TRW Türkiye Genel Müdürü ve OYPG Başkanı Mesut Urgancılar Automechanika İstanbul’un Açılış Konuşmasını Yaptı

2Automechanika, İSTANBUL 7 Nisan 2016 – TRW Aftermarket Türkiye Genel Müdürü Mesut Urgancılar, Otomotiv Yenileme Pazarı Gelişme Derneği Başkanı olarak Automechanika İstanbul’un açılış konuşmasını yaptı.

Açılış törenindeki konuşmasında Mesut Urgancılar, 7 – 10 Nisan tarihleri arasında İstanbul Türkiye’de Tüyap Fuar Merkezi’nde 31.000 metre karelik alanda gerçekleştirilen dört günlük etkinliğe katılan 12.000 ziyaretçi ve 1500 katılımcıya hitap etti. Fuarı düzenleyen Almanya merkezli Messe and Marketing’e ve İstanbul’daki ekiplerine teşekkürlerini sunan Mesut Urgancılar, Türkiye Yenileme Pazarı’nın gelecek yıllardaki durumuna ve derneğin sektör ile ilgili önemli misyonuna değindi.

Mesut Urgancılar şu açıklamaları yaptı: “Türkiye’deki otomotiv yenileme pazarı, hareketli ve sürekli büyüyen bir sektör. Merkezi coğrafi konumu ve Automechanika’ya her yıl artan ilgisinin doğrudan bir sonucu olarak İstanbul hem bölgesel, hem de uluslararası düzeyde hızlı bir şekilde önemli bir merkez haline gelmektedir.”

“Otomotiv yenileme pazarı tedarik zincirinde rol oynayan tüm aktörleri hem yerel hem de küresel düzeyde bir araya getiren bu gibi etkinlikler karşılıklı fikir alışverişlerine, ürünlerin ve bizzat sektörün gelişimine olanak sağlamaktadır. Tüm bu faaliyetler; pazarın bütünlüğünü, gelişimini, büyümesini ve başarısını korumaya yardımcı olmaktadır.”

İstatistikler, sektörün yüksek özel tüketim vergisi ve yaşlı araç parkı dolayısıyla büyüyeceğine işaret etmektedir. 2014 yılının ilk yedi ayında, yeni araç satışları yüzde 23,5’luk azalma göstermiştir. Yeni araç pazarındaki bu olumsuz eğilim, ikinci el araç pazarının yaklaşık yüzde 5’lik artış göstermesine neden olmuştur. Ayrıca araştırmalar, 2013 yılında Türkiye’deki binek araç parkı ortalama yaşının 11,8 olduğunu gösterirken bu rakam AB ülkelerinde (i) 8,8 olarak belirlenmiştir.

Mesut Urgancılar sözlerine şöyle devam etti: “OYPG, yerel ve uluslararası tedarikçiler için bölgesel bazda büyüme ve gelişmenin önemli olduğunun altını çizerek Türkiye’deki Otomotiv Yenileme Pazarı’nı desteklemeyi ve genişletmeyi amaç edinmiştir.”

“Çoğu AB ülkesine kıyasla Türkiye’nin daha yaşlı bir araç parkı bulunmaktadır. Ayrıca, akıllı taşıma sistemleri ve alternatif yakıtlı araçlar için heyecan verici yeni teknolojiler gün yüzüne çıkmaktadır.”

“Birlikte çalışarak ve birbirimizi destekleyerek, Türkiye’de daha güçlü, daha uyumlu ve daha kârlı bir sektörü oluşturmak için her fırsata sahibiz.”

1

ZF, aktif ve pasif güvenlik teknolojisi alanlarının yanı sıra, güç aktarma organları ve şasi teknolojisinde de küresel lider konumundadır. 15 Mayıs 2015’te TRW Automotive’i bünyesine katan şirket, artık 40’a yakın ülkedeki yaklaşık 230 konumda mevcuttur. 2014’te hala bağımsız olan iki şirket, 134.000 çalışanla 30 milyar Avro’yu aşan bir satış rakamına ulaştılar. İki şirket de önceki yıllarda olduğu gibi cirosunun yaklaşık yüzde 5’ini, yenilikçi ürünlerde başarı kazanmak amacıyla Araştırma ve Geliştirme’ye ayırmışlardır (son olarak 1,6 milyar Avro). ZF, dünyanın başta gelen üç otomotiv tedarikçisinden biridir.

ZF Services ve TRW Aftermarket, ZF sistemlerinin Yenileme Pazarı kapsamındaki yetkinliğini tutarlı bir biçimde devam ettirmektedir. Entegre çözümler ve tam ürün portföyü ile Yenileme Pazarı organizasyonları kullanım ömürleri boyunca araçların ilk günkü performans ve verimliliklerini korumalarını sağlar. Köklü ürün markaları, dijital yenilikler, özelleştirilmiş ürün ve hizmetler ve dünya çapındaki hizmet ağının bir araya getirilmesi ZF’yi rağbet gören bir iş ortağı ve Küresel Yenileme Pazarı’nın iki numarası konumuna getirmiştir.

Basına yönelik daha fazla bilgi ve fotoğraflar için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.zf.com/press

TRW Aftermarket Hakkında

TRW Aftermarket, ZF’in Aktif ve Pasif Emniyet Sistemleri bölümünün bir parçasıdır ve Küresel Yenileme Pazarı’nda lider ‘Köşe Modülü’ parçaları (fren, direksiyon ve süspansiyon) tedarikçisidir. İş bu teklifi; Bağımsız Yenileme Pazarı ve resmi OEM ağları için bakım, tanılama, eğitim ve teknik destek ile desteklemektedir. Daha fazla bilgi için, bkz.: www.trwaftermarket.com.

Yorum Yap

*