SCHAEFFLER, OTOMOTİV SEKTÖRÜNE EĞİTİMLE DESTEK VERİYOR

schaeffler_1

Soldan sağa: Turan Çökelik, Schaeffler Teknik Uzman, Barıs Kayahan, Schaeffler Teknik Satış Müdürü, Yakup Alp, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü

Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Schaeffler’den Eğitim İşbirliği

Otomotiv ve endüstrinin küresel çapta lider tedarikçisi Schaeffler’in Türkiye’de bu yıl hizmete açtığı Schaeffler Eğitim Merkezi, sektöre nitelikli iş gücü kazandırmaya devam ediyor. Son olarak Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği yapan ve bu çerçevede 253 öğrenci ve 31 öğretmene eğitim veren merkez, 2017 sonuna kadar okulun öğrenci ve öğretmenlerine eğitim vermeyi sürdürecek.

Schaeffler Türkiye, bu yıl hizmete açtığı Schaeffler Eğitim Merkezi ile otomotiv sektörüne nitelikli eleman kazandırıyor. Hem ustalara hem de meslek liselerinde öğrenim gören öğrenci ve öğretmenlere teorik ve pratik eğitimlerle destek veriyor.

schaeffler_2Schaeffler Eğitim Merkezi’nde son olarak Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yapılan işbirliği kapsamında, okulun 253 öğrencisi ve 31 öğretmenine eğitim verildi. Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümünde okuyan öğrenciler, klasik debriyaj, LuK çift kütleli volan, LuK SAC ve LuK RepSet 2CT ile ilgili teorik bilginin yanı sıra uygulama yapma fırsatı da elde etti.

Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Alp, Kasım ayında başlayan ve 2017 sonuna kadar sürecek işbirliği anlaşması için Schaeffler Türkiye’ye teşekkür plaketi verdi.


schaeffler_3

 

“Bilgi ve birikimleri buradan aldıkları eğitimler ile pekişiyor”

Schaeffler Türkiye Genel Müdürü Onur Karahan, otomotiv sektöründe nitelikli elemanın büyük bir değer ifade ettiğini belirterek, Schaeffler Eğitim Merkezi aracılığıyla bu konuda katkı sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Karahan, “Merkez’de hem otomotiv ustalarımızı güncel bilgilerle destekliyoruz hem de geleceğin ustaları olacak teknik meslek eğitimi alan öğrencilerle öğretmenlerimizin bilgi ve birikimlerini buradan aldıkları eğitimlerle pekiştirmelerine imkân sunuyoruz. Eğitim Merkezimiz açıldığı ilk günden bugüne kadar geçen 10 aylık sürede yaklaşık bin kişiye eğitim verdi. Bu sayıyı daha da artırmayı ve daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden aldığımız bu anlamlı plaket de eğitim yolculuğumuzda bize büyük bir motivasyon sağlayacak” dedi.

 

 

schaeffler

Schaeffler hakkında;

Schaeffler Grubu, sunmuş olduğu yüksek kalite, üstün teknoloji ve güçlü yenilikçi yaklaşımı ile otomotiv ve endüstri için küresel çapta lider bir tedarikçi konumundadır. Schaeffler Grubu, birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümlerinin yanı sıra motor, şanzıman, şasi uygulamalarındaki yüksek hassasiyetli komponent ve sistemleri ile birlikte “Gelecek için Mobilite” konseptine çözüm odaklı büyük katkılar sağlamaktadır. 2015 yılında yaklaşık 13,2 milyar Euro’luk satış gerçekleştiren Schaeffler, dünya çapında 85.000’den fazla çalışanı ile Avrupa’nın en büyük aile şirketlerinden biridir. 50’den fazla ülkede bulunan yaklaşık 170 konumu ile üretim tesisleri, Ar & Ge merkezleri ve satış şirketlerinden oluşan dünya çapında bir ağa sahiptir.

Schaeffler, Türkiye’deki faaliyetlerine 1986 yılında kurulan INA Rulmanları Tic. Ltd. Şti. ve aynı yıl kurulan FAG Rulmanları Türkiye irtibat ofisi ile başlamıştır. 2001 yılında FAG’ın Schaeffler bünyesine katılımıyla iki firma faaliyetlerini ortak olarak sürdürmeye başlamış ve şirket ünvanı

2007 yılında Schaeffler Rulmanları Tic. Ltd. Şti. olarak değiştirilmiştir. Merkezi İstanbul’da bulunan firma, Schaeffler çatısı altındaki LuK, INA, FAG ve Ruville markaları ile Türkiye genelinde otomotiv ve endüstri sektörleri için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Schaeffler’in Türkiye’deki öncelikli hedefleri arasında uzman çalışan kadrosu ile doğru teknolojileri sunarak mümkün olan en üst düzeydeki müşteri memnuniyetini sağlamak yer almaktadır.

Schaeffler hakkındaki son haberleri Twitter @schaefflergroup’dan takip edebilirsiniz.

Attachment

Yorum Yap

*