TRW’nin Kampanyası Orjinallikte Pazar Lideri

 

TRW’nin “Gerçekten Orijinal” kampanyası, Avrupa genelinde bir sonraki aşamaya geçiyor

Kampanya yeni aşamasında fren, direksiyon ve süspansiyon parçalarının biraraya getirildiği “Köşe Modülü”ne odaklanıyor

Çalışanlarıyla birlikte TRW, Yenileme Pazarı’na sunduğu OE kalitesindeki ürünlerde en çok tercih edilen marka olduğuna dikkat çekiyor

ZF Aftermarket, TRW markasının popüler ve dinamik “Gerçekten Orijinal” isimli multimedya ürün kampanyasının bir sonraki aşamasının hayata geçirildiğini duyurdu. TRW bu kez, fren, direksiyon ve süspansiyon parçaları ve sistemlerinden oluşan “Köşe Modülü” konseptinin teknik, mühendislik ve ticari açılardan faydalarına değinerek dikkatleri üzerine çekiyor.

TRW’nin Gerçekten Orijinaller’i

“Gerçekten Orijinal” hikayesinin bu bölümünü, TRW’nin Kuzey Amerika Ürün Müdürü ve boş zamanlarını Spitfires takımında buz hokeyi oynayarak geçiren Chris Kollar anlatıyor.

Hem web sitesinde yer alan filmde hem de çevrim içi ve çevrim dışı diğer tüm pazarlama materyallerinde Chris’in her iki rolde de birçok yeteneğini geliştirmek için bir takım oyuncusu olarak çok sıkı çalıştığı anlatılıyor. Ancak Chris’in gerçekten rakiplerinden bir adım önde olabilmek için tıpkı TRW’nin Köşe Modülü konseptini tasarlayıp geliştirirken yaptığı gibi tüm bilgi ve birikimini bir araya getirmesi gerekiyor.

Chris’in hikayesini https://www.trwaftermarket.com/tr/cornermodule adresinden izleyebilirsiniz.

Benzersiz Köşe Modülü Konsepti

Köşe Modülü konsepti, Avrupa Yenileme Pazarı’na ilk olarak 2011 yılında tanıtılmıştır. Konsept, TRW markasının OE kalitesinde parçalar sunma vaadiyle tek bir tedarikçi ile çalışmanın ticari avantajlarını bir araya getirmektedir. Bunun yanı sıra, TRW’nin uzmanlık alanına giren ve aracın köşesinde yer alan sistem ve parçaların maksimum güvenlik ve performans sunması amacıyla nasıl birbirleriyle uyum içerisinde tasarlandığını vurguluyor. Bu kavram zamanla tüm dünyaya yayılmış ve Köşe Modülü ifadesi artık yalnızca TRW markasına ait bir kavram haline gelmiştir.

BYP, OES ve ZF Aftermarket Pazar ve Ürün Departmanları Kıdemli Başkan Yardımcısı Neil Fryer konuyla ilgili şunları söyledi: “Otomotiv konusunda uzman olan 4000’in üzerinde bilim insanı, tasarımcı ve mühendisin birlikte çalışmasıyla ve 100 yılı aşkın deneyime dayanarak tüm OE bilgimizi, deneyimimizi ve teknik inovasyonumuzu Yenileme Pazarı parçalarına aktarıyoruz.”

“Parçalar, hem kendi içerisinde hem de TRW markalı diğer Köşe Modülü sistemleriyle uyum içerisinde çalışabilmeleri için geliştirilmektedir. Bunun sonucu olarak mükemmel bir uyum ve her seferinde en güvenli sürüş deneyimi ve en yüksek sürüş performansı ortaya çıkar.”

2014 yılında sunulan ve tüm Bağımsız Yenileme Pazarı (BYP) paydaşlarını hedefleyen uzun soluklu kampanya, ZF Aftermarket’in çalışanlarının yer aldığı “Gerçekten Orijinal” konulu bir dizi küçük maceradan oluşmaktadır. Hikayeler, TRW’nin bayilerine, bayilerin müşterisi olan perakendecilere, servislere ve son kullanıcılara da hitap etmektedir. Böylelikle marka farkındalığı her düzeyde artmakta ve önemli mesajların hedeflenen yerlere iletilmesine olanak sağlanmaktadır.

