OYPG SATIŞ VE PAZARLAMA EĞİTİMİ GENİŞ BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

 

bulten_gorsel_4Otomotiv Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği (OYPG), 26 Kasım 2016 tarihinde üyelerine yönelik Satış Yönetimi ve Stratejik Pazarlama Eğitimi düzenledi. Sheraton Grand Ataşehir’de gerçekleştirilen eğitime üye şirketlerin satış ve pazarlama ekipleri yoğun ilgi gösterdi. Egitimde pazarlamadaki güncel eğilimler masaya yatırılırken, sektörel örneklemelere de değinildi.
Otomotiv Yenileme Pazarı’nın ihtiyaç duyduğu başlıklarda eğitimler düzenlemek amacıyla, 2016 yılında mevcut Komitelerine Eğitim Komitesi’ni de ekleyen Otomotiv Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği (OYPG), bu kapsamda ilk eğitimini “Satış Yönetimi ve Stratejik Pazarlama” başlığı altında gerçekleştirdi. OYPG Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilstein Group TR Genel Müdürü Serdar ASLAN tarafından verilen eğitimi, 100’ü aşkın katılımcı takip etti.

Tam gün süren eğitimde, stratejik pazarlama yöntemleri ve doğru satış teknikleri konularında katılımcılara örneklemeli bilgiler aktarıldı. Eğitimin öğleden önceki bölümü tamamen pazarlama konularına ayrılırken, öğleden sonraki bölümünde satış yöntemleri, başarılı satış stratejileri oluşturma başlıklarına değinildi.

bulten_gorsel_2PAZARLAMADA FARKLILAŞMANIN ÖNEMİ

Katılımcılara; pazarlamanın gelişimi, stratejik bir bakış açısıyla pazarlama, başarılı pazarlama yönetimi ve pazarlama ekiplerinin önemi gibi konularda detaylı bilgiler veren Serdar ASLAN, günümüz iş ortamında işletmelerin fiyatlama, ürün tedariği gibi konuların öncesinde pazarlamada farklılaşmasının önemini vurguladı. Otomotiv ve bağlı sektörlerden örnekler katılımcıların katkıları ile tek tek değerlendirilirken küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların, aynı zamanda son tüketiciye hitap eden şirketlerin yöntemleri incelendi.

Eğitimin son bölümünde katılımcıların sorularını tek tek yanıtlayan Serdar Aslan, ‘’Bizleri, hizmetin daha ön planda olduğu, müşteri için çözüm seçeneklerinin sunulduğu, oyuncuların birbirine daha yakın olacağı, rekabetin çok daha çetin olacağı, internetin ve tüketici çözümlerinin ön planda tutulduğu bir pazar bekliyor’’ diye konuştu.

Etkinlik, OYPG Derneği Başkanı Mesut URGANCILAR’ın Serdar Aslan’a teşekkür plaketi vermesi ve ardından katılımcılara sertifikalarının takdimi ile son buldu.

OYPG, Otomotiv’in Geleceği, Aftermarket ve 2025, Kişisel Gelişim, Lojistik, Telematik gibi konularla eğitimlerine Ocak ayı ve sonrasında hız kesmeden devam edecek.

logoOYPG HAKKINDA 

Otomotiv Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği (OYPG) Otomotiv Yenileme Pazarı’nın ülkemizde gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla 1995 yılında kurulmuştur. Bu alanda uluslararası arenada faaliyet gösteren ve Otomotiv Yenileme Pazarı’nda serbest ve adil bir piyasa rekabetinin korunması için Avrupa Birliği platformunda çalışmalar yapan FIGIEFA’nın üyesidir.

Aracın oluşmasını sağlayan parçaların çoğu otomotiv yan sanayi tedarikçileri tarafından üretilmektedir. Bu şirketler aracın montajında kullanılmak üzere ürün temin ettikleri gibi aynı ürünleri Yenileme Pazarı’na da sunarlar. Satış sonrasında herhangi bir bakım, onarım veya kaza sonucu ortaya çıkacak yedek parça ihtiyacı iki ana farklı kanal vasıtasıyla temin edilmektedir:

1)         Araç üreticilerinin yönettiği OES kanalı

2)         Birçok ürünün üretimi yapıp araç üreticisine tedarik eden ve nihai tüketicisi bağımsız servis ve/veya tamirci olan  Bağımsız Yenileme Pazarı kanalındaki önde gelen ulusal ve uluslararası tedarikçiler, uluslararası ticari gruplar ve toptancı şirketlerin oluşturduğu OYPG Derneği bu dağıtım kanalının gelişmesi, daha profesyonel bir yapıya gelmesi ve Avrupa standartlarına erişmesi için faaliyetlerde bulunmaktadır.

Attachment

Yorum Yap

*