Yedek Parça Dergisi http://www.yedekparcadergisi.com Yedek Parça Dergisi Mon, 08 Jan 2018 10:21:43 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.1 OSS’de Yeni Görev Dağılımları Berlirlendi http://www.yedekparcadergisi.com/2018/01/05/ossde-yeni-gorev-dagilimlari-berlirlendi/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/01/05/ossde-yeni-gorev-dagilimlari-berlirlendi/#respond Fri, 05 Jan 2018 10:32:25 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14325   Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği’nin, 21 Aralık tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu neticesinde oluşan yeni Yönetim Kurulu, 05.01.2018 tarihinde yaptığı toplantıyla, görev dağılımını belirledi. Yapılan Yönetim Kurulu toplantısında OSS’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Hıdırusta Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Rıza ŞAHİN oldu.   OSS Derneği’nin 2019 Haziran ayına kadar görevde olacak Yönetim Kurulu’nun görev dağılımı aşağıdaki gibi oluştu;   Yönetim Kurulu Üyeleri; Rıza ŞAHİN (Hıdırusta Otomotiv) – Yönetim Kurulu Başkanı      Abdullah YAVUZ (Schaeffler) – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ziya ÖZALP (Martaş Otomotiv) – Genel Sekreter                             Adem TÜLÜMEN (Ada Group- Dinamik Otomotiv) –Sayman  Serdar ASLAN  (Ferdinand Bilstein TR) – Yönetim Kurulu Üyesi Anıl YÜCETÜRK ( Maysan Mando) – Yönetim Kurulu Üyesi Burak ŞENER  (Şener Oto) – Yönetim Kurulu Üyesi Halit BAŞBUĞ (Başbuğ Otomotiv) – Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu PEKSAYGILI (Canlı Otomotiv) – Yönetim Kurulu Üyesi N. Hakan ATAOĞUZ (Ekol Otomotiv) – Yönetim Kurulu Üyesi

The post OSS’de Yeni Görev Dağılımları Berlirlendi appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği’nin, 21 Aralık tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu neticesinde oluşan yeni Yönetim Kurulu, 05.01.2018 tarihinde yaptığı toplantıyla, görev dağılımını belirledi.

Yapılan Yönetim Kurulu toplantısında OSS’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Hıdırusta Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Rıza ŞAHİN oldu.

 

OSS Derneği’nin 2019 Haziran ayına kadar görevde olacak Yönetim Kurulu’nun görev dağılımı aşağıdaki gibi oluştu;

 

Yönetim Kurulu Üyeleri;

Rıza ŞAHİN (Hıdırusta Otomotiv) – Yönetim Kurulu Başkanı     

Abdullah YAVUZ (Schaeffler) – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ziya ÖZALP (Martaş Otomotiv) – Genel Sekreter                            

Adem TÜLÜMEN (Ada Group- Dinamik Otomotiv) –Sayman 

Serdar ASLAN  (Ferdinand Bilstein TR) – Yönetim Kurulu Üyesi

Anıl YÜCETÜRK ( Maysan Mando) – Yönetim Kurulu Üyesi

Burak ŞENER  (Şener Oto) – Yönetim Kurulu Üyesi

Halit BAŞBUĞ (Başbuğ Otomotiv) – Yönetim Kurulu Üyesi

Mutlu PEKSAYGILI (Canlı Otomotiv) – Yönetim Kurulu Üyesi

N. Hakan ATAOĞUZ (Ekol Otomotiv) – Yönetim Kurulu Üyesi

The post OSS’de Yeni Görev Dağılımları Berlirlendi appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/01/05/ossde-yeni-gorev-dagilimlari-berlirlendi/feed/ 0
Yedek Parça Dergisi Aralık Sayısı Yayımda http://www.yedekparcadergisi.com/2018/01/05/yedek-parca-dergisi-aralik-sayisi-yayimda/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/01/05/yedek-parca-dergisi-aralik-sayisi-yayimda/#respond Fri, 05 Jan 2018 01:57:02 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14323   YEDEK PARÇA DERGİSİ Aralık sayısı Aralık’17

The post Yedek Parça Dergisi Aralık Sayısı Yayımda appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 


