Talson’dan DHL’e Hava Kargo Treyleri Teslimatı

Almanya, 23 Mart 2016 – 2003 yılından bu yana Türkiye’nin lider treyler üreticisi Tırsan bünyesinde yer alan Avrupa’nın pazar lideri hava kargo treyleri üreticisi Talson, geçtiğimiz günlerde DHL Aviation şirketine Talson TAM TAL iki dingilli hava kargo tipi kutu treyler teslim etti. DHL Aviation, dünyanın en büyük lojistik şirketi olan Deutsche Post’un bağlı kuruluşlarından DHL Express’in hava kargosu şirketidir.

DHL Aviation’a tedarik edilen treylerler, Talson’un hava kargosu taşımacılığındaki deneyimiyle şirketin taleplerine yanıt verecek şekilde özel üretildi.

Talson TAM TAL iki dingilli hava kargosu treylerleri, hava kargolarının kolayca elleçlenebilmesi için tasarlanmıştır. Paslanmaya karşı 10 yıl garantili kataforez (KTL) kaplı hafif şasi üzerine inşa edilen TALSON TAM TAL rijit üstyapısı ve patentli teknolojileriyle hava kargosu taşımacılığında benzersiz verimlilik sunar. İç net yüksekliği 2.750 mm, gabarisi 4.000 mm olan Talson TAM TAL optimum yükleme alanına sahiptir. Lastik ebadı 385/55/22,5 olan Talson TAM TAL’in deve boynu yüksekliği 1.150 mm’dir.

Talson-DHL_800x555

TALSON TAM TAL hızlı ve kolay yükleme ve boşaltma için 5 sıralı kayar tabanla donatılmıştır. Kayar taban aynı zamanda treylerin kullanım ömrünü uzatmak için tasarlanmıştır. Yük güvenliğini artırmak için, sürücü unutsa bile araç hareket ettiği anda kayar taban silindirlerini otomatik olarak indiren Otomatik İndirme Fonksiyonu standart olarak sunulmaktadır.

Talson TAM TAL çok amaçlı aluminyum TALFIX® panellerle donatılmıştır. Üzerinde 10 binden fazla yük sabitleme ve askı çubuğu takılabilecek slot bulunan Talfix® paneller; yük sabitleme sistemi ve çift kat olarak da kullanılmaktadır.

Talson TAG FNA standart olarak Avrupa Birliği’nin üstyapı ve yük güvenliği mevzuatı olan Code EN 12642 XL standardına sahiptir.

Talson hakkında

 Hollanda merkezli kutu tipi treyler üreticisi olan Talson, 2003 yılında Tırsan tarafından devralınmıştır.Talson’un geniş ürün yelpazesi içerisinde tekstil, dağıtım ve hava kargo tipi kutu treylerler yer almaktadır. Talfix®, TalDrive® ve TalStep® gibi kullanım kolaylığı için geliştirilmiş teknoloji patentlerine sahiptir. Özel hafif tasarıma sahip olan Talson ürünleri, kendinden destekli şasileri ile sağlamlıktan ödün vermeden yüksek yük kapasitesi sunmaktadır.Avrupa’da hava kargo taşımacılığı segmentinde pazar lideri olan Talson, 2013 yılında FNA sınıfı ATP sertifikalı hava kargo treylerini ürün gamına katmıştır.

Yorum Yap

*