Yeni Porsche 911 GT3 Cup’ın orijinal ekipman sağlayıcısı MICHELIN oldu

 

1481272325_porsche_911_gt3_cup_race_1_10_1MICHELIN Cup N2 yarış lastikleri, yeni Porsche 911 GT3 Cup yarış otomobillerinin tümüne orijinal ekipman olacak

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan MICHELIN, Porsche için özel olarak üretilen ultra yüksek performanslı lastikleriyle dünya devlerinin performansını artırmaya devam ediyor. Yol ve pist koşullarında araçlara maksimum performans sağlamak için geliştirilen MICHELIN Cup N2 lastikleri, yeni Porsche 911 GT3 Cup’ın orijinal ekipman sağlayıcısı olacak.

Porsche için özel olarak üretilen ve dünya genelinde Porsche Mobil 1 Supercup, Porsche Carrera Cup ve GT3 Cup Challenge yarış serilerinde başarıyla kullanılan MICHELIN Cup N2 lastikleri, aracın yol tutuşunu lastiğin yere temas ettiği alanı genişleterek maksimum seviyeye çıkarıyor.

1481272325_michelin_logoÜstün teknolojilerin birleşimi

FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda geliştirilen son lastik teknolojisini temel alan MICHELIN Cup N2 lastiklerinde otomobile göre ayarlanan yüksek hız, güvenlik ve sağlam yol tutuşu özelliklerini sağlamak için Michelin Dualtech Technology™ kullanıyor.

Michelin daha önce Porsche’nin Panamera, Cayman, 911 GT3 RS ve 918 Spyder gibi birçok modeline de orijinal ekipman sağlamıştı.

Attachment

Yorum Yap

*