YEDEK PARÇA DERGİSİ Aralık sayısı

Aralık’17

simdi_oku

The post Yedek Parça Dergisi Aralık Sayısı Yayımda appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/01/05/yedek-parca-dergisi-aralik-sayisi-yayimda/feed/ 0
Biggplus Şirketler Grubu’nun CEO’su Sn. Enis KARSLIOĞLU İle Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik http://www.yedekparcadergisi.com/2018/01/04/biggplus-sirketler-grubunun-ceosu-sn-enis-karslioglu-ile-keyifli-bir-roportaj-gerceklestirdik/ http://www.yedekparcadergisi.com/2018/01/04/biggplus-sirketler-grubunun-ceosu-sn-enis-karslioglu-ile-keyifli-bir-roportaj-gerceklestirdik/#respond Thu, 04 Jan 2018 08:29:07 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14317   Biggplus Şirketler Grubu’nun CEO’su Sn. Enis KARSLIOĞLU ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. SADAKAT uygulamaları hakkında detaylı bilgiler veren Sn. KARSLIOĞLU “Sanal Mağaza, kısaca Sadakat programı uygulamaları (Loyalty), ödül puan projeleri ve ürün çeşit ve lojistiğinde Türkiye’nin lider firması haline gelmiştir.” dedi.  Sn. KARSLIOĞLU’na bu bilgilendirici röportaj için Yedek Parça Dergisi olarak teşekkür ederiz. Kuruluş hikayenizden bahseder misiniz? Biz 1999 yılında işlerimizi kurarken kalıcı teknoloji odaklı, özel projeler üretmek ve arkamızda güzel eserler, başarılı şirketler bırakmalıyız diye yola çıktık. Bunun için her bir kaç senede kendimize yeni hedefler koyup yeni projeler ortaya çıkarmaya çalıştık. Hedeflerimiz ve hayallerimiz her zaman büyük oldu. Bu sebeple ilk projelerimizi 2 G ile yazılan BIGG ile başlattık. Seneler projelerimize ve yapımıza o kadar önemli  ekleme, yeni ürün ve gelişme getirip  artı değer ortaya çıkarttık ki; 10. yılımızda grubumuza BIGGPLUS demek istedik. Grubumuzun bu günlere gelmesini sağlayan değişime ve yeniliklere karşı açıklığımız, müştelerimizi samimi şekilde önemsememiz ve her daim aynı heyecan ile iş yapıyor oluşumuzdur. Sanal Mağazacılık hakkında kısaca bilgi verir misiniz? 1999 yılından beri müşteri sadakat hizmetleri sunan, BiggPlus Grup Şirketleri’nin amiral gemisi olan Sanal Mağaza, loyalty alanında Türkiye’de global kriterlere uygun olarak 95 ülkeye hizmet vermekte olan tek ve en büyük şirkettir. Sanal Mağaza, geleneksel uygulamaların yanı sıra, müşterilerine online, mobil ve sosyal medya içerikli sadakat programları sunar. Seçkin müşterilerimiz arasından bir kaçını saymak gerekirse BOSCH OTOMOTİV, GOODYEAR, MUTLU AKÜ, TURKCELL, GENERAL ELECTRIC, SAMSUNG, AKÇANSA,  COCA COLA, MARSHALL, CASTROL, BP ve  TÜRK HAVA YOLLARI’nı söyleyebilirim. Hizmetlerimizi Kavacık’taki 1,200 m2’lik merkez ofisimiz ve Kartal Samandıra’daki 10.000 m2’lik kapalı alana sahipDAHA FAZLA

The post Biggplus Şirketler Grubu’nun CEO’su Sn. Enis KARSLIOĞLU İle Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

Biggplus Şirketler Grubu’nun CEO’su Sn. Enis KARSLIOĞLU ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. SADAKAT uygulamaları hakkında detaylı bilgiler veren Sn. KARSLIOĞLU “Sanal Mağaza, kısaca Sadakat programı uygulamaları (Loyalty), ödül puan projeleri ve ürün çeşit ve lojistiğinde Türkiye’nin lider firması haline gelmiştir.” dedi.  Sn. KARSLIOĞLU’na bu bilgilendirici röportaj için Yedek Parça Dergisi olarak teşekkür ederiz.

Kuruluş hikayenizden bahseder misiniz?

