Yedek Parça Dergisi http://www.yedekparcadergisi.com Yedek Parça Dergisi Thu, 07 Jun 2018 22:38:18 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.6 Yedek Parça Dergisi Mayıs Sayısı Yayımda http://www.yedekparcadergisi.com/2018/06/08/yedek-parca-dergisi-mayis-sayisi-yayimda/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/06/08/yedek-parca-dergisi-mayis-sayisi-yayimda/#respond Thu, 07 Jun 2018 22:37:05 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14465   YEDEK PARÇA DERGİSİ Mayıs Sayısı Mayıs’18

The post Yedek Parça Dergisi Mayıs Sayısı Yayımda appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 


YEDEK PARÇA DERGİSİ Mayıs Sayısı

Mayıs’18

simdi_oku

The post Yedek Parça Dergisi Mayıs Sayısı Yayımda appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/06/08/yedek-parca-dergisi-mayis-sayisi-yayimda/feed/ 0
Hıdırusta – Corteco İşbirliği Günden Güne Büyüyor http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/hidirusta-corteco-isbirligi-gunden-gune-buyuyor/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/hidirusta-corteco-isbirligi-gunden-gune-buyuyor/#respond Thu, 24 May 2018 09:12:45 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14459 Hıdırusta Otomotiv Satınalma ve Planlama Müdürü  Sn. Uğur TIRAŞ  ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.  Hıdırusta Otomotiv olarak müşterilerine teknolojiye ve çağa uygun olarak, hızlı ve güvenilir hizmet vermenin temel hedefleri olduğuna vurgu yapan Sn. TIRAŞ, Corteco ürünleri ve mevcut süregelen işbirliği hakkında da bilgiler verdi. Sn. TIRAŞ’a sorularımıza verdiği samimi cevaplar için teşekkür ederiz. Hıdırusta Otomotiv hakkında kısaca bilgi verir misiniz? Hıdırusta Otomotiv olarak 1997 yılında başladığımız yolculuğumuzu ilk günkü heyecanımızla sürdürmekteyiz. Yenilikçi ürünler, hizmetler ve çözümler ile tüm iş ortaklarımız için değer yaratmaya odaklandığımız “20 yılı” geride bırakırken, tüm paydaşlarımız tarafından güvenilen ve tercih edilen bir şirket olmanın gururunu yaşıyoruz. “Yedek Parça Deponuz” misyonuyla, ağır vasıta yedek parçalarının toptan dağıtımı ile başlayan faaliyetlerimize bugün genişleyen ürün yelpazemiz ve Türkiye’nin her noktasına hizmet veren şubelerimizle devam etmekteyiz. Kalite politikanızda bahseder misiniz? Hıdırusta Otomotiv olarak müşterilerimize teknolojiye ve çağa uygun olarak, hızlı ve güvenilir hizmet vermek temel hedefimiz… Bu hedefimizi gerçekleştirirken; sürekli gelişmeyi amaçladığımız gibi, hizmet verdiğimiz müşterilerimiz ve tedarikçi firmalarımızla çözüm ortaklığımızı geliştirmeyi taahhüt ediyoruz. “Misyonumuz koşulsuz memnuniyet!” Ürün ve hizmetlerimizi iş ortaklarımızın hayatını kolaylaştırma temelinde şekillendiriyoruz. Tüm iş süreçlerimize teknoloji entegre ederek “yeniliği” vazgeçilmez bir parçamız haline getiriyoruz. Pazarın rekabetçi koşullarında Hıdırusta Otomotiv’i öne çıkaran özellikler nelerdir? Başarımızın üç sacayağı olarak “güçlü altyapımızı”, “minimum hata hedefi ile ilerleyen süreçlerimizi” ve “deneyimli ekibimizi” gösterebiliriz. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini maksimum seviyede tutmayı en önemli görevlerimiz olarak görüyoruz.  Otomotiv Yedek Parça konusunda hangi yelpazede ürünleriniz mevcut? Nasıl bir dağıtım ağına sahipsiniz? Hıdırusta Otomotiv olarak MAN, Mercedes-Benz, DAF, Volvo, Renault Trucks, Scania ve Iveco marka araçlar için motor,DAHA FAZLA

The post Hıdırusta – Corteco İşbirliği Günden Güne Büyüyor appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
Hıdırusta Otomotiv Satınalma ve Planlama Müdürü  Sn. Uğur TIRAŞ  ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.  Hıdırusta Otomotiv olarak müşterilerine teknolojiye ve çağa uygun olarak, hızlı ve güvenilir hizmet vermenin temel hedefleri olduğuna vurgu yapan Sn. TIRAŞ, Corteco ürünleri ve mevcut süregelen işbirliği hakkında da bilgiler verdi. Sn. TIRAŞ’a sorularımıza verdiği samimi cevaplar için teşekkür ederiz.

Hıdırusta Otomotiv hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Hıdırusta Otomotiv olarak 1997 yılında başladığımız yolculuğumuzu ilk günkü heyecanımızla sürdürmekteyiz. Yenilikçi ürünler, hizmetler ve çözümler ile tüm iş ortaklarımız için değer yaratmaya odaklandığımız “20 yılı” geride bırakırken, tüm paydaşlarımız tarafından güvenilen ve tercih edilen bir şirket olmanın gururunu yaşıyoruz.

