Goodyear’ın “Trafikte Gençlik Hareketi” standını bakanlar ziyaret etti!

 

1479379722_goodyear_trafik_g__venli__i_sempozyumu__2_İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan, Ankara Congressium (ATO) kongre ve fuar merkezinde düzenlenen 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ndeki Goodyear’ın sosyal sorumluluk projesi “Trafikte Gençlik Hareketi” standını ziyaret ettiler.

 Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi, Ankara Congressium (ATO) kongre ve fuar merkezinde, 17-19 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlendi. Sempozyum ve serginin açılış törenine, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan katıldı. Sempozyum çerçevesinde trafik alanında hizmet veren firma, kurum, kuruluşların tecrübeleri ve bilim insanlarının çalışmaları paylaşıldı. Sergi alanında ise, trafikle ilgili ürün, hizmet ve teknoloji üreten kamu kurumu ve özel sektör kuruluşları standlarıyla yer aldı.

Sergi alanında, Goodyear’ın Trafikte Sorumluluk Hareketi bünyesinde yürüttüğü Trafikte Gençlik Hareketi isimli kurumsal sosyal sorumluluk projesi için açtığı stantta da, proje çerçevesinde düzenlenen ödüllü yarışmada birinci olan Ankara Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kendi kampanyalarını ziyaretçilere sundular.

1479379727_goodyear_trafik_g__venli__i_sempozyumu__1_Goodyear sponsorluğunda 4 yıldır düzenlenen Trafikte Genç Fikirler isimli ödüllü yarışma kapsamında, bütün lise öğrencileri trafik güvenliği konulu bir kampanya düzenleyerek, yaşadıkları yerlerde trafik sorunlarına dikkat çekiyorlar. 2015-2016 uygulama döneminde kurdukları 5 kişilik ekiple anaokulu öğrencilerine trafik güvenliği eğitimi veren Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 14 okulda 300 öğrenciye eğitim vererek, yarışmada birinci oldular. Anaokulu öğrencilerine uygun eğitim içerikleri ve animasyonlar hazırlayan öğrenciler, trafik güvenliği kültürünün çok erken yaşlarda tomurcuklanmasına katkıda bulundular. Goodyear, 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde açtığı iki standıyla, ziyaretçilerine; trafik güvenliği ve lastiklerin trafik güvenliği açısından önemi hakkında bilgilendirdi.

Lastiğin mucidi Goodyear’ın ürünleri, Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde…

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ndeki fuarda kış ve dört mevsim lastiklerini de ziyaretçilere sundu. Goodyear standındaki ürünler arasında güvenlik açısından hayati önem taşıyan kış lastikleri ailesi ve yıl boyu tüm hava koşullarında mükemmel sürüş performansı sağlayan Vector 4Seasons da yer aldı. Ziyaretçiler özellikle mevsim itibariyle, Goodyear’ın teknoloji ve inovasyon gücüyle geliştirilen UltraGrip Performance, UltraGrip Performance SUV, UltraGrip 9 ve UltraGrip 8 lastiklerine büyük ilgi gösterdi.

Trafikte Gençlik Hareketi Hakkında : Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear Lastikleri T.A.Ş. arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi projesi, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında yürütülüyor. Proje, 2012 yılında hayata geçirildi. Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, hayata geçirdiği “Trafikte Gençlik Hareketi” projesiyle  öğretmenleri, öğrencileri, veliler ve okul servis sürücülerini trafik güvenliği konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Goodyear Lastikleri T.A.Ş. Hakkında : Üretim, satış ve satış-sonrası hizmetleri ile lastik sektöründe faaliyet gösteren Goodyear Lastikleri T.A.Ş., dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear Tire and Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak, 1 Eylül 1961’de kuruldu. Goodyear Lastikleri T.A.Ş.; Türkiye’de 1,700’ün üzerinde çalışanı ile İzmit ve Adapazarı’ndaki 2 üretim tesisinde faaliyet göstermektedir. Şirket, ürünlerini Goodyear, Fulda, Sava, Debica ve Kelly markaları altında üretip tüketicilerine sunmaktadır. Şirket, Türkiye’nin her bölgesine yayılmış güçlü bayi ağı ile tüketicilere hem binek hem de ticari lastikler ve hizmetler sunmaktadır. Goodyear Lastikleri T.A.Ş., ürünleri ve Türkiye’deki faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için,  http://www.goodyear.eu/corporate/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Attachment

Yorum Yap

*