Biz 1999 yılında işlerimizi kurarken kalıcı teknoloji odaklı, özel projeler üretmek ve arkamızda güzel eserler, başarılı şirketler bırakmalıyız diye yola çıktık. Bunun için her bir kaç senede kendimize yeni hedefler koyup yeni projeler ortaya çıkarmaya çalıştık. Hedeflerimiz ve hayallerimiz her zaman büyük oldu. Bu sebeple ilk projelerimizi 2 G ile yazılan BIGG ile başlattık.

Seneler projelerimize ve yapımıza o kadar önemli  ekleme, yeni ürün ve gelişme getirip  artı değer ortaya çıkarttık ki; 10. yılımızda grubumuza BIGGPLUS demek istedik.

Grubumuzun bu günlere gelmesini sağlayan değişime ve yeniliklere karşı açıklığımız, müştelerimizi samimi şekilde önemsememiz ve her daim aynı heyecan ile iş yapıyor oluşumuzdur.

Sanal Mağazacılık hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

1999 yılından beri müşteri sadakat hizmetleri sunan, BiggPlus Grup Şirketleri’nin amiral gemisi olan Sanal Mağaza, loyalty alanında Türkiye’de global kriterlere uygun olarak 95 ülkeye hizmet vermekte olan tek ve en büyük şirkettir. Sanal Mağaza, geleneksel uygulamaların yanı sıra, müşterilerine online, mobil ve sosyal medya içerikli sadakat programları sunar.

Seçkin müşterilerimiz arasından bir kaçını saymak gerekirse BOSCH OTOMOTİV, GOODYEAR, MUTLU AKÜ, TURKCELL, GENERAL ELECTRIC, SAMSUNG, AKÇANSA,  COCA COLA, MARSHALL, CASTROL, BP ve  TÜRK HAVA YOLLARI’nı söyleyebilirim.

Hizmetlerimizi Kavacık’taki 1,200 m2’lik merkez ofisimiz ve Kartal Samandıra’daki 10.000 m2’lik kapalı alana sahip lojistik merkezi’nden vermekteyiz. Bigg+ grubunda 2017 itibariyle 120 kişi çalışmaktadır.

Sektördeki yapılanmanızdan bahseder misiniz?

Sanal Mağaza A.Ş. halihazırda yönetmekte olduğu 1500 ‘den fazla sadakat projesi ve A ‘ dan Z ‘ ye hizmetleriyle  (Loyalty Yazılımları, Proje Yönetimi, Ürün Tedarik Zincir Yönetimi, Lojistik ve Kargo Yönetim, Çağrı Merkezi Yönetimi, vb. ) loyalty sektöründe Türkiye’nin lider firmasıdır. Tüm sadakat programlarımızı hepsi grubumuz içinde yazılmış ve birbirini tamamlayan programlar ve uygulamalar üzerinden yürütüyoruz.

Bunlar ;

Biggstars : Çalışan Takdir ve Ödüllendirme Platformu

Biggclub :  Bayi Ödüllendirme, Kampanya ve İçerik Yönetim Platformu

Biggymobil : Son Kullanıcı Ödül ve Avantajlar Uygulaması

BiggRewards : Türkiye’ nin en Zengin Ödül Puan Uygulaması

 

 

 

Sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

1999 yılından beri Global Loyalty, Rewards ve Merchandiser alanında müşterilerine sadakat hizmetleri sunan Bigg+ grubu, bu hizmetleri 3 ana grup şirketi altında sağlamaktadır.

Bunlardan birincisi SANAL MAĞAZA, kısaca Sadakat programı uygulamaları (Loyalty), ödül puan projeleri ve ürün çeşit ve lojistiğinde Türkiye’nin lider firması haline gelmiştir.

İkinci grup şirketimiz ARİSTO vasıtasıyla yeni trendleri, gelişen teknolojiyi müşterilerimize sunuyoruz. Artık hemen hemen tüm müşterilerimizin internet üzerinde çalışan ve her gün değişen / güncellenen hediyelere sahip E–Reward portalleri var. Puan toplama ve harcama tarafında çoklu dil çalışan tüm yazılımlarımızı grup şirketimiz ARİSTO geliştirmektedir.

