Freudenberg Sealing Technologies’in Türkiye’deki yeni fabrikasının açılışı

Freudenberg, dünya çapındaki üretim ağının güçlendirilmesi için Türkiye’de yaklaşık 10 milyon Euro’luk bir yatırım gerçekleştirdi.

 

corteco

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünya genelindeki lider sızdırmazlık elemanları üreticilerinden olan Freudenberg Sealing Technologies, Bursa’da, yeni fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. Yaklaşık 14.000 metrekarelik bir alan üzerinde HOSAB Sanayi bölgesinde kurulan tesis ile birlikte, bundan sonra otomobil, tarım, enerji ve mobil iş makinaları gibi birçok endüstri alanları için yenilikçi sızdırmazlık çözümleri konusunda geniş bir ürün portföyüne ulaşılacaktır. Açılış törenine, ticaret ve siyaset dünyasından 100’den fazla uluslararası davetli katılmıştır.

 

“Bursa’da 10 milyon Euro’luk bir yatırımla dünya çapındaki üretim ağımızın en modern fabrikalarından birini devreye aldık ve böylece buradaki kapasitemizi neredeyse iki katına çıkardık” diyor Yönetim Kurulu Başkanı Claus Möhlenkamp ve şöyle devam ediyor:

“Buradan Avrupa’daki geniş müşteri ağımıza ürün tedariki yapacağız ve Türkiye ile Orta Doğu’daki ticari faaliyetlerimizi git gide daha da genişleteceğiz. Ayrıca fabrikamız, hem çevre koruma kurallarına hem de iş güvenlik kurallarına uygun şekilde kurulmuş olup; bunun yanı sıra bölgedeki sık deprem hareketliliğine karşı da gerekli önlemler alınarak inşa edilmiştir.”

 

Möhlenkamp, Türkiye’nin Freudenberg Sealing Technologies için özellikle otomobil endüstrisi konusunda önemli bir pazar olduğunu ve bu segmentte Türkiye’nin yıllık yaklaşık yüzde onluk bir büyüme oranı gösterdiği için çok iyi yatırım imkanları sunduğunu da vurguladı.

Möhlenkamp, sözlerini sürdürürken, “Türkiye coğrafi olarak Doğu ve Batı arasında önemli bir ara noktadadır ve bu nedenle Orta Doğu ile olan ticari bağlantılarımız için ilgi çekicidir“ vurgusunu da yaptı. Möhlenkamp, şirketin, enerji üretimi, madencilik, metal işlemesi, makina üretimi ve inşaat endüstrisi gibi pazarlarda büyümeyi hedeflediğini de açıkladı.

 

Freudenberg Sealing Technologies 2003 yılında Bursa’da küçük bir tesis ile faaliyete başlamıştı. Bu tesis de şimdiki yeni fabrikaya entegre edildi. Yeni fabrikada, şu anda Enkoder üretimi de da dahil olmak üzere yaklaşık 220 çalışan ile, motorlarda ve dişli kutularında kullanılan, rulman kapakları, dönel mil keçeleri ve kaset tipi keçeler üretmektedir. Fabrikanın iyi bir yönetimle 2017 yılına kadar 100’den fazla ilave istihdam yaratması beklenmektedir. Ayrıca Bursa’da bir de “Freudenberg Xpress” servis merkezi kurulmuştur. Bu merkezde, yedek parça ihtiyaçlarını karşılamak üzere orijinal malzemelerden ve Freudenberg seri üretimi orijinal profillerden işlenerek ekonomik küçük seri üretimlere, prototiplere veya özel yekpare parçalara etkin bir çözüm alternatifi olacak keçeler üretilmektedir.

 

Bursa’daki Freudenberg tesislerinde yeni kurulan Dağıtım Merkezinde, Corteco markası ile bağımsız yedek parça pazarına ve Dichtomatik markası ile teknik keçe pazarına dönük çalışan diğer firmalarımız da yer alacaktır. Bunların haricinde, şirketimizin ayrıca İstanbul’da da bir satış ofisi bulunmaktadır.

 

8531094_620x410

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa’daki şirketin yöneticisi Erdi Ceyhan, fabrikayla ilgili bilgi verirken, “Bursa’daki bu yeni ve büyük tesisimizde, bölgedeki müşterilerimize Freudenberg’in bilinen mükemmel, yüksek kaliteli ve yenilikçi ürünleri ile hizmetlerini daha hızlı ve doğrudan sunabiliyoruz.” diyor ve şu bilgileri de ekliyor:

“Burada yani Bursa’daki tesisimizde, şimdi üretim, yönetim, pazarlama, lojistik ve ürün deposu mevcuttur. Bu sayede oluşan sinerjiyi, tam kapasiteyle kullanabileceğiz ve müşterilerimizin isteklerini çok daha kısa sürede yerine getirebileceğiz. Böylece Freudenberg Sealing Technologies’in ticari gelişimine hissedilebilir düzeyde olumlu katkı sağlamış olacağız.”

 

Freudenberg, Türkiye’de Sızdırmazlık Teknolojileri firmasının yanısıra, Vibracoustic, Klüber, Eagle Burgmann, Vilena Tela ve Vileda gibi grup firmaları ile de faaliyet göstermektedir.

 

FREUDENBERG SIZDIRMAZLIK TEKNOLOJİLERİ’Nİ
TANIYALIM

Freudenberg Sızdırmazlık Teknolojileri, örneğin otomobil endüstrisi, sivil havacılık, makina üretimi,  gemi inşaatı, gıda ve ilaç endüstrisi, tarım ve inşaat makinaları endüstrileri gibi farklı pazar segmentlerindeki müşteriler için tedarik, geliştirme ve hizmet ortağıdır. Freudenberg Sızdırmazlık Teknolojileri 2015 yılında yaklaşık 2,3 milyar Euro’luk bir ciroyu 15 binden fazla çalışanla gerçekleştirmiştir. Bu şirket, dünya genelinde faal olan ve conta, titreşim kontrol teknolojisi, dokunmamış mamüller, filtreler, ev ürünleri ve özel ürünler üreten, 2015 yılında 7,5 milyar Euro’dan fazla ciro gerçekleştiren ve yaklaşık 60 ülkede 40.000’den fazla çalışanı bulunan Freudenberg Grubu’na dâhildir.

Attachment

Yorum Yap

*