Meydan Group 45. Yılını Coşkuyla Kutladı

farukKonya’nın ve ülkemizin lider oto yedek parça ithalatçısı ve üreticisi Meydan Group’un 45. Yıl Değerlendirme Toplantısı ve Motivasyon Gecesi, geçtiğimiz hafta sonunda Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Bey, Meydan Group ailesi ve konuklarının yoğun katılımıyla Konya Dedeman Hotel ve Convention Center’da yapıldı.

Öğle saatlerinde başlayan 2015 Yılı Değerlendirme Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yönetim Kurulu Başkanı Faruk MEYDAN’ın açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasına tüm Meydan Group ailesine 2015 yılındaki başarılarından dolayı teşekkür ederek başlayan Faruk Bey, ‘’Ülkemize katma değer sağlayan, her gün gelişerek büyüyen şirketimize hizmet veren tüm çalışma arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum’’ dedi. Kendi yaşamından kesitler sunarak konuşmasını sürdüren Faruk MEYDAN zaman zaman duygulanarak konuşmakta güçlük çekti. Bugün 45. yaşını kutlayan MEYDAN GROUP’un büyük başarısının en önemli sırrının azimle, sabırla, tüm güçlüklere göğüs gererek çok çalışmak olduğunu, belirlenen hedefe kararlılıkla yürümenin başarıda ne kadar önemli vurgulayan Faruk Meydan, ithalatçı/distribütör kimliklerinden sonra artık ‘üretici’ kimliğine sahip olmanın verdiği gururu yaşadığını ifade etti. Konya’nın otomotiv endüstrisi konusunda Türkiye’nin en gelişmiş kenti olduğuna dikkat çeken Faruk Bey, Konya’dan birçok dünya markasına yedek parça üretiminin motor, şanzıman, süspansiyon, ön düzen ve fren aksamları ile büyük araç olarak tabir edilen kamyon grubu araçların kaporta aksamları olarak yapıldığını belirterek, Konya sanayisinin hem ülkemiz hem de dünya otomotiv sektörü için son derece önemli bir konumda olduğunu söyledi. Bu durumun farkındalığından yola çıkarak geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Sevgili Metal Otomotiv metal oto yedek parça üretiminde ülkenin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Kalıp, makine ve teknoloji yatırımlarına devam eden Sevgili Metal Otomotiv, Konya’dan ve ülkemize önemli bir hizmet sunmaktadır.

meydan

Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Meydan’ın ardından söz alan yönetim kurulu üyeleri ve yöneticileri değerlendirme konuşmalarını yaptı. Geceye ödül töreninin ve hediye çekilişinin ardından akşam yemeği ve iki ünlü müzisyenin sahne aldığı canlı müzik şöleniyle devam edildi. Gece sonunda kısa bir röportaj yaptığımız Faruk Meydan duygularını ‘’Meydan Group’un 45. yılını ilk günkü heyecanımızla kutladık. 2015 yılı şirketimiz adına başarılı bir yıl olarak geride kaldı. Sektördeki unvanlarımıza ‘üretici’ sıfatını Sevgili Metal Otomotiv’le ekledik. Şuanda metal aksam diye tabir ettiğimiz kaporta aksamlarının tamamını Sevgili Metal olarak araçların kaput, çamurluk, bagaj kapağı, panel, tampon demirleri gibi önemli gövde parçalarını yüzde yüz yerli olarak üretiyoruz. Amacımız kapasitemizi arttırarak OEM üreticisi ünvanını da kazanmak ve otomotiv sektörüne hizmet etmektir.meydan2meydan3

Yerli otomotiv projesinde Konya’nın öncü şehirlerden biri olacağına inanıyorum. Şehrimiz otomotiv sektöründe tecrübeli, bilgili ve donanımlıdır. Biz de Meydan Group olarak yerli otomobilin parçalarını üretmeye adayız. Konya’mıza ve ülkemize istihdam ve katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Hedeflerimize bir bir ulaşarak, yeni ve daha ileri hedefler koyuyoruz. Yakın gelecekte güzel projelerimiz hayat bulacaktır. ’’ sözleriyle dile getirdi ve 2016 yılının ülkemiz ve tüm insanlığa barış, mutluluk ve huzur getirmesini, hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Yorum Yap

*