Üçüncü grup şirketimiz ON-NET ise, tüm dünyadan ithal ettiği “Worldwide Products” ve Türkiye’de münhasır temsilcisi olduğu PF Concept, Lotto, Koziol gibi dünya markaları ve kendi geliştirdiği çok özel ve algı değeri yüksek BIGGDESIGN TASARIM ürünler ile LOYALTY projelerimizi desteklemektedir.

On-Net içinde yer alan A tipi acentamız BIGGTRAVEL ise uzman olduğu seyahat ve deneyim paketleri ile tüm kanallarımızı çok özel ürünleriyle besliyor.

Özellikle satış arttırıcı promosyon ürünleri ve online çalışan bayi promosyon shop uygulamalarında çok önemli projelere imzalar atıyor.

Müşteri sadakat programı hakkında bilgi verir misiniz?

Biz temelde 3 farklı hedef kitleyi öngörerek programlarımızı sunuyoruz :

  • ÇALIŞAN TAKDİR & SOSYAL ÖDÜLLENDİRME UYGULAMALARI
  • BAYİ – ACENTA LOYALTY PROGRAMLARI
  • SON KULLANICI MOBİL  ÖDÜL PUAN UYGULAMALARI

Bu hedef kitlelere 4 temel ürünümüz üzerinden iş yapıyoruz :

Biggstars: Çalışan Takdir ve Ödüllendirme Platformu

Biggclub: Bayi Ödüllendirme, Kampanya ve İçerik Yönetim Platformu

Biggymobil: Son Kullanıcı Ödül ve Avantajlar Uygulaması

BiggRewards: Türkiye’ nin en Zengin Ödül Puan Uygulaması

Kurumlar bu ürünlerimiz ile bayi, çalışan ve son kullanıcı tarafında hedef kitlelerini motive edip, satışlarını artırabilir ve markalarına bağlılık yaratırlar.

Bayi ödüllendirme sistemi  hakkında  önerileriniz ne olurdu ?

Bayi ödüllendirme sistemleri, şirketlerin satış ve dağıtım kanallarının, ticari pazarlama yöneticilerinin hem sell-in hem de sell –out aktiviteleri için en verimli ve önemli uygulamaların başında gelir. Sadece satış arttırılması değil, kulüp uygulamaları ile bayilerin markayı çok daha iyi tanıyarak marka ile etkileşime girmeleri sağlanır. Online sistemlerimiz üzerinden bayilerin performans ve verimlilikleri raporlanır ve toplanan big data CRM analizi yapılarak bayiye özel kampanyalar düzenlenebilir.

Sektördeki konumunuz ve hedefleriniz nelerdir ? Firmanızın belirlediği kısa ve uzun vadeli hedefler nelerdir ?

Sanal Mağaza‘nın Türkiye‘deki pozisyonu ve durumu belli, biz teknolojik ve farklı ürünlerimiz, Big Data – CRM çözümlerimiz, lojistik alt yapımız ile sektör lideri bir firmayız. İç pazarda her sene ortalama 35 % büyüyoruz. Bu trend devam edecek.

Öte yandan 3 senedir ASYA, AVRUPA ve AMERİKA ‘ daki Merkezlerimiz ve İş ortaklarımızla 95 ülkede hizmet vermeye başlamış, GLOBAL LOYALTY dünyasına adım atmıştık. Bundan sonraki bizim asıl hedefimiz GLOBAL alanda büyümek ve kalıcı olmak. Bunun için 2018 başında Ortadoğu ülkelerine hizmet vermek üzere Dubai’ de IT şirketi ve Lojistik şirketi kuruyoruz. Tüm Ortadoğu projelerimiz oradan yöneteceğiz.

Bizi takip edenler 2018 ‘ in ikinci yarısında çok daha fazla yeni ürün ve açılımlara hazır olsun.

Hangi firmalarla iş ortaklıklarınız bulunuyor?

Ürün tedariğinde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen 850 ‘ den fazla çok markasıyla çalışmaktayız. Öte yandan gönderilerimizi ARAS, UPS, ARAMEX gibi partnerlerimiz aracılığıyla müşterilerimizle buluşturuyoruz. Data center ve yazılımlarda da dünya devi firmaların çözümlerinden yararlanıyoruz.

Son dönemde yaptığınız herhangi bir yatırım var mı? Var ise bunlar nelerdir?

