Messe Stuttgart Türkiye’de iş olanaklarını teşvik ediyor – İstanbul ”Otomotiv” günleri

Messe Stuttgart LASYS ihtisas fuarı çerçevesinde „LASYS meets…“ sloganı ile lazer teknolojilerini global çapta güçlendirmeyi hedefliyor. 2015 yılının Ekim ayında başlatılan „LASYS meets AMB China“ etkinliğinden sonra 31 Mart 2016 tarihinde „LASYS meets Turkey“ etkinliğinin startı verilecek. Uluslararası Lazer Malzeme İşleme Fuarı bu tarihte İstanbul’da „Otomotiv“ günleri etkinliğini düzenleyecek.
Bu etkinlik çerçevesinde özellikle otomotiv sektörü kullanıcılarına yönelik hazırlanan bir sunum ve CVK Hotels & Resorts Park Bosphorus İstanbul otelinin sergi salonlarında yapılacak tanıtımlar gerçekleşecek. Sunum programı ve sergi kapsamında Türkiye’deki otomobil üreticileri ve otomotiv tedarikçi firmaları uluslararası lazer imalat sistemleri hakkında bilgi edinebilecekler. Ayrıca lazer teknolojileri konulu sunumlar da katılımcılara somut lazer malzeme işleme çözümleri ve avantajları hakkında faydalı bilgiler sunacaktır. Bu etkinlikte lazer teknolojilerinin çok geniş kullanım asdasdasdsaolanakları gösterilecektir. Lazer ile işaretleme, kesme, yüzey işleme, katkılı imalat gibi kullanım alanları sadece bunlardan bazılarıdır. Bunun yanında lazer pazarının gelişimi hakkında da bilgiler sunulacaktır.

Messe Stuttgart Endüstri Departmanı Müdürü Sayın Gunnar Mey: „Türkiye, lazer teknolojileri üreticileri ve tedarikçilerinin ilgisini çekebilecek bir yatırım ülkesidir. Otomobil sanayisi büyümenin lokomotif sektörüdür“ diyor. Ve ekliyor: „Messe Stuttgart olarak gerçekleştireceğimiz bu etkinlik ile lazer teknolojisi üreten firmaların, çok çeşitli iş olanakları sunan, yüksek gelişme hızına ve cazip bir pazara sahip olan Türkiye piyasasına girmelerini mümkün kılıyoruz.“
Messe Stuttgart Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ufuk Altıntop: „Türkiye’de kurulu 13 OEM otomobil fabrikası yılda bir milyondan fazla araç üretiyor ve bu üretim rakamı ile Türkiye’yi dünyanın 16ncı büyük otomobil üreticisi kılıyor. Dünyanın en büyük 100 otomotiv tedarikçisinden 35’i Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Türkiye’den dünyaya ihraç edilen otomotiv parçaları 3 milyar ABD Doları sınırını aştı ve gelecekte bu alanda yapılacak yatırımlar daha da artacaktır. Bütün bu gelişmeler ve rakamlar otomotiv sanayisinin Türkiye’de ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Büyüme trendi içinde bulunan bu sektörün oyuncuları, üretimleri için ekonomik açıdan daha verimli teknolojilere gerek duymaktadır. Bu noktada lazer üretim teknolojilerinin tanıtımı Türkiye pazarı için çok önemli ve yatırım kararlarını etkileyecek bir unsurdur. LASYS fuarı 2016 yılının Mart ayında Türkiye’de gerçekleştireceği etkinlik ile geleceği birlikte tasarlamak için çok faydalı temasların kurulmasını sağlamayı hedeflemektedir“ diyor.

İstanbul’da düzenlenecek „Otomotiv“ günleri çerçevesinde ürün tanıtımına katılmak ve sunum programına konuşmacı göndermek isteyen firmalar LASYS Kıdemli Proje Müdürü Sayın Cornelia Schlingelhoff’a başvuru yapabilir (cornelia.schlingelhoff@messe-stuttgart.de).

Etkinliğe katılmak isteyen ziyaretçiler lasys-turkey@messe-stuttgart.com.tr adresinde kayıt yaptırabilir.
31 Mart 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek „Otomotiv“ günleri hakkında ayrıntılı bilgi için bakınız: www.lasys-messe.de/lasys-meets

LASYS fuarı hakkında LASYS fuarı, lazer malzeme işleme alanında sistem çözümlerine odaklanan tek uluslararası ihtisas fuarıdır. Fuarın 2008 yılında düzenlenmeye başlanmasından bugüne kadar en yeni lazer sistemleri, tesisleri ve metotları başarı ile tanıtıldı. Sektör ve malzeme işleme dışında LASYS fuarı özellikle uluslararası sanayi kuruluşlarının karar alma mercilerine hitap etmektedir. Fuarın merkezinde denemiş ve kendini kanıtlamış yenilikçi teknolojiler, uygulamalar ve sanayi üretiminde lazer kullanım olanakları bulunmaktadır.
Stuttgart Fuar Alanında LASYS 2016 fuarı ile aynı tarihlerde ziyaretçiler için sinerjiler oluşturabilecek diğer ihtisas fuarları da düzenlenecektir. Bu fuarlar Automotive Testing Expo Europe ile birlikte Automotive-Shows, Engine Expo, Automotive Interiors Expo, Global Automotive Components and Suppliers Expo ve Autonomous Vehicle Test & Development Symposium ile O&S, Uluslararası Yüzey ve Katmanlar Fuarı, Uluslararası Sanayi Parçaları ve Yüzey Temizleme fuarı olan parts2clean fuarlarıdır. VDMA Birliği, LASYS fuarının fikirsel sponsorudur.

LASYS fuarı 31 Mayıs – 02 Haziran 2016 tarihleri arasında Stuttgart Fuar Alanında düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgiler için internet adresi www.lasys-messe.de.
LASYS fuarı ile ilgili görselleri ve basın tekstlerini aşağıdaki adresten indirebilirsiniz: www.messe-stuttgart.de/lasys/journalisten/pressematerial/

Twitter: www.twitter.com/Lasys_TradeFair

Yorum Yap

*