“Yedek Parça Deponuz” misyonuyla, ağır vasıta yedek parçalarının toptan dağıtımı ile başlayan faaliyetlerimize bugün genişleyen ürün yelpazemiz ve Türkiye’nin her noktasına hizmet veren şubelerimizle devam etmekteyiz.

Kalite politikanızda bahseder misiniz?

Hıdırusta Otomotiv olarak müşterilerimize teknolojiye ve çağa uygun olarak, hızlı ve güvenilir hizmet vermek temel hedefimiz… Bu hedefimizi gerçekleştirirken; sürekli gelişmeyi amaçladığımız gibi, hizmet verdiğimiz müşterilerimiz ve tedarikçi firmalarımızla çözüm ortaklığımızı geliştirmeyi taahhüt ediyoruz.

“Misyonumuz koşulsuz memnuniyet!” Ürün ve hizmetlerimizi iş ortaklarımızın hayatını kolaylaştırma temelinde şekillendiriyoruz. Tüm iş süreçlerimize teknoloji entegre ederek “yeniliği” vazgeçilmez bir parçamız haline getiriyoruz.

Pazarın rekabetçi koşullarında Hıdırusta Otomotiv’i öne çıkaran özellikler nelerdir?

Başarımızın üç sacayağı olarak “güçlü altyapımızı”, “minimum hata hedefi ile ilerleyen süreçlerimizi” ve “deneyimli ekibimizi” gösterebiliriz. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini maksimum seviyede tutmayı en önemli görevlerimiz olarak görüyoruz. 

Otomotiv Yedek Parça konusunda hangi yelpazede ürünleriniz mevcut? Nasıl bir dağıtım ağına sahipsiniz?

Hıdırusta Otomotiv olarak MAN, Mercedes-Benz, DAF, Volvo, Renault Trucks, Scania ve Iveco marka araçlar için motor, soğutma, yakıt ve egzoz sistemleri, debriyaj, şanzıman, şaft, diferansiyel & aks, fren sistemi, jant & teker & bijon, süspansiyon, direksiyon, elektrik, kabin ve kaporta olmak üzere tam 15 farklı ürün grubunda 70’e yakın yerli ve global markanın dağıtımını üstleniyoruz. Yaklaşık bir yıl önce ağır vasıta alanındaki tecrübe ve bilgi birikimimizi hafif ticari segmentine de taşıdık. 

İstanbul / Başakşehir’deki merkezimizin yanı sıra Ankara, Gaziantep, Samsun, İzmir ve İstanbul Anadolu Yakası’nda şubelerimiz bulunuyor. Bu 6 stratejik lokasyon vasıtasıyla bugün 81 ilde, 2100 farklı noktaya ulaşıyoruz. Yine toplamda 20 bin metrekareyi aşan depolama alanımızla ‘bulunabilirliği” en üst seviyelere taşımaya odaklanıyoruz.

Bildiğimiz kadarı ile Corteco’nun Türkiye distribütörüsünüz. Corteco ürünleri ve işbirliğiniz hakkında neler söylemek istersiniz?

Corteco ürün yelpazemizdeki en yeni markalarımızdan biri olmasına karşın, yakaladığımız sinerji sayesinde kısa zamanda çok hızlı mesafe kat ettik. Global üretici kimliği, güçlü ürün yelpazesi ve otomotiv endüstrisinde kabul görmüş kalitesi ile pazardan tam not almakta. Bu durum da Corteco markasını ürün yelpazemizde günden güne ön sıralara taşımaktadır.

Corteco markasına ait ürün gruplarının kalitesinden memnun musunuz?

Hıdırusta olarak Corteco’nun ağır vasıta ve hafif ticari araç grubuna yönelik keçe ve sızdırmazlık ürün gruplarının dağıtımını yapmaktayız.  Araçları ile uzun yol kat eden ve yüksek performans beklentisi olan ağır vasıta sürücüleri artık kaliteden taviz vermiyor ve özellikle bu tür ürün gruplarındaki farkındalık ve beklenti seviyesi gün geçtikçe artıyor. Bu noktada da Corteco ürünlerinin kalitesi, pazardaki marka bilinirliği ve satış sonrasındaki pozitif yaklaşımı bize artı değer katıyor.

Çeşitlilik ve tedarik aşamasından bahseder misiniz?

Corteco hem OEM hem de after market tedarikçi kimliğine sahip bir marka. Ürün çeşitliliği, yüksek bulunabilirlik oranları ve rekabetçi fiyat politikası da markayı pazarda bir adım öne çıkaran unsurlar arasında yer alıyor.

Tedarik açısından bir değerlendirme yapacak olursak, bugün 70’e yakın markanın dağıtımını üstleniyor olmanın güçlü bir sipariş planlama sistemini zorunlu kıldığının altını çizmememiz gerekiyor. Diğer markalarımızda da olduğu gibi Corteco’da da sağlıklı işleyen bir sipariş planlama sistemimiz mevcut. Corteco da, bu planlamalar doğrultusunda vermiş olduğu termin sürelerine uymakta ve satış kayıplarımızın önüne geçmektedir.

Pazar payınızı artırmak için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Son yıllarda sektörümüzün en önemli buluşma noktalarından biri olan Automechanika İstanbul Fuarı’nda Corteco ile çeşitli pazarlama aktivitelerine imza atıyoruz. Bunun yanı sıra müşteri ziyaretlerinde tarafımıza yapılan geri bildirimleri ve talepleri Corteco ile paylaşıyor ve pazardaki beklentileri değerlendiriyoruz.  Yakın zamanda şubelerimizin olduğu bölgelerde çeşitli tanıtım aktiviteleri de hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Firmanızın belirlediği kısa ve uzun vadeli hedefler nelerdir?

