Ticari araç sektörünün devi MAN ve Türkiye Madeni Yağ Pazarının Lideri Petrol Ofisi’nin organizasyonu mutlu etti!

En Başarılı Yetkili Servis çalışanlarına ödül

Orijinal yedek parçada, önemli bir stratejik kararla yeni fiyatlandırma politikasına imza atan MAN, müşterileriyle birlikte, yetkili servis çalışanlarının da yüzünü güldürdü. MAN ve Petrol Ofisi Madeni Yağlar iş birliği ile gerçekleştirilen “Takımını Kur, Rekabete Hazırlan” yarışmasında; 2016’nın ilk çeyreğinde en iyi performans sergileyen ve rekabetçi parça gruplarında satışlarını artıran 9 MAN Yetkili Servisinden, 45 servis çalışanı ödüllendirildi.

1464694141_Can_Cansu

1464694151_MAN___PO_Yetkili_ServisDünya devi MAN, yüksek standartlardaki araçları ve Satış Sonrası Hizmetlerindeki müşteri odaklı yaklaşımlarıyla müşterilerinin yüzünü güldürürken, gerçekleştirdiği destek organizasyonları ile çalışanlarını da mutlu ediyor. 250 yılı aşkın geçmişi ile dünyanın en köklü mühendislik ve ağır ticari taşıt markalarından biri olan MAN, Satış Sonrası Hizmetler’de düzenlediği kampanyalarla, Türkiye pazarındaki en rekabetçi markaların başında yer alıyor. Türkiye’ye özel aldığı stratejik kararla; satınalma, Ar-Ge, teknoloji ve lojistik alanlarında yaptığı iyileştirmelerin tamamını müşterilerine yansıtan MAN Kamyon ve Otobüs AŞ, yedek parça fiyatlarında yüzde 38’lere ulaşan kalıcı indirimler sağlamıştı. Düzenlediği periyodik ve özel satış sonrası kampanyaların yanı sıra 2014 yılı sonunda aldığı bu önemli kararla müşterilerinin yüzünü güldüren MAN, Yetkili Servis çalışanlarını da unutmadı.

3 ayrı ligi kapsayan turnuva niteliğinde yarışma 

MAN Kamyon ve Otobüs A.Ş., Petrol Ofisi Madeni Yağlar ile iş birliğine giderek, MAN Yetkili Servislerinin orijinal yedek parça ile madeni yağ satış performanslarını değerlendirmeye aldı. “Takımını Kur, Rekabete Hazırlan!” sloganı ile 3 ayrı ligi kapsayan bir turnuva niteliğindeki yarışma, Türkiye’de yaygın tüm MAN Yetkili Servislerini kapsadı. 1 Ocak 2016 ile 31 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvada Yetkili Servisler 3 farklı grupta yarıştı. Her servis, “Yedek Parça”, “Servis Kabul” ve “Mekanik” bölümleri çalışanlarının oluşturduğu 5’er kişilik takımlarla yarışmaya katıldı.

Ortak amaç; servis kabulcüden, onarımı yapan mekanik ustasına tüm Yetkili Servis çalışanlarının; norma uygun yağ ve doğru yedek parça ile MAN kullanıcılarının hangi avantajları sağlayacaklarının doğru anlatılması idi. MAN Yetkili Servis çalışanları, periyodik bakımdan motor onarımına kadar gelen her müşteriye, doğru bakım ve onarımın yaşam boyu ürün maliyetine önemli katkısını açıkladı. Rekabetçi ürünler ve Petrol Ofisi Madeni Yağlar’dan oluşan parça gruplarında en iyi performansı sergileyen ve geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını en çok artıran servis personelleri belirlendi. Yapılan değerlendirme sonucunda 9 MAN Yetkili Servisinden 45 yetkili servis personeli ödüle layık görüldü. Turnuvada kürsüye çıkan 45 personel, İstanbul İkitelli’deki MAN İstanbul Satış ve Servis Merkez Şubesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

İşlem hacmi ve araç giriş sayısı yüksek olan A grubunda; birincilik ödülünü Mapar (Bursa) servis takımı kazandı. Trakman (Çorlu) servis takımı ikinci, Mapar (İzmir) servis takımı üçüncü oldu. B grubunda; birincilik ödülünü Kamer (Samsun) servis takımı kazanırken, Musfar (Afyon) servis takımı ikinci, Bakiler (Kocaeli) servis takımı üçüncü oldu. C grubunda ise birinciliği Doğutrans (Erzurum) servis takımı kazanırken, Şahinler (Hendek) servis takımı ikinci, Ayman (Elazığ) servis takımı üçüncü oldu. Hem kazanan hem de bu yarışa katılan tüm yetkili servis takımlarını kutluyoruz.