Son dönemde ağırlıklı olarak IT ve İNSAN KAYNAKLARI alanında yatırımlarımız olmakla birlikte, büyüyen grubumuzun hemen hemen her alanında yatırım yapıyoruz. Grup firmalarımızdan biri olan Aristo Tübitak ve AR-GE çalışmaları yapmaktadır. Yurt dışında kurulacak olan lojistik merkezlerimiz de 2018 yılındaki önemli yatırımlarımızdan birisi olacak.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Öncelikle tüm okuyucularınızın yeni yılını kutlar, 2018‘in tüm ulusumuza huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.

Bir diğer notum, OTOMOTİV ve YEDEK PARÇA alanındaki SADAKAT uygulamalarında yukarıda bahsettiğim REFERANSLARIMIZ’ dan da görülebileceği üzere, çok büyük tecrübeye sahip olduğumuzdur. Standart uygulamalarımızın yanısıra SATIŞ ve MARKA BAĞLILIĞI ARTIRMAK için firmaya özel çalışmalarımız da vardır. Okurlarınız konu ile ilgili bilgi ve detay almak isterlerse lütfen çekinmeden SANAL MAĞAZA PROJE EKİPLERİMİZİ (sanalmagazakurumsal.com ) arasınlar.

The post Biggplus Şirketler Grubu’nun CEO’su Sn. Enis KARSLIOĞLU İle Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2018/01/04/biggplus-sirketler-grubunun-ceosu-sn-enis-karslioglu-ile-keyifli-bir-roportaj-gerceklestirdik/feed/ 0
Teknorot Yurtiçi Bayilerinin Satış Ekipleri İle “Motivasyon Buluşması’nda” Antalya’da Bir Araya Geldi http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/29/teknorot-yurtici-bayilerinin-satis-ekipleri-ile-motivasyon-bulusmasinda-antalyada-bir-araya-geldi/ http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/29/teknorot-yurtici-bayilerinin-satis-ekipleri-ile-motivasyon-bulusmasinda-antalyada-bir-araya-geldi/#respond Fri, 29 Dec 2017 15:16:11 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14305   Direksiyon ve süspansiyon parçaları üretiminde Avrupa’nın lider üreticilerinden biri olan Teknorot, 24-26 Kasım tarihleri arasında yurtiçi bayilerinin satış ekipleri ile “Motivasyon Buluşması’nda” Antalya’da bir araya geldi. Türkiye yedek parça pazarındaki lider konumunu kuvvetlendirmek hedefi ile Teknorot, 2017 yılında dağıtım ağını yeniden yapılandırarak Türkiye’nin en büyük yedek parça distribütörleri ile bayilik anlaşması yapmış ve böylece Teknorot ürünlerinin çok daha fazla noktadan daha yüksek bulunabilirlik oranları ile son kullanıcılara ulaşmasını sağlamıştı. Teknorot, çok zor ve bir o kadar da başarılı geçen 2017 yılını değerlendirmek amacıyla, Teknorot ürünlerinin satışını tüm zorluklara rağmen büyük bir özveri ve başarı ile gerçekleştiren bayilerinin satış ekipleri ile Papillon Ayscha Belek’te 24-26 Kasım tarihlerinde “Motivasyon Buluşması’nda” bir araya geldi.  Teknorot’un yurtiçi bayi satış kadrolarından oluşan toplam 111 kişinin katıldığı “Motivasyon Buluşması’nda” program şirketin mevcut yapısındaki değişiklikler ve 2018 yılı yeni projelerin lansmanı ile başladı. Toplantı sırasında yapılan dünyanın önde gelen müşteri memnuniyeti ölçme yöntemlerinden biri olan NPS (Net Promoter Score)  değerlendirmesinde Teknorot yöneticileri, gelişim ve sürekli iyileştirme olanakları ile ilgili önemli fikirler alma fırsatı buldu. 2018 yılı yatırımları ve bayi yapılanması ile ilgili Teknorot Ticaret Koordinatörü Minas M. Mezedur’un konuşması ve Yurtiçi Satış Pazarlama Müdürü Emrah İşbilir’in sunumlarının ardından düzenlenen Gala Yemeği ile programın ilk günü son buldu. “Motivasyon Buluşması” çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonun ikinci günü, gün boyu yapılan birçok heyecan verici ve eğlenceli aktiviteler ile son buldu. Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Teknorot, 2018 yılına çok daha enerjik ve önemli değişiklikler ile girmeye hazırlanıyor. Bizi izlemeye devam edin…   

The post Teknorot Yurtiçi Bayilerinin Satış Ekipleri İle “Motivasyon Buluşması’nda” Antalya’da Bir Araya Geldi appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

Direksiyon ve süspansiyon parçaları üretiminde Avrupa’nın lider üreticilerinden biri olan Teknorot, 24-26 Kasım tarihleri arasında yurtiçi bayilerinin satış ekipleri ile “Motivasyon Buluşması’nda” Antalya’da bir araya geldi.