Fryer sözlerine şunları ekledi: “Kendine has ve tedarik zincirinin tümüne hitap eden mesajlar kullanıyoruz. Vermek istediğimiz ana mesaj şudur: Dünya çapındaki tüm ustalar ve sürücüler TRW markalı parça ve sistemlere güvenebilirler.”

“Bayilere, tüm dünyada saygı gören bir marka olan TRW’nin OE kalitesinde parçaları sayesinde satışlarını nasıl artırabileceklerini açıklıyoruz. Servislere, kaliteli mesajlar ve mükemmel mühendisliğin yanı sıra pazarda kolayca bulabilecekleri ve hızlı bir şekilde alıp montajını yapabilecekleri geniş ürün gamından parçalar sunuyoruz. Son kullanıcılara ise TRW’nin en güvenilir marka olduğunu ve aynı zamanda en iyi çözümü sunduğunu anlatıyoruz.”

ZF Aftermarket, TRW markalı Köşe Modülü’nü kapsamlı uygulama ve teorik eğitim paketleri sunarak desteklemektedir. Dersler, günümüz ustalarının geleceğe hazır olmalarını sağlamak için ürün eğitiminin yanı sıra yüksek voltaj sistemleri ve dijitalleşen tamirhane ortamlarını öğrenme gibi mevcut ve gelişmekte olan teknolojileri kapsamaktadır.

ZF Aftermarket’in 2016 yılındaki teknik eğitim programlarında 12.000’in üzerinde katılımcı yer aldı. Friedrichschafen’daki yeni ZF Forum’da bulunan yeni kurulmuş eğitim tesisiyle bu rakamın 2017’de daha da artması bekleniyor. Bununla beraber firma “Yerinde Eğitim” konseptini sunmaktadır. Bu konsept ile birlikte küçük ekipler oluşturularak ustalara kendi tamirhane ortamlarında eğitim fırsatı sunulmaktadır.

ZF, aktif ve pasif emniyet teknolojilerinin yanı sıra, aktarma organları ve şasi teknolojilerinde de küresel liderdir. Dünya genelinde 40’a yakın ülkede yaklaşık 230 lokasyonda 137.000 kişilik küresel işgücü ağı ile temsil edilen şirket, 2016 yılında 35 milyar Avro tutarında satış gerçekleştirmiştir. ZF, gelecekte de yenilikçi ürünlerin tasarım ve mühendisliğinde başarılı olmaya devam etmek için her yıl satışlarının yaklaşık yüzde beşini Araştırma ve Geliştirmeye ayırmaktadır. ZF, dünya çapında en büyük otomotiv tedarikçilerinden biridir.

ZF teknolojileri araçlarda “Gör, düşün ve hareket geç” felsefesinin hayata geçmesini sağlamaktadır. ZF, “Sıfıra Ulaşmak” vizyonu ile kazaların ve emisyon salınımlarının sıfır olduğu bir gelecek için uğraşmaktadır. Geniş ürün gamı sayesinde ZF, otomotiv, kamyon ve endüstriyel araçları için sunduğu mobilite ve hizmet sistemlerinde rakiplerinden öne çıkmaktadır.

ZF Grubu çatısı altında yeni bir bölüm olarak yer alan ZF Aftermarket organizasyonu entegre çözümleri ve kapsamlı ürün portföyü sayesinde kullanım ömürleri boyunca araçların ilk günkü performans ve verimliliklerini korumalarını sağlar. Köklü ürün markaları, dijital yenilikler, özelleştirilmiş ürün ve hizmetler ve dünya çapındaki hizmet ağının bir araya getirilmesi ZF’yi rağbet gören bir iş ortağı ve küresel satış sonrası ürün ve hizmetler pazarının iki numarası konumuna getirmiştir.

 

Attachment

Yorum Yap

*