Automechanika İstanbul’da İnci Akü Farkı!

 

Türkiye ve Avrupa’nın en prestijli otomotiv endüstrisi fuarından biri Automechanikaİstanbul, 6-9 Nisan tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşiyor.Türkiye’nin en değerli akü markası ve sektörünün Turquality kapsamındaki tek markası olanİnci Akü,Start-Stop AGM ve Start-Stop EFB serisi ürünlerini sektör oyuncularıyla buluşturuyor.

 Otomotiv yan sanayi sektörünü her yıl bir araya toplayan Automechanikaİstanbul fuarı, 6-9 Nisan tarihleri arasında İstanbul TÜYAP fuar merkezinde sektörün önde gelen firmalarınkatılımı ile gerçekleşiyor. Sektörün profesyonellerine ideal ticaret ve bilgi platformu sunabilmeyi amaçlayan Automechanikaİstanbul’da,Türkiye’nin en değerli akü markası ve sektörününTurquality kapsamındaki tek markası olan İnci Akü,Automechanika İstanbul’abugüne kadar ki en büyük standı ile katılım gösteriyor.

İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa’nın öncü markası İnci Akü, yeni mottosu olan “Dünyanın Enerji Uzmanı” teması temel alınarak hazırlanan standında, tüm ürün gamını pazardaki potansiyel müşterileri ve sektörün ileri gelenleri ile paylaşıyor. Standının bir bölümünü sadece Start-Stop AGM, Start-Stop EFB ve Geliştirilmiş Taksi Aküsü sistemlerine ayıran İnci Akü, 6 Nisan saat 18.00’de fuar alanında kokteyl düzenliyor.İnci Akü bayii ve distribütörlerinin katıldığıkokteyl’de markanın gelecekhedefleri ve gelişim planları paylaşıldı.

İnci GS Yuasa Farkı

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik“Türkiye ve Avrupa pazarında değerli bir yeri olan Automechanika İstanbul fuarı, yeni iş fırsatları yaratabilecek kişilerle bir araya gelme olanağı açısından önemli bir etkileşim alanı.Yenilikçi yapımızı zamanın ve sektörün ihtiyaçlarına en hızlı ve en kaliteli şekilde cevap vererek sürdürüyoruz. İnci Akü markamızınyeni mottosunuve söylemlerimizi tüketici ile buluşturmanın heyecanı içindeyiz” dedi. Fuarda İnci GS Yuasa yönetimine Japon yöneticilerde eşlik ediyor. GS Yuasa ortaklığı ile Japon teknolojisini yerel ve uluslararası pazardaki tecrübesiyle buluşturan İnci GS Yuasa her zaman daha iyiyi hedefliyor.

 İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 7 yıldır ‘sektörün ihracat lideri’ unvanını korumaktadır. Uluslararası marka değerlendirme şirketi BrandFinance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde4 yıldan bu yana ilk 100 arasında bulunan İnci Akü, bu yıl da ‘akü sektörün en değerli markası’ olarak yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ninManisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış& Pazarlama Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (BuildingResearchEstablishmentEnvironmentalAssessmentMethod) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde 80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Attachment

Yorum Yap

*