Mercanlar Otomotiv Kıbrıs Şubesi ile Hizmete Devam Ediyor

 

news-upload_imagenew-897c2299-a21d-4db2-acf6-350df2c42bb5Binek ve ticari araçların yedek parça ticaretini yapmak amacıyla 1982 yılında kurulan Mercanlar Otomotiv, İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’ya yayılan toplam 7 şubesi, Kayseri Yetkili Satıcısı ve KKTC’deki şubesi ile hizmete devam ediyor.  Geçtiğimiz aylarda KKTC şubesini açtıklarını söyleyen Mercanlar Otomotiv Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem TONBA, “KKTC şubesinin devreye girmesi ile hizmetlerimizi yurtdışına da taşımış olduk. KKTC’deki konseptimizden dolayı açıldığımız günden beri yoğun ilgi görmekteyiz. Buradaki yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Muharrem TONBA, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye’nin hemen yanı başında ve birçok konuda Türkiye ile iç içe geçmiş, gerek ekonomik, gerek sosyal ilişkileri bulunmaktadır. İşte bu yüzdendir ki, buraya gelmemiz bizlere  büyük heyecan, mutluluk vermektedir.  Diliyoruz ki Türkiye’deki değerli işadamlarımız KKTC’nin gerek ticari olarak, gerekse de üretim olarak potansiyelini görüp burada yatırım yaparlar.

Mercanlar Otomotiv olarak Kıbrıs’ta açtığımız yeni şubemiz ile Kıbrıs halkına en yüksek seviyede hizmet veriyoruz. Mercanlar Ailesi olarak her yatırımımızda başarı sağlayarak karşılığını alıyoruz. Bu başarılar da yeni yatırımları beraberinde getirmektedir” şeklinde konuştu.

company-upload_logo-new-016260af-ad08-4e41-92e0-afff24cdd2d9Mercanlar Otomotiv Hakkında

Mercanlar Otomotiv, 1982 yılında İstanbul’da Muharrem Tonba ve ortakları tarafından binek ve ticari araçların yedek parça ticaretini yapmak amacıyla kurulmuştur.

Müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla Türkiye’nin önemli bölgelerinde şubeleşme kararı alan Mercanlar Otomotiv ilk şubesini 1992 yılında Bostancı’da açtıktan sonra sırasıyla 1995 yılında Maslak, 2001 yılında Topkapı, 2003 yılında İkitelli, 2006 yılında Bursa, 2010 yılında Ankara, 2011 yılında İzmir ve 2016’da da KKTC şubesi ve Kayseri Yetkili Satıcısını hizmete açmıştır.

Türkiye’nin 7 ayrı noktası ve KKTC’de toplam 8.000 m² alan üzerinde, kaliteli hizmet anlayışı ve konusunda uzman 80 kişilik personeli ile faaliyetlerine devam etmektedir. MERCEDES-BENZ başta olmak üzere BMW, VW, AUDI, SEAT, SKODA, FORD ve OPEL araçlarının tüm ürün gruplarında bayisi olduğu ellinin üzerindeki markası ve 60.000 stok çeşidi ile yurt içi ve yurt dışı müşterilerine toptan ve perakende olarak çözümler sunmaktadır.

Türkiye’de yirminin üzerinde sigorta şirketine yedek parça tedariki sağlayan Mercanlar Otomotiv, aynı zamanda filo şirketlerine de profesyonel çözüm ortaklığı sağlamaktadır.

Otomotiv yedek parça sektöründe, dünyanın önde gelen markalarını satın alma alanında faaliyet gösteren Group Auto International’ın Türkiye üyesi olan Group Auto Türkiye A.Ş. ile 2013 yılında iş ortaklığı anlaşması imzalamıştır.

Attachment

Yorum Yap

*