Gelecek vadeden sektörümüzde Hıdırusta olarak hedefimiz alanımızdaki en rekabetçi ve en üretken hizmet kuruluşu olmak… Sektörde ismimize de taşıdığımız ‘usta’ misyonunun hakkını fazlasıyla vererek, faaliyet gösterdiğimiz tüm segmentlerde pazar lideri olma vizyonuyla yatırımlarımıza devam edeceğiz. Orta vadede en az iki şube daha açarak, hizmet ağımızı kuvvetlendirmeyi planlıyoruz. 2020’de çalışan sayımızın 300’e, ciromuzun ise 500 milyon TL’ye ulaşacağını öngörüyoruz.

Son dönemde yaptığınız herhangi bir yatırım var mı? Var ise bunlar nelerdir?

Son yıllardaki yatırımlarımızın odak noktalarını insan kaynağı ve teknoloji oluşturuyor.

Büyümenin bir şartının da nitelikli insan kaynağı olduğuna inanıyoruz. Teknolojik alanında en yeni yatırımımız ise yeni online sipariş sistemimiz. Tasarımından işlevselliğine kadar her alanda fark yaratacak yeni B2B sistemimiz ve global yedek parça kataloğumuzu yılın son çeyreğinde tüm iş ortaklarımızın kullanımına sunmayı planlıyoruz.

Bunların ötesinde, Hıdırusta Otomotiv olarak “geleceğe” de yatırım yapıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizle insanlığa, çevremize ve evrensel değerlere karşı olan sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

Uğur  TIRAŞ
Hıdırusta Otomotiv Satınalma ve Planlama Müdürü

The post Hıdırusta – Corteco İşbirliği Günden Güne Büyüyor appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/hidirusta-corteco-isbirligi-gunden-gune-buyuyor/feed/ 0
NTN-SNR 100. Yıldönümünü Kutluyor http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/ntn-snr-100-yildonumunu-kutluyor/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/ntn-snr-100-yildonumunu-kutluyor/#respond Thu, 24 May 2018 08:54:12 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14455 NTN-SNR Roulements, 2018’de Fransa’nın yüz yaşındaki şirketlerinin oluşturduğu özel kulübe katılıyor. Bu yıldönümü her iki şirket için de geçerli: Hem NTN Corporation, hem de merkezi 1918’den beri Annecy’de bulunan NTN-SNR Roulements. Her büyük şirketin hikayesinin arkasında, enerjileri, uzmanlıkları ve tutkuları ile firmaya hayat veren ve onu kalıcı hale getiren kadınlar ve erkekler vardır. Yüzüncü yıl etkinlikleri, bu öncü şirketin geçmişteki ve bugünkü çalışanlarını kutlamak, inşa edilen değerleri yeniden hatırlatmak ve 100 yılda hayata geçirilen yenilikleri bir kez daha gözden geçirmek için bir fırsat niteliğinde. Bu yüzüncü yıl aynı zamanda bir sembol, çünkü gelecekteki zorluklara  hazır bir şirketin sağlam temelini oluşturuyor. Yatırımlar, yenilikler, topluma ve çevreye bağlılık, şirketin Annecy’den başlayarak  Avrupa, Afrika, Brezilya ve Orta Doğu’ya doğru  parlamasını sağlayacaktır. Geleceği inşa edecek 100 yıllık tarih NTN-SNR, topluma ve çevreye olan bağlılığını kurumsal stratejisinin tam merkezinde tutmaktadır. Firma, örnek niteliğinde bir sanayi kuruluşu olmayı hedeflemektedir. Bu yüzüncü yıl kutlamaları, NTN-SNR’ın, insanlara, inovasyona, sürdürülebilir kalkınmaya ve performansa dayanan geleceğe yönelik projesini sunması için bir fırsat niteliğindedir. Stratejik bir sanayi hamlesi, çok verimli üretim tesisleri NTN-SNR, sektöründe önemli itibara sahip köklü ve büyük bir firma olmaya devam etmek için, dijital dönüşüm alanına hızlı bir giriş yapmayı planlamaktadır. İnovasyonu güçlendirmek ve öngörüyü devam ettirmek İnovasyon, şirketin gelişim stratejisinin merkezinde yer alır. NTN-SNR ekipleri yarının çözümlerini tasarlar ve inşa eder. Hareketlilik ve ekoloji konusundaki sınırlamalara dikkat ederken, aynı zamanda eğilimleri belirler, anlar ve tahmin ederler. NTN-SNR, sektördeki liderler arasında sahip olduğu yeri korumasını sağlayan yeni projeleri desteklemek amacıyla, yıllık cirosunun % 4’ünü Ar-Ge çalışmalarına yatırmaktadır. Firmanın çalışanlarına yönelik projeleri Bir şirketin hedefi herhangi birDAHA FAZLA

