Ditaş Yeni Logosuyla Değişimini Tescilliyor

Türkiye’nin önde gelen direksiyon ve süspansiyon sistem parçası üreticisi DİTAŞ, 20 yılı aşkın logosunu değiştirdi. 

Ditaş, uzun yıllar kullandığı eski logosunun tipografisinde değişikliğe giderek daha eğik açılarda ve modern yapıda yeni logosunu tasarladı. Global anlayışın yeni yaklaşım ve taleplerini göz önünde bulundurarak markasını yeniden konumlandırmaya karar verdi.

Uluslararası pazarlarda da gücünü gittikçe arttıran DİTAŞ, TURQUALITY programına dâhil olması ve yurt dışı pazarlarda markasının bilinirliğinin artmasıyla bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor. Sahip olduğu kalite sertifikaları, geniş üretim ağı, yüksek kaliteli ürünleri ile ağır vasıta, hafif ticari ve binek araçlarda, traktör ve iş makinalarında yurt dışında adından sıkça söz ettirmeye başladı.

sadasdeeeeee3213213

DİTAŞ yeni logosuyla ürün gamındaki değişiklikleri ve markasının çok yönlülüğünü ve gelişen teknolojiyle birlikte çağın gereksinimlerine ayak uydurduğunu gösteriyor. Eski logosunun da renklerine bağlı kalarak kırmızı rengin dinamik ve akılda kalıcılığını, mavi rengin ise verdiği sakin ve ayakları yere basan etkisi ile markasının insanlar üzerindeki algısını güçlendirmeyi hedefliyor.

E5YD harfini ana çıkış noktası olarak ele alan DİTAŞ, üretimde direksiyon ve süspansiyon parçalarıyla hayati parçalara dokunması ve markasının ürettiği ürün gamının kapsamını yol olarak gördüğünden yolu simgeleştirerek kullanıyor. DİTAŞ, logo değişimini dinamik yapısı sayesinde bugünü ve yarını yakalayacak şekilde değişime olan inancının görsel bir kanıtı olarak nitelendiriyor.

Yorum Yap

*