. De Rooy takımının zaferi Iveco ve PETRONAS için çok büyük bir başarı ve  gerek bu zorlu Dakar yarışında gerekse günlük taşıma gereksinimlerinde güvenilirliği daha yüksek ve yakın sarfiyatı daha düşük ürünler geliştirerek ortaklarımıza yardımcı olma hedefimizde doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor. Iveco ve güvenirliği kanıtlanmış PETRONAS Urania motor yağı ortaklığı, kazanmak için gerçekten aşırı sabır ve dayanıklılığı test edilmiş bir formül,” dedi.

Yorum Yap

*