The post NTN-SNR 100. Yıldönümünü Kutluyor appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
NTN-SNR Roulements, 2018’de Fransa’nın yüz yaşındaki şirketlerinin oluşturduğu özel kulübe katılıyor. Bu yıldönümü her iki şirket için de geçerli: Hem NTN Corporation, hem de merkezi 1918’den beri Annecy’de bulunan NTN-SNR Roulements. Her büyük şirketin hikayesinin arkasında, enerjileri, uzmanlıkları ve tutkuları ile firmaya hayat veren ve onu kalıcı hale getiren kadınlar ve erkekler vardır. Yüzüncü yıl etkinlikleri, bu öncü şirketin geçmişteki ve bugünkü çalışanlarını kutlamak, inşa edilen değerleri yeniden hatırlatmak ve 100 yılda hayata geçirilen yenilikleri bir kez daha gözden geçirmek için bir fırsat niteliğinde. Bu yüzüncü yıl aynı zamanda bir sembol, çünkü gelecekteki zorluklara  hazır bir şirketin sağlam temelini oluşturuyor. Yatırımlar, yenilikler, topluma ve çevreye bağlılık, şirketin Annecy’den başlayarak  Avrupa, Afrika, Brezilya ve Orta Doğu’ya doğru  parlamasını sağlayacaktır.

Geleceği inşa edecek 100 yıllık tarih

NTN-SNR, topluma ve çevreye olan bağlılığını kurumsal stratejisinin tam merkezinde tutmaktadır. Firma, örnek niteliğinde bir sanayi kuruluşu olmayı hedeflemektedir. Bu yüzüncü yıl kutlamaları, NTN-SNR’ın, insanlara, inovasyona, sürdürülebilir kalkınmaya ve performansa dayanan geleceğe yönelik projesini sunması için bir fırsat niteliğindedir.

Stratejik bir sanayi hamlesi, çok verimli üretim tesisleri NTN-SNR, sektöründe önemli itibara sahip köklü ve büyük bir firma olmaya devam etmek için, dijital dönüşüm alanına hızlı bir giriş yapmayı planlamaktadır.

İnovasyonu güçlendirmek ve öngörüyü devam ettirmek

İnovasyon, şirketin gelişim stratejisinin merkezinde yer alır. NTN-SNR ekipleri yarının çözümlerini tasarlar ve inşa eder. Hareketlilik ve ekoloji konusundaki sınırlamalara dikkat ederken, aynı zamanda eğilimleri belirler, anlar ve tahmin ederler. NTN-SNR, sektördeki liderler arasında sahip olduğu yeri korumasını sağlayan yeni projeleri desteklemek amacıyla, yıllık cirosunun % 4’ünü Ar-Ge çalışmalarına yatırmaktadır.

Firmanın çalışanlarına yönelik projeleri

Bir şirketin hedefi herhangi bir endüstriyel projeye indirgenemez. NTN-SNR, toplumu, inovasyonu ve sürdürülebilir gelişmeyi destekler. Amacı, çalışanların her gün potansiyellerini geliştirdikleri ve hedeflerine ulaştıkları keyifli bir çalışma ortamı sağlamaktır.

NTN-SNR, ISO 14001 sertifikalı tüm üretim tesisleri ve enerji performansları konusunda ISO 50001’e göre sertifikalandırılmış Fransa’daki tüm üretim merkezleri ile, sorumlu ve sürdürülebilir üretime kararlı bir şekilde bağlıdır..

“Çünkü bizim için, yarın aslında bugündür” NTN-SNR

The post NTN-SNR 100. Yıldönümünü Kutluyor appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/ntn-snr-100-yildonumunu-kutluyor/feed/ 0
Martaş Academy Başladı! http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/martas-academy-basladi/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/martas-academy-basladi/#respond Thu, 24 May 2018 08:40:00 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14449 Martaş Otomotiv ‘Önce İnsan’ mottosu ile yola çıkarak oluşturduğu Martaş Academy kapsamında çalışanların gelişimi ve memnuniyeti için sürekli yatırımlar yapıyor, Türkiye’de Otomotiv Aftermarket sektöründe ilk olan birçok uygulamayı hayata geçiriyor. Martaş Academy ile tüm çalışanlarının daha kuvvetli bağlar kurmasını ve sürekli eğitimlerle kendilerini geliştirmesini amaçlayan Martaş Otomotiv, bu uygulama ile sektörde bir ilk olmanın gururunu yaşıyor. ‘Martaşlı Olmak’ terimini benimseyerek tüm çalışanlarının şirket değerleriyle yaşayan, müşteriyi odağına alan, liderlik vizyonu ile ilerleyen, sosyal sorumluluk bilinciyle duyarlı çalışmalar yapan, takım bilinci yüksek ve mesleki donanımı güçlü bireyler olmasını hedefleyen Martaş otomotiv, bu kapsamda ciddi yatırımlar yapmaktadır. Martaş Otomotiv’in en kıymetli sermayesi, güçlü insan kaynağı, yani çalışanlarıdır.  Martaş Academy’nin performansının, enerjisinin, vizyonunun ve farkının tek ilhamı da Martaş Otomotiv çalışanlarıdır. Martaş Hakkında: ‘Bir parçanız da biz olalım’ sloganıyla yola çıkan Martaş Otomotiv; binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır. 1980 yılından itibaren, geniş ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ürünleri ve nitelikli personeli ile zamanında teslimat, stoklu çalışma, müşteri memnuniyeti, güven, istikrar ve kaliteyi ilke edinen Martaş, bugün Türkiye’nin en büyük yedek parça dağıtım merkezi konumuna ulaşmıştır.

