Bilstein Group Batı Almanya’da Yeni Bir Lojistik Merkezi Kurmayı Planlıyor

Binek ve ağır vasıta araçları yedek parça sektöründe, dünyanın öncü üretici ve tedarikçi firmalarından biri olan Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KG şirketi kapasitesini genişletiyor. bilstein group çatı markası altında faaliyet gösteren şirket Batı Almanya’da bulunan Gelsenkirchen bölgesinde 197.000 m2’lik bir alan satın aldı. Önümüzdeki yıllarda yeni bir lojistik merkezi kurmayı planlanmaktadır.

İnşaatın ilk aşaması şirket yönetimi için yapılacak alanı da kapsayan 45.000 m2’lik bir binadan oluşmaktadır. 2019 yılında bitirilmesi planlanan yatırımın hacmi, arazi hariç 30 milyon euro’dur.Toplam alan göz önüne alındığında, şirketin binayı 50.000 m2’ye genişletme imkanı bulunmaktadır.       

Ferdinand Bilstein Yönetim Kurulu Üyesi Jan Siekermann yeni yatırım ile ilgili; “ Ennepetal’deki ana merkezimizde büyüme için tüm kapasitemizi kullandık. 60 km kuzeyde bulunan Gelsenkirchen’deki alan bize şimdi ve gelecek için ideal genişleme imkanını sağlayacaktır.Ruhr bölgesindeki merkezi konumu, iyi ulaşım bağlantıları ve şehir merkezine yakınlığı bizim için önemli faktörlerdir.” diye açıklama yapmıştır.

Gelecekteki lojistik merkezi, Gelsenkirchen ana istasyonunun sadece 800 metre doğusunda, “Schalker Verein” sanayi parkında yer almaktadır. Çelik üretiminin yapıldığı ve yıllardır işlendiği şirketler bu alana uzun yıllardır yerleşmiş konumdadırlar. Ferdinand Bilstein bu bölgede uzun vadede 250-400 arasında istihdam yaratmayı planlamaktadır.

Belediye Başkanı Frank Baranowski, “Bilstein group ile, Gelsenkirchen işyeri bölgesinde uluslararası olarak aktif ekonomik aktörleri ağırlıyor olacağız.. İnşaat projesiyle ilgili istihdam etkilerinden çok memnunuz ve şirkete Gelsenkirchen bölgesinde başarılar dileriz.” dedi.

 

 

Geçmiş

Yedek parça sektörünün tanınmış markalarından febi, SWAG ve Blue Print markaları bilstein group çatı markası altında toplanmıştır. Bilstein group toplamda araç tamirinde kullanılan 55.000’den fazla farklı yedek parça sunmaktadır. Uluslararası olarak aktif olan şirket, 150’den fazla ülkeye ürünlerini dağıtmaktadır. Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KG firması 1844 yılıunda Ennepetal’de kurulmuştur. Uluslararası alanda, yaklaşık 1925 çalışanı ile köklü bir aile şirketidir.

Attachment

Yorum Yap

*