Türkiye yedek parça pazarındaki lider konumunu kuvvetlendirmek hedefi ile Teknorot, 2017 yılında dağıtım ağını yeniden yapılandırarak Türkiye’nin en büyük yedek parça distribütörleri ile bayilik anlaşması yapmış ve böylece Teknorot ürünlerinin çok daha fazla noktadan daha yüksek bulunabilirlik oranları ile son kullanıcılara ulaşmasını sağlamıştı.

Teknorot, çok zor ve bir o kadar da başarılı geçen 2017 yılını değerlendirmek amacıyla, Teknorot ürünlerinin satışını tüm zorluklara rağmen büyük bir özveri ve başarı ile gerçekleştiren bayilerinin satış ekipleri ile Papillon Ayscha Belek’te 24-26 Kasım tarihlerinde “Motivasyon Buluşması’nda” bir araya geldi. 

Teknorot’un yurtiçi bayi satış kadrolarından oluşan toplam 111 kişinin katıldığı “Motivasyon Buluşması’nda” program şirketin mevcut yapısındaki değişiklikler ve 2018 yılı yeni projelerin lansmanı ile başladı. Toplantı sırasında yapılan dünyanın önde gelen müşteri memnuniyeti ölçme yöntemlerinden biri olan NPS (Net Promoter Score)  değerlendirmesinde Teknorot yöneticileri, gelişim ve sürekli iyileştirme olanakları ile ilgili önemli fikirler alma fırsatı buldu.

2018 yılı yatırımları ve bayi yapılanması ile ilgili Teknorot Ticaret Koordinatörü Minas M. Mezedur’un konuşması ve Yurtiçi Satış Pazarlama Müdürü Emrah İşbilir’in sunumlarının ardından düzenlenen Gala Yemeği ile programın ilk günü son buldu.

“Motivasyon Buluşması” çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonun ikinci günü, gün boyu yapılan birçok heyecan verici ve eğlenceli aktiviteler ile son buldu.

Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Teknorot, 2018 yılına çok daha enerjik ve önemli değişiklikler ile girmeye hazırlanıyor.