The post Martaş Academy Başladı! appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
Martaş Otomotiv ‘Önce İnsan’ mottosu ile yola çıkarak oluşturduğu Martaş Academy kapsamında çalışanların gelişimi ve memnuniyeti için sürekli yatırımlar yapıyor, Türkiye’de Otomotiv Aftermarket sektöründe ilk olan birçok uygulamayı hayata geçiriyor.

Martaş Academy ile tüm çalışanlarının daha kuvvetli bağlar kurmasını ve sürekli eğitimlerle kendilerini geliştirmesini amaçlayan Martaş Otomotiv, bu uygulama ile sektörde bir ilk olmanın gururunu yaşıyor.

‘Martaşlı Olmak’ terimini benimseyerek tüm çalışanlarının şirket değerleriyle yaşayan, müşteriyi odağına alan, liderlik vizyonu ile ilerleyen, sosyal sorumluluk bilinciyle duyarlı çalışmalar yapan, takım bilinci yüksek ve mesleki donanımı güçlü bireyler olmasını hedefleyen Martaş otomotiv, bu kapsamda ciddi yatırımlar yapmaktadır.

Martaş Otomotiv’in en kıymetli sermayesi, güçlü insan kaynağı, yani çalışanlarıdır.  Martaş Academy’nin performansının, enerjisinin, vizyonunun ve farkının tek ilhamı da Martaş Otomotiv çalışanlarıdır.

Martaş Hakkında: ‘Bir parçanız da biz olalım’ sloganıyla yola çıkan Martaş Otomotiv; binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır.

1980 yılından itibaren, geniş ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ürünleri ve nitelikli personeli ile zamanında teslimat, stoklu çalışma, müşteri memnuniyeti, güven, istikrar ve kaliteyi ilke edinen Martaş, bugün Türkiye’nin en büyük yedek parça dağıtım merkezi konumuna ulaşmıştır.

The post Martaş Academy Başladı! appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/martas-academy-basladi/feed/ 0
Teknorot Diyarbakır Seminerinde Müşterileriyle Buluştu http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/teknorot-diyarbakir-seminerinde-musterileriyle-bulustu/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/teknorot-diyarbakir-seminerinde-musterileriyle-bulustu/#respond Thu, 24 May 2018 08:32:30 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14443 Teknorot, 2 Mayıs 2018 tarihinde Diyarbakır’da otomobil yedek parçacıları ve özel servislere yönelik çok başarılı bir seminer gerçekleştirdi. Yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikteki misafirlere, Teknorot Satış ve Pazarlama Müdürü Sn. Emrah İŞBİLİR, yurtiçi satış ve pazarlama operasyonları hakkında, Kalite Müdürü Sn. Serdar YÜCEL ise Teknorot kalite anlayışı ve kalite yönetim sistemleri hakkında bilgiler aktardı. Teknorot ağır koşullarda çalışan hafif ticari araçlar için geliştirdiği yeni nesil PREMIUM LINE serisi ürünlerini de bu bölgedeki müşterilerine tanıtma fırsatı buldu. Teknorot Satış Sonrası Hizmetler Ekibi ve bu bölgede bulunan Teknorot bayilerinin müşterileriyle ilişkilerini daha da pekiştirdiği etkinlik düzenlenen akşam yemeği ile son buldu.

The post Teknorot Diyarbakır Seminerinde Müşterileriyle Buluştu appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
Teknorot, 2 Mayıs 2018 tarihinde Diyarbakır’da otomobil yedek parçacıları ve özel servislere yönelik çok başarılı bir seminer gerçekleştirdi. Yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikteki misafirlere, Teknorot Satış ve Pazarlama Müdürü Sn. Emrah İŞBİLİR, yurtiçi satış ve pazarlama operasyonları hakkında, Kalite Müdürü Sn. Serdar YÜCEL ise Teknorot kalite anlayışı ve kalite yönetim sistemleri hakkında bilgiler aktardı. Teknorot ağır koşullarda çalışan hafif ticari araçlar için geliştirdiği yeni nesil PREMIUM LINE serisi ürünlerini de bu bölgedeki müşterilerine tanıtma fırsatı buldu. Teknorot Satış Sonrası Hizmetler Ekibi ve bu bölgede bulunan Teknorot bayilerinin müşterileriyle ilişkilerini daha da pekiştirdiği etkinlik düzenlenen akşam yemeği ile son buldu.

