Seger Korna, Her 4 Saniye de 1 Korna Üretiyor / Seger Korna, Automechanika İstanbul 2016’da

Korna tasarımı, üretimi ve satışında Türkiye lideri olan Seger Korna, 7-10 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Automechanika İstanbul 2016 Türkiye Fuarı’na katıldı. Yüzde 100 yerli sermayeli olan Seger Korna’nın her 4 saniyede 1 korna ürettiğini belirten Seger Korna Genel Müdürü Tülin Tezer, “Korna üretiminde dünyanın en çok tercih edilen firmaları arasında bulunan Seger Korna, Türkiye’de birinci, Avrupa’da üçüncü, dünyada ise en büyük ilk 10 korna üreticisinden biridir” diye konuştu.

Bugün ülkemizde ve dünyada önemli araç üreticileri ile yaptığı anlaşmalarla elektrikli ve havalı korna üretiminde bir dünya markası haline gelen Seger Korna, İstanbul’da otomotiv endüstrisini bir araya getiren Automechanika İstanbul 2016 Türkiye Fuarı’na katıldı. Seger Korna, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki fuarda yeni ürünlerinin de tanıtımını yaptı.

1460111008_tulin_tezer_fuar_800x533Seger Korna, 4 saniyede 1 korna üretiyor

Seger Korna Genel Müdürü Tülin Tezer, Bursa’da 1981 yılında kurulan ve yüzde 100 yerli sermayeli olan Seger Korna’nın her 4 saniyede 1 korna ürettiğini belirterek “Korna üretiminde dünyanın en çok tercih edilen firmaları arasında bulunan Seger Korna, Türkiye’de birinci, Avrupa’da üçüncü, dünyada ise en büyük ilk 10 korna üreticisinden biridir” diye konuştu.Tezer, 2015 yılında yaklaşık iç ve dış piyasaya 11 milyon adet korna üretimi yapan  Seger Korna’nın Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’da dünyanın 70’e yakın ülkesine satış yaptığını söyledi.

Tülin Tezer, fuarın sektörün buluşması, yeniliklerin ve yeni ürünlerin tanıtımı açısından birçok fırsatı bir araya getirdiğini belirterek “Fuar, her yıl otomotiv endüstrisinin yanı sıra otomotiv yan sanayi aktörlerini bir araya getiriyor. Seger Korna olarak bu yıl da Automechanika İstanbul’da yeni ürünlerimizi tanıtma imkanı bulduk. Seger’in hedefi Güney Amerika’dan Rusya’ya, Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya kadar OEM ve after market’te söz sahibi olan global bir marka olmak. Bunun için de sadece İstanbul’da değil, dünya çapında düzenlenen benzer fuarlara da katılacağız” dedi.

Yeni nesil vasıtalara özel iki yeni ürün

2016 yılına iki farklı korna modeli ile girdiklerini belirten Tülin Tezer, 81JH ve 20GK kornaları yeni nesil araçlar için geliştirdiklerini söyledi. Tezer, bu iki ürünle ilgili şunları söyledi:

1460111042_81JH_korna_621x600

“Yeni nesil vasıtalar için geliştirilen 81JH çift boynuz korna, iki borulu ve kompakt bir dizayna sahip ve yüksek ses gücüne sahip, 20GK ise binek, hafif ticari, ağır vasıta ve iş makineleri için özel geliştirilen geri vites kornasıdır. 110 desibel ses şiddetine sahip olan korna, 9 volt ile 48 volt aralığında çalışabilme özelliğine sahip. Her iki yeni ürünümüzü tanıtma imkanı bulduğumuz için çok heyecanlıyız.’’

Avrupa’nın 1 numaralı otomotiv endüstrisi ve satış sonrası etkinliği olan fuar, bölgedeki tüm otomotiv üretim ve onarım profesyonellerini bir araya getirerek aynı zamanda da KOBİ’lere pazara giriş imkanı sağlıyor.Türk ve Avrupa endüstrilerini buluşturan fuarda geçtiğimiz yıl 41 ülkeden 1667 katılımcı yer almış, 46 bin 382 ziyaretçi katılmıştı.

Seger Korna hakkında…

Hem üretimde hem de korna ticaretinde dünya çapında varlık gösteren yüzde 100 yerli sermayeli Seger Korna, bugün ülkemizde ve dünyada önemli araç üreticileri ile yaptığı anlaşmalarla elektrikli ve havalı korna üretiminde bir marka haline geldi.

Seger; Renault, Isuzu, Audi, Honda, Mercedes-Benz, Volkswagen, Tesla, Nissan, Ford, Dacia, ağır vasıta ve iş makinalarında BMC, Karsan, JCB, Iveco, Temsa, Otokar, DAF, traktör ve tarım makinalarında Hattat, Çukurova, Erkunt, Hidromek, Tümosan, Türk Traktör, Taral, Bozok Traktör, Hars Traktör, motosiklet grubunda ise Indian Motorcyle, Bigdog, Victory, Polaris gibi dünya devlerinin kornalarını tedarik etmektedir.

2015 yılında yaklaşık iç ve dış piyasaya 11 milyon adet korna üretimi yapan  Seger Korna, Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’da dünyanın 70’e yakın ülkesine satış yapıyor.

Bilgi için: İletişim Ofisi Halkla İlişkiler Ajansı

Ayşegül Erben / aysegul.erben@iletisimofisi.com / 0212 324 80 17

1460111061_seger_fuar_stand_800x533

Yorum Yap

*