AUDI VE PORSCHE EN ÜST KALİTE V6-V8 TFSI MOTORLARININ YAĞ FİLTRE MODÜLÜNÜ TEDARİK ETMEK ÜZERE SOGEFI’Yİ SEÇTİ.

 

Audi ve Porsche en yeni ve üst segment motorlarının yağ filtre modülünü tedarik etmek üzere Sogefi’yi seçti. İlk olarak yeni Porsche Panamera’da (V6 2.9i – V8 4.0i) kullanılacak olan çift turbolu, benzinli, direkt enjeksiyonlu aktarma organları ailesini geliştirmek üzere, Orjinal Ekipman Üreticileri güçlerini birleştirdi.

Bu motorların özelliği silindir içinde kapağın ağızına 90 derece şekilde yerleştirilen çift turbolu şarjlardır. Dikkate değer dizaynı ile Sogefi daha çok silindir kapağının içindeki egzost kanallarına yoğunlaşmıştır. Bu yerleşim, kompakt bir yapı ve kısa gaz kanallarında akım kayıplarını minimalize ederek, motorun hızlı ve spor sürüş tepkimelerine olanak vermektedir.
Yüksek performanslı bir motor, yüksek kapasiteli bir yağ filtrasyonu gerektirir. Çok sıcak ve zor çalışma ortamlarında silindir kapağına ve çift turbolara yakın yerleştirilecek yağ filtresi için Sogefi, cam elyaf ile güçlendirilmiş poliamid maddeden bir filtre gövdesi geliştirmiştir. Bu gövde dizaynı filtrenin özellikle azami sağlamlığı, var olan çalışma şartlarına en iyi şekilde uyum sağlayabilmesi ve o şartlarda sorunsuz çalışabilmesi için geliştirilmiştir.
Yüksek performanslı motorlar için Sogefi tarafından geliştirilen bu yağ filtre modülü: Tamamı plastik gövdesiyle, en iyi performansı ve dayanıklılığı vaat etmektedir, ekolojik bir modüldür, alüminyumdan çok daha hafif bir malzemedir ve bu anlamda yakıt tüketimine pozitif katkıda bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak, servis zamanı geldiğinde sadece iç bölümdeki filtre elemanı değiştirilerek ekonomi ve zamandan tasarruf sağlar. Modül herhangi metal bir madde ihtiva etmediğinden, yakılarak geri dönüşümü sağlanabilmektedir.

Ayrıca, filtrasyonu sağlayan katmanda kullanılan güçlendirilmiş sentetik ürün sayesinde, yüksek kapasiteli benzinli araçlarda oluşabilecek zor kullanım koşullarında en yüksek verim, dayanım, mekanik sertlik elde edilmektedir.
Son olarak, modülün mimari yapısı turbo yağ besleme ve temiz servis için otomatik yağ boşaltım sistemi gibi birçok fonksiyonu bir araya getirmeye de yardımcı olmuştur.

Sogefi Audi’nin bu anlamda ilk tercihi olmaya devam etmektedir. Bu sene lansmanı yapılacak olan Audi Q7-A8, Porsche Panamera-Cayenne ve VW Touareg’de kullanılacak V8 4.0i motoru için de filtrasyonu sağlamak üzere Sogefi’yi seçmiştir. Bu işbirliği VAG Grubu için pozitif ve sürdürülebilir sonuçlar yaratırken, Sogefi açısından da, bağımsız yan sanayi müşterileri araç performansı, ürün kalitesi, güven ve dayanıklılık konularında bu orjinal performanslı filtrelerden faydalanma şansı elde ederek, Sogefi’nin bilinirliği, kalitesi, deneyimi ve satış payına katkıda bulunmaktadır. Bağımsız pazar için sunduğumuz bu filtreler OE ürünler ile özdeş olmakla beraber, aynı üretim bandından çıkmaktadır ve kısa süre içinde satışa sunulacaktır.

Attachment

Yorum Yap

*