The post Teknorot Diyarbakır Seminerinde Müşterileriyle Buluştu appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/teknorot-diyarbakir-seminerinde-musterileriyle-bulustu/feed/ 0
Valeo Servis Türkiye “Valeo On Tour” ile Automechanıka İstanbul 2018’e Damgasını Vurdu http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/valeo-servis-turkiye-valeo-on-tour-ile-automechanika-istanbul-2018e-damgasini-vurdu/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/valeo-servis-turkiye-valeo-on-tour-ile-automechanika-istanbul-2018e-damgasini-vurdu/#respond Thu, 24 May 2018 08:20:11 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14438 Avrupa’nın 1 numaralı OEM ve satış sonrası etkinliği olan Automechanika İstanbul,  5-8 Nisan tarihleri arasında yüksek katılımcı sayısı ile dünyanın dört bir köşesinden gelen 45.000’den fazla ziyaretçi ile buluştu ve rekor sayılarla sonuçlandı. Otomotiv profesyonellerini bir araya getiren bu muhteşem organizasyonda Valeo Servis Türkiye ekibi,“Valeo On Tour” konsepti ile ilk kez ana giriş açık alanda yerini aldı. Fuar süresince hem perakende hem de garaj müşterilerine ev sahipliği yaparken özel toplantılar ve eğitimler düzenlendi. Değerli iş ortaklarını karşılamak için Yönetim, Pazarlama, Satış ve Teknik Destek ekipleri hazır bulundu. Valeo’nun eksiksiz ve profesyonel ürün çözümleriyle yoğun ilgiye sahip olan “Valeo On Tour” tırında fuarın ilk günü VIP müşteri kokteyli gerçekleştirildi. Valeo Servis Türkiye, Ortadoğu ve Deniş Aşırı Bölgeler Ülke Direktörü Burak Akın Valeo Grup stratejilerinden bahsederken, Valeo Servis Türkiye Genel Müdürü Olcay Arıcan “Değerimiz Sizsiniz”, yeni “Valeo Servis Destek Hattı” ve “Tech Care” ekiplerini vurguladı. Ayrıca Valeo Servis’in müşterileri için mobil uygulaması olan “My Valeo Parts”, “İşinizi kolaylaştırmak için mobil uygulama” sloganıyla fuar süresince katılımcıların ilgi odağı oldu. Tırda bulunan özel robot katılımcıların ilgisini çekerken, stratejiler ve ürün grupları hakkında bilgi verip keyifli anlar yaşattı.

The post Valeo Servis Türkiye “Valeo On Tour” ile Automechanıka İstanbul 2018’e Damgasını Vurdu appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
Avrupa’nın 1 numaralı OEM ve satış sonrası etkinliği olan Automechanika İstanbul,  5-8 Nisan tarihleri arasında yüksek katılımcı sayısı ile dünyanın dört bir köşesinden gelen 45.000’den fazla ziyaretçi ile buluştu ve rekor sayılarla sonuçlandı.

Otomotiv profesyonellerini bir araya getiren bu muhteşem organizasyonda Valeo Servis Türkiye ekibi,“Valeo On Tour” konsepti ile ilk kez ana giriş açık alanda yerini aldı. Fuar süresince hem perakende hem de garaj müşterilerine ev sahipliği yaparken özel toplantılar ve eğitimler düzenlendi. Değerli iş ortaklarını karşılamak için Yönetim, Pazarlama, Satış ve Teknik Destek ekipleri hazır bulundu. Valeo’nun eksiksiz ve profesyonel ürün çözümleriyle yoğun ilgiye sahip olan “Valeo On Tour” tırında fuarın ilk günü VIP müşteri kokteyli gerçekleştirildi. Valeo Servis Türkiye, Ortadoğu ve Deniş Aşırı Bölgeler Ülke Direktörü Burak Akın Valeo Grup stratejilerinden bahsederken, Valeo Servis Türkiye Genel Müdürü Olcay Arıcan “Değerimiz Sizsiniz”, yeni “Valeo Servis Destek Hattı” ve “Tech Care” ekiplerini vurguladı. Ayrıca Valeo Servis’in müşterileri için mobil uygulaması olan “My Valeo Parts”, “İşinizi kolaylaştırmak için mobil uygulama” sloganıyla fuar süresince katılımcıların ilgi odağı oldu.

Tırda bulunan özel robot katılımcıların ilgisini çekerken, stratejiler ve ürün grupları hakkında bilgi verip keyifli anlar yaşattı.

The post Valeo Servis Türkiye “Valeo On Tour” ile Automechanıka İstanbul 2018’e Damgasını Vurdu appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/valeo-servis-turkiye-valeo-on-tour-ile-automechanika-istanbul-2018e-damgasini-vurdu/feed/ 0
İTO 52. Komite Sektörün Sesi Olacak http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/ito-52-komite-sektorun-sesi-olacak/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/ito-52-komite-sektorun-sesi-olacak/#respond Thu, 24 May 2018 07:52:13 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14435   İstanbul Ticaret Odası’na bağlı olarak faaliyet gösteren Meslek Komiteleri, 09 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimle yeni yönetimlerini belirledi. Otomotiv yedek parça sektörünün kalbinin attığı ve bugün 6000’e yakın sektör mensubunun üyesi olduğu 52 no’lu Kara Taşıtları, Yedek Parçaları ve Ekipmanları Meslek Komitesi’nde ise seçimi kazanan ekip Çözüm Grubu oldu. Alanında lider firmaların güç birliğinden oluşan yeni komite yönetiminin öncelikli amacı sektör temsilcileri arasında bir iletişim köprüsü kurmak. Sektörde yaşanan gelişmeler konusunda bilgi akışı sağlamayı ve sorunlar için ortak akıl üretmeyi hedefleyen komite, çalışmalarına yoğun olarak devam ediyor. Yeni yönetimin 2018 – 2022 yılları arasında görevde kalacağını söyleyen İTO 52. Komite Başkanı ve Meclis Üyesi Ramazan Şahin; “Birlikten kuvvet doğar” ilkesiyle komitemiz çatısı altında hep birlikte güzel işler başaracağımıza ve sektörümüzün sesi olacağımıza inancımız tamdır” dedi. Şahin, seçim sürecinde kendilerinden desteklerini esirgemeyen tüm sektör paydaşlarına da teşekkürlerini iletti. GÖREV DAĞILIMI YAPILDI 52 No’lu Kara Taşıtları, Yedek Parçaları ve Ekipmanları Komitesi, Nisan ayında gerçekleştirdiği ilk toplantısında görev dağılımını da belirledi. Komitenin önümüzdeki 4 yıl boyunca geçerli olacak yönetim ekibi ve görevleri şöyle:   Ramazan ŞAHİN (Hıdırusta Otomotiv) –  Komite Başkanı, Meclis Üyesi Saim AŞÇI (Motor Aşin) – Komite Başkan Yardımcısı, Meclis Üyesi Aziz KAHYA (Genel Oto) – Komite Üyesi, Meclis Üyesi Yakup YAŞA (Dörtel Otomotiv) – Komite Üyesi, Meclis Üyesi Turgay ŞANLI (Aslar Ticaret) – Komite Üyesi Tekin ŞENER (Şener Oto) – Komite Üyesi Hakan MERMER (Oto Hakan Otomotiv) – Komite Üyesi Şakir KARAKOYUN (Aslı Otomotiv) –  Komite Üyesi Taşkın ÖZÇETE (Özçete Otomotiv) – Komite Üyesi

