Magnetı Marellı, Mercanlar Otomotiv ile birlikte Automechanıka İstanbul’da yer aldı

Magneti Marelli, 07-10 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen Automechanika İstanbul Fuarı’nda Mercanlar Otomotiv tarafından açılan stantta partner olarak yer aldı. Magneti Marelli’den Ceo Antonio Recinella, Türkiye Aftermarket Ülke Müdürü Duygu Sefa, EMEA Satış Direktörü-Aydınlatma Aftermarket Global Sorumlusu Stefano Sancassani, Magneti Marelli Türkiye Distribütörü Tofaş Türk Otomobil A.Ş.’den ise Satış Sonrası Yedek Parça Direktörü Hüseyin Şahin , Yedek Parça Pazarlama Müdürü Acar Divriş ve  Yedek Parça Satış Müdürü Cenap Özsaraç’ın da yer aldığı fuar, iki firma için de oldukça verimli geçti.

Fuarın iki firma için de oldukça iyi geçtiğini ifade eden Mercanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Tonba, “Magneti Marelli ile her geçen gün artan bir işbirliğimiz var. Automechanika İstanbul Fuarı ile bu işbirliğini daha üst seviyeye taşımış bulunmaktayız. Mercanlar Otomotiv olarak Magneti Marelli ve diğer işbirlikçilerimiz ile yolumuza emin adımlar ile devam ederek sektörde hızla yükselmeye devam edeceğiz” dedi.

Tonba, konuşmasının sonunda bundan sonraki süreçte Magneti Marelli ile daha da güzel işlere imza atacaklarına inandıklarını belirtti.NEWS.UPLOAD_IMAGE2441.d995f93b-27b7-466e-b4a2-8d4361cc744b

NEWS.UPLOAD_IMAGE2441.87c19f18-f0e4-4ef9-992f-ea968735f362

Magneti Marelli Hakkında

Fabbrica Italiana Magneti Marelli (FIMM) 8 Ekim 1919 ‘ da, Fiat Torino ve Ercole Marelli & Co firmaları ortaklığında, araç pazarı ve havacılık sektörünün isteğiyle motorlarda kullanılan marş manyetiği ihtiyacı üzerine Sesto San Giovanni’ de 7 milyon eski İtalyan Lirası sermaye ile kuruldu.

Bugün Magneti Marelli, merkezi İtalya’ da (Corbetta, Milan) olan ve Fiat Chrysler Automobiles’a bağlı yüksek teknoloji sistem ve komponentlerin tasarım ve üretimine kendini adamış uluslararası bir bir firmadır.

Otomotiv sistem ve yedek parçaları alanında dünyanın en köklü ve büyük kuruluşlarından olan İtalyan Magneti Marelli, bugün dünyada Türkiye dahil 19 ülkede ofis, 86 üretim tesisi, 12 Ar-Ge merkezi ve 26 uygulama merkeziyle faaliyetlerini sürdürüyor.

FCA’nın yüzde 100 iştiraki olan Magneti Marelli, otomobil elektronik sistemleri, aydınlatma, aktarma organları, süspansiyon sistemleri, egzoz sistemleri, plastik parça ve modüller, satış sonrası servis ve yedek parça ve de motorsporlarında, elektronik ve elektromekanik sistemlerdeki uzmanlığıyla, hemen her marka otomobilin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Magneti Marelli’nin felsefesinin temelinde, kalite ve inovasyon yer alıyor. Araştırma geliştirme ve mühendislik alanında sürekli olarak büyük yatırımlar yapan şirket, dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerine tedarikçi konumunda bulunuyor ve motor sporlarında sayısız başarılara imza atıyor.

Magneti Marelli, sektördeki tecrübe ve birikimiyle satış sonrası ürün ve hizmetlerde de fark yaratıyor. Şirket, farklı markalar için hazırladığı orijinal ekipmanlarla diğer büyük yedek parça üreticilerinin ürünlerini bir araya getirerek çok geniş bir ürün yelpazesini bağımsız yedek parça pazarına sunuyor.NEWS.UPLOAD_IMAGE2441.ebc2d86f-fbfd-4891-8737-4e1dc5548976

Mercanlar Otomotiv Hakkında

Mercanlar Otomotiv, 1982 yılında İstanbul’da Muharrem Tonba ve ortakları tarafından binek ve ticari araçların yedek parça ticaretini yapmak amacıyla kurulmuştur.

Müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla Türkiye’nin önemli bölgelerinde şubeleşme kararı alan Mercanlar Otomotiv ilk şubesini 1992 yılında Bostancı’da açtıktan sonra sırasıyla 1995 yılında Maslak, 2001 yılında Topkapı, 2003 yılında İkitelli, 2006 yılında Bursa, 2010 yılında Ankara ve son olarak 2011 yılında İzmir şubelerini hizmete açmıştır.

Türkiye’nin 7 ayrı noktasında toplam 7.270 m² alan üzerinde, kaliteli hizmet anlayışı ve konusunda uzman 80 kişilik personeli ile faaliyetlerine devam etmektedir. MERCEDES-BENZ başta olmak üzere BMW, VW, AUDI, SEAT, SKODA, FORD ve OPEL araçlarının tüm ürün gruplarında bayisi olduğu ellinin üzerindeki markası ve 60.000 stok çeşidi ile yurt içi ve yurt dışı müşterilerine toptan ve perakende olarak çözümler sunmaktadır.

Türkiye’de yirminin üzerinde sigorta şirketine yedek parça tedariki sağlayan Mercanlar Otomotiv, aynı zamanda filo şirketlerine de profesyonel çözüm ortaklığı sağlamaktadır.

Otomotiv yedek parça sektöründe, dünyanın önde gelen markalarını satın alma alanında faaliyet gösteren Group Auto International’ın Türkiye üyesi olan Group Auto Türkiye A.Ş. ile 2013 yılında iş ortaklığı anlaşması imzalamıştır.NEWS.UPLOAD_IMAGE2441.ee64657c-c5eb-418f-9a82-8f5296e8315a

Attachment

Yorum Yap

*