“Müşterilerimiz gibi yetkili servislerimizi de mutlu etmeye devam edeceğiz”1464694148_Tuncay_Bekiro__lu 

MAN’ın, müşterilerine doğru zamanda doğru çözüm önerileriyle ulaştığını belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü K. Tuncay Bekiroğlu, “MAN’ın yaşam boyu maliyetlerde her zaman en avantajlı marka olması, neden tercih edildiğimizi de özetliyor. Uzun ömürlülük, yakıtta ekonomi ve performansın yanı sıra sürekli geliştirdiğimiz çözüm ağımızla, müşteri memnuniyetini artırıyoruz. MAN olarak, bundan sonra da müşterilerimizin yüzünü güldürmeye ve yaşam boyu iş ortaklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Müşterilerimizin yanında tüm MAN çalışanlarının mutluluğu da bizim için çok önemli. Özellikle başarılı yetkili servis çalışanlarımızı da çeşitli yarışmalarla ödüllendireceğiz” diye konuştu. MAN olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye ulaştırmayı hedeflediğimiz bu stratejik süreçte, bizlere her zaman en uygun çözümleri sunarak verdiği destek için Petrol Ofisi Madeni Yağlar’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

MAN orijinal yedek parçada sürekli indirim kararı dengeleri değiştirdi1464694151_MAN_TGS_18.400_4x2_bls_efficientline1464694138_Enjektor_Kampanya

MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş, 2014 yılı sonunda başlattığı yeni yedek parça fiyatlandırma stratejisi ile dengeleri değiştirdi. MAN bu kararıyla, hem araçların yaşam boyu işletme maliyetlerini düşürerek müşterilerin cebini güldürüyor, hem de orijinal yedek parça ile yetkili servislerde yüksek kalite standartlarında yapılan onarımlar gerçekleştirildiği için daha yüksek bir müşteri memnuniyeti yaratıyor. Yaşlı araçlara yetkili servislerde hizmet verebilmek ve aracın kullanım ömrünü uzatabilmek amacıyla özel uygulamalar da yapan MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş, MAN müşterilerine “Baba MAN’cılar“, “Bakım Paketi”, “Uzatılmış Garanti”, “Motor Revizyon Kitleri” ve “EcoLog Enjektörler” gibi çok cazip uygulamalarla farklı avantajlar sunuyor.

Eski enjektörünü getir, yenisini yarı fiyatına götür

MAN yaşam boyu iş ortağı olarak gördüğü müşterilerine daha uygun fiyatla enjektör sunmak amacıyla 2015 yılı içinde hayata geçirdiği “Eski enjektörünü getir, yenisini yarı fiyatına götür” kampanyasıyla ses getirmeye devam ediyor. Daha güçlü motor performansına sahip olup, çok daha düşük yakıt tüketmek isteyenler, MAN’ın avantajlı kampanyasına büyük ilgi gösteriyor.

Üstelik işçilik de MAN’dan

Seçili common-rail enjektörlerdeki bu büyük fiyat avantajının yanı sıra MAN, enjektör değişiminde 09 Mayıs 2016 – 09 Ağustos 2016 tarihleri arasında müşterilerine işçilik ücreti ödetmiyor. Enjektör değişiminde işçilik ücretinin tamamı kampanya boyunca MAN tarafından karşılanıyor.

Neden orijinal parça kullanmalısınız?

 • YAKIT TÜKETİMİ VE PERFORMANS: Orijinal olmayan parçalar araçtan en iyi performansın alınması yönünde hiçbir kontrol ve testten geçmediği için özellikle yakıt ve yağlama sistemlerinde kullanılmaları halinde arızaya neden olabilmelerinin yanı sıra yakıt ve yağ tüketimini de olumsuz yönde etkileyebilirler.