The post İTO 52. Komite Sektörün Sesi Olacak appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

İstanbul Ticaret Odası’na bağlı olarak faaliyet gösteren Meslek Komiteleri, 09 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimle yeni yönetimlerini belirledi. Otomotiv yedek parça sektörünün kalbinin attığı ve bugün 6000’e yakın sektör mensubunun üyesi olduğu 52 no’lu Kara Taşıtları, Yedek Parçaları ve Ekipmanları Meslek Komitesi’nde ise seçimi kazanan ekip Çözüm Grubu oldu.

Alanında lider firmaların güç birliğinden oluşan yeni komite yönetiminin öncelikli amacı sektör temsilcileri arasında bir iletişim köprüsü kurmak. Sektörde yaşanan gelişmeler konusunda bilgi akışı sağlamayı ve sorunlar için ortak akıl üretmeyi hedefleyen komite, çalışmalarına yoğun olarak devam ediyor.

Yeni yönetimin 2018 – 2022 yılları arasında görevde kalacağını söyleyen İTO 52. Komite Başkanı ve Meclis Üyesi Ramazan Şahin; “Birlikten kuvvet doğar” ilkesiyle komitemiz çatısı altında hep birlikte güzel işler başaracağımıza ve sektörümüzün sesi olacağımıza inancımız tamdır” dedi. Şahin, seçim sürecinde kendilerinden desteklerini esirgemeyen tüm sektör paydaşlarına da teşekkürlerini iletti.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

52 No’lu Kara Taşıtları, Yedek Parçaları ve Ekipmanları Komitesi, Nisan ayında gerçekleştirdiği ilk toplantısında görev dağılımını da belirledi. Komitenin önümüzdeki 4 yıl boyunca geçerli olacak yönetim ekibi ve görevleri şöyle:

 

Ramazan ŞAHİN (Hıdırusta Otomotiv) –  Komite Başkanı, Meclis Üyesi

Saim AŞÇI (Motor Aşin) – Komite Başkan Yardımcısı, Meclis Üyesi

Aziz KAHYA (Genel Oto) – Komite Üyesi, Meclis Üyesi

Yakup YAŞA (Dörtel Otomotiv) – Komite Üyesi, Meclis Üyesi

Turgay ŞANLI (Aslar Ticaret) – Komite Üyesi

Tekin ŞENER (Şener Oto) – Komite Üyesi

Hakan MERMER (Oto Hakan Otomotiv) – Komite Üyesi

Şakir KARAKOYUN (Aslı Otomotiv) –  Komite Üyesi

Taşkın ÖZÇETE (Özçete Otomotiv) – Komite Üyesi

The post İTO 52. Komite Sektörün Sesi Olacak appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/05/24/ito-52-komite-sektorun-sesi-olacak/feed/ 0
Martaş Otomotiv Automechanika İstanbul’a Damgasını Vurdu! http://www.yedekparcadergisi.com/2018/04/19/martas-otomotiv-automechanika-istanbula-damgasini-vurdu/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/04/19/martas-otomotiv-automechanika-istanbula-damgasini-vurdu/#respond Thu, 19 Apr 2018 07:39:12 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14429   5-8 Nisan tarihleri arasında 12. kez düzenlenen Automechanika İstanbul organizasyonuna,  Otomotiv Aftermarket Sektörünün Lider Kuruluşu Martaş Otomotiv damgasını vurdu. Hall’de 250 mt2’lik yeni alanında boy gösteren Martaş Otomotiv, 4 günlük fuar sonunda yerli ve yabancı yaklaşık 2000 misafir ağırladı. Hem yurt içinden hem de yurt dışından ilginin oldukça yoğun olduğu Martaş standında gerçekleşen aktiviteler, standa olan ilgiyi arttırdı. 2018 itibariyle Dünya çapında bağımsız otomotiv yedek parça pazarının önde gelen dağıtıcılarının en büyük ve en başarılı ticari işbirliklerinden biri olan ATR ile yollarını birleştiren Martaş, fuarın ilk günü ATR ile iş birliğini bir lansman ile duyurdu. Yoğun ilgi gören Martaş Otomotiv – ATR İş Birliği Lansmanı sonunda kutlanan, Martaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özalp’in sürpriz doğum günü kutlaması eğlenceli görüntüler ortaya çıkardı. Diğer firmalardan farklı olarak müşteri odaklı bir organizasyon yapısının benimsendiği konusuna vurgu yapan Martaş Otomotiv Genel Müdürü ve OSS Genel Sekreteri Ziya Özalp ‘Biz bir çözüm ortağıyız!’ ifadelerini kullandı. Martaş Hakkında: ‘Bir parçanız da biz olalım’ sloganıyla yola çıkan Martaş Otomotiv; binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır. 1980 yılından itibaren, geniş ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ürünleri ve nitelikli personeli ile zamanında teslimat, stoklu çalışma, müşteri memnuniyeti, güven, istikrar ve kaliteyi ilke edinen Martaş, bugün Türkiye’nin en büyük yedek parça dağıtım merkezi konumuna ulaşmıştır.  