Bizi izlemeye devam edin…   

The post Teknorot Yurtiçi Bayilerinin Satış Ekipleri İle “Motivasyon Buluşması’nda” Antalya’da Bir Araya Geldi appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/29/teknorot-yurtici-bayilerinin-satis-ekipleri-ile-motivasyon-bulusmasinda-antalyada-bir-araya-geldi/feed/ 0
“Sektörümüzü, Dünyanın ve Türkiye’nin En Önemli Markaları İle Buluşturuyoruz.” http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/28/sektorumuzu-dunyanin-turkiyenin-en-onemli-markalari-ile-bulusturuyoruz/ http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/28/sektorumuzu-dunyanin-turkiyenin-en-onemli-markalari-ile-bulusturuyoruz/#respond Thu, 28 Dec 2017 08:30:45 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14297   Portföyünde 200’den fazla marka ve 100.00’in üzerinde referans barındıran ADAGROUP’un Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Selami Tülümen ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Corteco markasının, ürün gamı ve kalite olarak kendini ispat etmiş bir marka olduğunu vurgulayan Sn. Tülümen “Bizim Dinamik Otomotiv olarak Corteco firması ile işbirliğimiz her geçen gün daha gelişerek artmaktadır.” dedi.  Sn.Tülümen’e Yedek Parça Dergisi olarak bu samimi röportajı için teşekkür ederiz.   Dinamik Otomotiv hakkında kısaca bilgi verir misiniz?  Dinamik Otomotiv 1986 yılında Adapazarı’nda kurulan Ada Otomotiv’in devamı olarak 2002 yılında Tülümen ailesi tarafından kurulmuştur. Bağımsız yedekparça pazarında faaliyet gösteren firmamız, müşterilerine mekanik, elektrik, elektromekanik, motor yedekleri, akü ve yağ ile ilgili en geniş çeşidi sunar. Portföyünde 200 den fazla marka barındıran firmamız, depolarında hemen sevk edilmeye hazır 100,000 üzerinde referans bulundurmaktadır. Dinamik Otomotiv pazarda bölgesel depolar ve satış ofisleri kurarak müşterilerine verilen hizmet kalite ve hızını üst düzeye taşıyan Türkiye’deki yegane firmadır. Şu anda depolarımızın bulunduğu il belediye sınırları içinde kalan müşterilerimize tutarına bakılmaksızın günde 3 kere sevkiyat yapabilecek seviyedeyiz. 13 depo ve 18 satış ofisimizle Türkiye’nin heryerindeyiz. 2018 yılı içinde Eskişehir, Denizli ve Malatya depolarını da kurarak dağıtım ağımızı bir adım ileriye taşımak arzusundayız. 650 çalışanımızla müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için kendimizle yarışıyoruz.  Kalite politikanızda bahseder misiniz? Kalite ve garanti koşulları nelerdir?  Dağıtımını yaptığımız tüm yerli ve yabancı markaların sonuna kadar arkasındayız. Müşterilerimize her mal grubunda fiyat alternetifi oluşturacak bir çeşidimiz var. İthal ettiğimiz ürünlerde de bu çeşitliliği korumaya özen gösteriyoruz. Bu amaçla ithal ettiğimiz elektrik yedek parçalarının kalite kontrolünü sağlayabilmek için Bursa depomuzda çok kapsamlı bir kalite kontrolDAHA FAZLA

The post “Sektörümüzü, Dünyanın ve Türkiye’nin En Önemli Markaları İle Buluşturuyoruz.” appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

Portföyünde 200’den fazla marka ve 100.00’in üzerinde referans barındıran ADAGROUP’un Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Selami Tülümen ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Corteco markasının, ürün gamı ve kalite olarak kendini ispat etmiş bir marka olduğunu vurgulayan Sn. Tülümen “Bizim Dinamik Otomotiv olarak Corteco firması ile işbirliğimiz her geçen gün daha gelişerek artmaktadır.” dedi.  Sn.Tülümen’e Yedek Parça Dergisi olarak bu samimi röportajı için teşekkür ederiz.  

Dinamik Otomotiv hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

 Dinamik Otomotiv 1986 yılında Adapazarı’nda kurulan Ada Otomotiv’in devamı olarak 2002 yılında Tülümen ailesi tarafından kurulmuştur. Bağımsız yedekparça pazarında faaliyet gösteren firmamız, müşterilerine mekanik, elektrik, elektromekanik, motor yedekleri, akü ve yağ ile ilgili en geniş çeşidi sunar. Portföyünde 200 den fazla marka barındıran firmamız, depolarında hemen sevk edilmeye hazır 100,000 üzerinde referans bulundurmaktadır. Dinamik Otomotiv pazarda bölgesel depolar ve satış ofisleri kurarak müşterilerine verilen hizmet kalite ve hızını üst düzeye taşıyan Türkiye’deki yegane firmadır. Şu anda depolarımızın bulunduğu il belediye sınırları içinde kalan müşterilerimize tutarına bakılmaksızın günde 3 kere sevkiyat yapabilecek seviyedeyiz. 13 depo ve 18 satış ofisimizle Türkiye’nin heryerindeyiz. 2018 yılı içinde Eskişehir, Denizli ve Malatya depolarını da kurarak dağıtım ağımızı bir adım ileriye taşımak arzusundayız. 650 çalışanımızla müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için kendimizle yarışıyoruz. 

Kalite politikanızda bahseder misiniz? Kalite ve garanti koşulları nelerdir?

