DELPHI’den Veri Aktarımı, Veri Yönetimi ve Araç İçi Bağlanabilirlik Uzmanları İle Üç Yeni Ortaklık

 

Delphi, araç üreticilerine bağlantılı araç konusunda sunduğu ürün ve hizmetlerini geliştirmek için araç veri sektöründe 3 yeni ortaklığa imza attı. Delphi Ürün ve Hizmet Çözümleri Başkan Yardımcısı, Chad Smith, bu durumun, tamir atölyelerinin kendilerini hazırlamaları gereken araç veri teknoloji tipleri ile ilgili bir gösterge olduğunu belirtti.

Smith konuyu, “Bulut tabanlı veri yönetiminin, şimdiden tamir atölyesi faaliyetlerinin önemli bir parçası haline geldiğini görüyoruz. Araçlar daha kompleks hale geldikçe, ileri düzey arıza  tespit  cihazlarına, hizmet veri ve uzmanlığına erişim daha kritik bir önem kazandı. Delphi gibi bir orijinal ekipman uzmanı ile çalışan atölyeler, bu konuda önemli bir rekabet avantajına sahip olacaklar; çünkü bu fırsatlardan yararlanabilecek uzmanlık ve beceriye yakın gelecekte sahip olacaklar.” şeklinde açıkladı.

Delphi, yüksek hızlı veri aktarım kabiliyetini geliştirmek için Almanya merkezli Rosenberger ile ortaklık imzaladı. Rosenberger, otomotiv dahil olmak üzere birçok uygulamada radyo frekansı (RF) bağlantı sistemleri konusunda uzmandır. Firma, ileri düzey sürücü yardım sistemleri (ADAS), otonom sürüş ve bağlantılı araç platformları için bağlantı sistemleri sağlamaktadır. Delphi ve Rosenberger, ulaştırma ve taşımacılık pazarı için yüksek hızlı Ethernet çözümleri konusunda bir işbirliğine imza attı.

Delphi, bu ortaklığa ek olarak; sinyal işleme konusunda uzman, İsrail merkezli Valens’a yapmış olduğu stratejik yatırımını açıkladı. Valens, amacı tek kablo ile tüm cihazları birbirine bağlamak olan; ethernet kablosu üzerinden ses ve görüntü aktarımı sağlayan ve yeni nesil ses ve görüntü aktarım teknolojisi olan kabul edilen HDBaseT geliştiricisidir.  Firma bağlantılı araçlarda kullanılmak üzere HDBaseT Otomotiv teknolojisini sunmuş; Delphi ve Valen, araç içi bağlanabilirlik konusunda tercih edilen teknoloji olan bu uygulamanın hayata geçirilmesini hızlandırmak adına bir işbirliğine karar vermişlerdir.

Delphi, bağlantılı araç hizmetleri konusunda uzmanlaşmış bir başka İsrail firması olan, otonomo ile de işbirliği yapmıştır. Firmanın bağlantılı araç pazarı teknolojisi; araç üreticilerinden gelen araç verilerini; sigorta şirketleri, filo operatörleri, tamir servisleri ve acil yardım servisleri gibi birçok hizmet sağlayıcısına kusursuz bir şekilde bağlamaktadır.

Delphi, son zamanlarda veri analitiği ve yönetimi alanındaki varlığını güçlendirmiş durumdadır. Bu yılın başında, kablosuz iletişim sistemi (OTA) yazılım güncellemesi ve veri yönetimi konusunda uzman Movimento’yu bünyesine katan Delphi, 2 yıl önce veri analitiği uzmanı Control-Tec’i de satın almıştı.

Delphi Hakkında

Delphi Otomotiv, binek ve ticari araçlar pazarına, daha güvenli, daha çevre dostu ve daha teknolojik çözümler sunan bir yüksek teknoloji firmasıdır. Merkezi Gillingham, İngiltere’de olmak üzere Delphi; 46 ülkede teknik merkezleri, üretim alanları ve çok sayıda müşteri destek birimleri ile varlığını sürdürmektedir. Daha detaylı bilgi için delphi.com’u ziyaret ediniz.

Attachment

Yorum Yap

*