The post Martaş Otomotiv Automechanika İstanbul’a Damgasını Vurdu! appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

5-8 Nisan tarihleri arasında 12. kez düzenlenen Automechanika İstanbul organizasyonuna,  Otomotiv Aftermarket Sektörünün Lider Kuruluşu Martaş Otomotiv damgasını vurdu.

  1. Hall’de 250 mt2’lik yeni alanında boy gösteren Martaş Otomotiv, 4 günlük fuar sonunda yerli ve yabancı yaklaşık 2000 misafir ağırladı. Hem yurt içinden hem de yurt dışından ilginin oldukça yoğun olduğu Martaş standında gerçekleşen aktiviteler, standa olan ilgiyi arttırdı.

2018 itibariyle Dünya çapında bağımsız otomotiv yedek parça pazarının önde gelen dağıtıcılarının en büyük ve en başarılı ticari işbirliklerinden biri olan ATR ile yollarını birleştiren Martaş, fuarın ilk günü ATR ile iş birliğini bir lansman ile duyurdu.

Yoğun ilgi gören Martaş Otomotiv – ATR İş Birliği Lansmanı sonunda kutlanan, Martaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özalp’in sürpriz doğum günü kutlaması eğlenceli görüntüler ortaya çıkardı.

Diğer firmalardan farklı olarak müşteri odaklı bir organizasyon yapısının benimsendiği konusuna vurgu yapan Martaş Otomotiv Genel Müdürü ve OSS Genel Sekreteri Ziya Özalp ‘Biz bir çözüm ortağıyız!’ ifadelerini kullandı.

Martaş Hakkında: ‘Bir parçanız da biz olalım’ sloganıyla yola çıkan Martaş Otomotiv; binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır.

1980 yılından itibaren, geniş ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ürünleri ve nitelikli personeli ile zamanında teslimat, stoklu çalışma, müşteri memnuniyeti, güven, istikrar ve kaliteyi ilke edinen Martaş, bugün Türkiye’nin en büyük yedek parça dağıtım merkezi konumuna ulaşmıştır.

 

The post Martaş Otomotiv Automechanika İstanbul’a Damgasını Vurdu! appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/04/19/martas-otomotiv-automechanika-istanbula-damgasini-vurdu/feed/ 0
Teknorot Automechanika İstanbul’da Yerini Aldı http://www.yedekparcadergisi.com/2018/04/16/teknorot-automechanika-istanbulda-yerini-aldi/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/04/16/teknorot-automechanika-istanbulda-yerini-aldi/#respond Mon, 16 Apr 2018 11:03:26 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14425   Teknorot, 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşen Türkiye’nin en büyük uluslararası otomotiv fuar organizasyonlarından biri olan Istanbul Automechanika’da yerini aldı. Dünyanın dört bir yanından katılım sağlayan misafirlerimizi ağırlamaktan gurur duyduk. Premium Line ürünlerimizin ve yeni marka stratejimizin tanıtıldığı fuarda bizimle olan tüm müşterilerimize teşekkür ederiz. Teknorot, Daima Önde…  

The post Teknorot Automechanika İstanbul’da Yerini Aldı appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

Teknorot, 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşen Türkiye’nin en büyük uluslararası otomotiv fuar organizasyonlarından biri olan Istanbul Automechanika’da yerini aldı. Dünyanın dört bir yanından katılım sağlayan misafirlerimizi ağırlamaktan gurur duyduk. Premium Line ürünlerimizin ve yeni marka stratejimizin tanıtıldığı fuarda bizimle olan tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

Teknorot, Daima Önde…

 

The post Teknorot Automechanika İstanbul’da Yerini Aldı appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/04/16/teknorot-automechanika-istanbulda-yerini-aldi/feed/ 0
Yedek Parça Dergisi Nisan Sayısı Yayımda http://www.yedekparcadergisi.com/2018/04/04/yedek-parca-dergisi-nisan-sayisi-yayimda/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/04/04/yedek-parca-dergisi-nisan-sayisi-yayimda/#respond Wed, 04 Apr 2018 19:56:21 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14421   YEDEK PARÇA DERGİSİ Nisan Sayısı Nisan’18

The post Yedek Parça Dergisi Nisan Sayısı Yayımda appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 


YEDEK PARÇA DERGİSİ Nisan Sayısı

Nisan’18

simdi_oku

The post Yedek Parça Dergisi Nisan Sayısı Yayımda appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/04/04/yedek-parca-dergisi-nisan-sayisi-yayimda/feed/ 0