Automechanika Istanbul, 2016’da Daha Renkli

Türkiye’nin lider ‪otomotiv endüstrisi fuarı olan Automechanika Istanbul, 10.kez sektörün nabzını tutuyor. ‪Otomotiv sektörünün bölgedeki en kapsamlı etkinliği, İstanbul ‪TÜYAP Fuar Merkezi’nde 07-10 Nisan 2016 tarihleri  arasında kapılarını açtı. Her yıl 1500’ün üzerinde katılımcıyı ağırlayan fuar, bu yıl birbirinden faklı etkinliklerle her zamankinden daha renkli.

Klasik Yarış Otomobilleri Göz Dolduruyor

Fuar süresince 11. Salonda ziyaretçilerini karşılayan Klasik Yarış Otomobilleri sergisi göz dolduruyor. Birbirinden kıymetli 6 Klasik otomobil dört gün boyunca sergilenecek. 1972 model Porsche 911 RS, 1976 model Kadett GTE Grup 2, 1985 model Renault 5 Turbo 2 ve 1966 model Alfa Romeo 1600 GT yarış otomobillerinin yanı sıra, Anadol STC ve Murat 131 otomobilleri 11. salonda yerlerini alıyor.

Automechanika Istanbul’da Sanat Esintileri

Automechanika Istanbul’da illüstrasyondan,  grafitiye, hatta maketçiliğe farklı sanat dallarından ustalar, ziyaretçiler için yeteneklerini sergileyecekler. 1987 Çankırı doğumlu resim ve illüstrasyon sanatçısı Osman Arık 10. Salonda kişisel sergisini fuar ziyaretçilerinin beğenisine açıyor. Ayrıca 4 gün boyunca sürecek canlı performansında sergilenen bir otomobili tuvalinde resmediyor.Sokak sanatı grafitiden eserler de fuarda yer alıyor. İsmail Erzurumluoğlu ve ekibi tarafından el emeği göz nuru hazırlanan maketler Automachanika Istanbul’da sergileniyor.Güner Maket Sanayi 3. Salonda sergileyeceği 1:10 kamyon, tanker ve otobüs maketleri ile maket meraklılarından ilgi görüyor.

Yerli Otomobil Sergisi

 Türk otomotiv ve yan sanayisinin gücünü dünyaya göstermek amacı ile ülkemizde üretilen yerli otomobiller Automechanika Istanbul’da  unutulmadı. Volkan Işık’ın tasarımı ilk yerli yarış otomobili VOLKICAR’ın yanı sıra Avitaş Motorsport tarafından tasarlanıp Dünya’ya satılan Control 4 otomobili 10. Salonda yer alıyor.

1459492495_Aum_frankfurt_e_davetiye_2016

Dört Günde Otomobil Toplanacak

Automechanika Istanbul’da bir ilk yaşanacak. Türkiye’nin önemli garajlarından ES Garaj tarafından 4 gün sürecek fuar boyunca bir E30 otomobil toplanacak. Meraklı ziyaretçilerin ilgisini çekecek bu canlı performans, otomobil severler için keyifli bir gösteri olacak.

Automechanika Istanbul’da Simulatörler yer alıyor

Konya’da üretilen son teknoloji simulatörler Automechanika Istanbul’da yer alıyor.. 2 dof ve 6 dof F1 similatörünün yanı sıra 360 derece hareket eden Uçuş & Roller Coaster simulatörü ve ralli fuarda yerini alıyor. Yoğun iş görüşmelerinin arasında mola vermek ve heyecanlı anlar yaşamak isteyen fuar ziyaretçileri simulatörlerde keyifli vakit geçirebilecek.

Daha fazla bilgi ve fotoğraf için:

www.automechanika.com.tr

Messe Frankfurt hakkında

Messe Frankfurt, dünya çapında 2,297* çalışanı ve yıllık 645* milyon Euro‘luk cirosu ile dünyanın lider fuar organizatörü firmalarından biridir. Messe Frankfurt’un 160’dan fazla ülkeye hizmet veren 29 iştiraki ve 57 uluslararası satış ofisi bulunmaktadır. Günümüzde Messe Frankfurt tarafından dünyanın 40’dan fazla şehrinde fuarlar organize edilmektedir. Messe Frankfurt 2015 yılında yarısından çoğu Almanya dışında olmak üzere 132* fuar organize etti. Frankfurt fuar merkezi, 10 fuar salonu ve birleşik kongre merkeziyle birlikte toplam 592,127 metrekarelik alana kuruludur. Messe Frankfurt, yüzde 60 hissesi Frankfurt belediyesine, yüzde 40 hissesi ise Hessen eyaletine ait olan bir kamu firmasıdır.

Daha fazla bilgi için lütfen www.messefrankfurt.com adresini ziyaret ediniz.

Yorum Yap

*