ROTA, Yenilikçi Yaklaşımları ıle Automec Fuarında

 

ROTA, Latin Amerika’nın en büyük otomotiv yedek parça fuarı olan Automec 2017’de yeni ürünlerini, patentli çözümlerini ve yenilikçi yaklaşımlarını ziyaretçileri ile buluşturdu.

Brezilya’da Depo ve Satış Pazarlama Ofisi bulunan ROTA, São Paulo Expo Exhibition & Convention Center’da 25-29 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenen Automec fuarına katıldı. 70.000’nin üzerinde ziyaretçi katılması beklenen fuarda, 22’si Türk 800 firma katılımcı olarak yerini aldı.

Fuarda yeni ürünlerini ve yenilikçi yaklaşımlarını sergileyen ROTA, Brezilya ticari araç parkını kapsayan kataloğunun 2. revizyonunu bu fuarda ilk kez ziyaretçiler ile paylaştı. ROTA; teflon yataklamalı V çeki kolu, segman kilidi uygulamalı V çeki kolu ve C tipi adaptör uygulamalı komple rot gibi patentli çözümlerini de ilk kez bir Latin Amerika fuarında sergileme imkanı buldu. ROTA fuarda ticari araçlar, zirai araçlar ve iş makinaları için ürettiği rotbaşı, rotil, komple rot, rot mili, V çeki kolu, bugi çeki kolu ve tamir takımı gibi ürünlerini de sergiledi.

Automec’in Latin Amerika’da marka tanıtımı açısından en önemli fuar olduğuna değinen NSK Group İcra Kurulu Üyesi Zeki Cidik, fuar ile ilgili olarak şunları kaydetti: “ Brezilya genelinde yaşanan ekonomik durgunluğa rağmen Automec’in 2016 yılında yapılmaması nedeni ile fuara katılımın çok yüksek seviyedeydi. Brezilya’daki mevcut müşterilerimiz ile durum değerlendirmesi yaptık ve müşteri portföyü oluşturmak istediğimiz eyaletler açısından da yeni kontaklar edindik.”

“Uzun yıllardır ihracat yaptığımız ve marka tanınırlığı açısından iyi bir seviyeye ulaştığımız Latin Amerika’daki diğer ülkelerden gelen ziyaretçilerden de büyük ilgi gördük.” diyen Cidik, sözlerine şöyle devam etti : “Brezilya’da bulunan Depo ve Satış Pazarlama Ofisi ile ROTA, ülkede tanınan bir marka haline geldi. Bir Türk markası olarak Latin Amerika’da özellikle Çin firmaları ve yerli üreticilere karşı kalite ve fiyat endeksi açısından iyi bir konuma ulaştık. Ülkemizin ihracat rakamlarına katkı sağlamak için önümüzdeki dönemde Agritechnica ve Automechanika Shanghai fuarlarına katılarak ROTA markasını tanıtmaya devam edeceğiz.”

 

 

 

 

 

 

Attachment

Yorum Yap

*