  Dağıtılan Ödüller:

 • 2. ELDE KATMA DEĞER: Bakım ve onarımı yetkili servislerde orijinal yedek parça kullanılarak yaptırılan araçların 2. el değeri yan sanayi ürün kullanılan araçlara göre daha yüksektir. (İzlenebilirlik sağlanması nedeniyle)
 • SORUNSUZ MONTAJ: Orijinal MAN yedek parçaları %100 montaj uyumu özelliği taşımaktadır. Orijinal olmayan parçaların montajında sorunlar yaşanabilmekte ve bazen montaj için ilave montaj elemanları gerekebilmektedir. 
 • ESTETİK VE SÜRÜŞ RAHATLIĞI: Araçlarımızdaki kullanıcı odaklı tasarımlar nedeniyle, yürürlükteki standartlardan daha katı homologasyon eşik değerlerine uyulmakta sonuç olarak akustik konfor geliştirilmiştir. Özellikle kaporta tamiri ve izolasyon işlemlerinde orijinal MAN parçası kullanılmaması halinde sürüş rahatlığını azaltacağı gibi aracın estetik görünümünü de olumsuz etkileyebilmektedir. 
 • SİGORTA MUAFİYETLERİ: AB ülkelerinde, araçlardaki herhangi bir parçadaki hatadan dolayı meydana gelen hasarlarda söz konusu parçanın uygun olmaması durumunda hasarı tazmin eden sigorta firması, uygun parça kullanılmaması nedeniyle araç sahibine rücu edebilmektedir. 
 • MAN GÜVENCESİ ALTINDA TEKNİK DESTEK: MAN sattığı bütün orijinal yedek paçalarda gerek kendi personeli gerekse de tedarikçi firmanın uzmanları aracılığıyla teknik destek hizmeti vermektedir. Aracın tamamı hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişi ve kurumların verdiği teknik destek ise parçaların birbiri ile etkileşimi düşünülürse hiçbir zaman dört dörtlük olamayacaktır. 
 • TOPLAM MALİYET DÜŞÜK ( Satın alma fiyatı / Kullanım ömrü): Yan sanayi ürünler satın alma aşamasında daha düşük maliyetli olsa da kullanım ömürlerinin daha kısa olması sebebiyle toplamda ortaya çıkarttığı maliyet daha yüksektir. 
 • BİR YIL GARANTİ ALTINDA: Orijinal MAN yedek parçaları 1 yıl boyunca MAN garantisi altındadır. 
 • YÜKSEK KALİTE STANDARDI: Orijinal MAN yedek parçaları, üretici OEM firmalarının standartlarına ek olarak Yüksek MAN teknolojisine sahip araçtaki diğer parçalarla % 100 uyumlu olarak çalışma özelliğini taşırlar. 
 • TAM GÜVENLİK: Araçlara uygulanan güvenlik testleri sırasında orijinal parçaların çekme, sıkıştırma, deformasyon ve benzeri konularında son derece katı kriterleri sağlamaları gerekmektedir. Orijinal yedek parçalar ancak bu testleri geçtikten sonra MAN güvencesiyle piyasaya sunulur. Parçalara tek olarak uygulanan testler araca monte halde uygulanan testler ile kıyaslanmamalıdır. 
 • Her grubun 1. olan takımına (kişi başı) 1.000 TL değerinde hediye çeki
 • Her grubun 2. olan takımına (kişi başı) 500 TL değerinde hediye çeki
 • Her grubun 3. olan takımına (kişi başı) 250 TL değerinde hediye çeki

  Daha fazla bilgi için:

  MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Pazarlama ve Kurumsal İletişim

Arzu ARIK 1464694142_MAN_logo

Tel: + 90 312 556 16 17

E-Mail: arzu.arik@man.eu

Internet: www.man.com.tr

OMV Petrol Ofisi A.Ş. Basın İlişkileri

Duygu ÖzsoyPrint

Tel.: + 90 212 329 15 00

E-Mail: duygu.ozsoy@omv.com

Internet:http://www.petrolofisi.com.tr

Attachment

Yorum Yap

*