 Dağıtımını yaptığımız tüm yerli ve yabancı markaların sonuna kadar arkasındayız. Müşterilerimize her mal grubunda fiyat alternetifi oluşturacak bir çeşidimiz var. İthal ettiğimiz ürünlerde de bu çeşitliliği korumaya özen gösteriyoruz. Bu amaçla ithal ettiğimiz elektrik yedek parçalarının kalite kontrolünü sağlayabilmek için Bursa depomuzda çok kapsamlı bir kalite kontrol laboratuarı kurduk. Bir çok ürünü (konjektör, diyot tablası, selonoid gibi) 100% kontrolden geçiriyoruz. Bunun yanında arızalı şikayeti ile ilgili bildirimde bulunulmuş parçaları Genel Merkez binamızda zemin katta yer alan depoya gönderilmesini sağlayarak, en kısa zamanda üreticisi ile birlikte sonuca bağlayıp, müşterilerimizin mağdur olmamasını temin etmeye çalışıyoruz.

Pazarın rekabetçi koşullarında Dinamik Otomotiv’i öne çıkaran özellikler nelerdir?

 Kesinlikle rekabetten çekinen bir firma değiliz. Ancak rekabetin sadece fiyat odaklı yapıldığı ülkemizde işine ciddi yatırım yapan ve mevzuatlara uygun çalışan firmaların fiyat odaklı rekabette dezavantajlı olduğu bir gerçektir. Yine de depolarımızın hizmet kalitesi ve hızı ve müşterilerimize sunulan çeşitli fiyat seviyelerindeki mal çeşitliliği Dinamik Otomotiv’i müşterilerinin nezdinde ayrı konumlanmasını sağlamaktadır. Hızın belki de en önemli unsur haline geldiği günümüz dünyasında biz organizasyonumuzu güçlendirmeyi ve müşterilerimize sunulan hizmeti azami seviyeye çıkarmaya odaklanmış bir firmayız. 

 

Otomotiv Yedek Parça konusunda hangi yelpazede ürünleriniz mevcut?

Ürün çeşitliliğimiz konusunda iddialıyız. İğneden ipliğe müşterimizin bizden talep ettiği veya edeceği her türlü mal grubunu stoklarımızda bulundurma gayreti içindeyiz. Ancak depolarımızın yerleşimi ve raf düzenimiz dolayısı ile kaporta ve egzos parçalarını satmıyoruz. Bu mal grupları hariç Türkiye’de geçerli tüm araç markalarının her türlü yedek parçası fiyat seviye alternatifi ile stoklarımızda mevcuttur. 

Bildiğimiz kadarı ile Corteco’nun Türkiye distribütörüsünüz. Corteco ürünleri ve işbirliğiniz hakkında neler söylemek istersiniz?

 Corteco markası, ürün gamı ve kalite olarak kendini ispat etmiş bir marka. Nexus Automotive International’in de kontrat planlamasında yer alan Corteco ile 2018 yılı içinde global bir kontrat imzalanacağı inancını taşıyoruz. Bizim Dinamik Otomotiv olarak Corteco firması ile işbirliğimiz her geçen gün daha gelişerek artmaktadır. Bu ailenin bir parçası olmak bize güç ,prestij ve önem kazandırmaktadır. 

Firmanızın belirlediği kısa ve uzun vadeli hedefler nelerdir?

 Dinamik Otomotiv 2014 yılında kurulan ve büyük bir başarı ile 3 yılda dünyanın en güçlu gruplarından biri olan Nexus Automotive International’in 8 kurucu ortağından bir tanesidir. Bu sayede dünyadaki sektörel gelişmeleri yakinen takip etmekte ve enternasyonal markalarla çok sıkı bir işbirliği içersidedir.

Türkiye’de planladığımız gelişme ve organizasyonun tamamlanmasından sonra orta vadeli hedeflerimizin içinde Türkiye’de üretim yapan ancak markalaşma sürecini tamamlamamış olan üreticilerin ürünlerini ihraç ederek, Türk üreticilerinin ürünlerini dünya pazarına sunmak ve markalarını tanınır hale getirmeyi görev addediyoruz. 

 

Sizce sektörü gelecekte ne gibi değişim ya da gelişmeler bekliyor?

Otomobil geçen yüzyılın başında insanların hareket kabiliyetini arttırmış ve ulaşım konusunda yeni bir çığır açmıştır. Geldiğimiz noktada fosil yakıtlarının son evresini yaşıyoruz. Ayrıca fosil yakıtlarla çalışan araçların çevre kirliliği ve doğaya etkileri konusunda büyük tartışmalar yapılmaktadır. Doğal olarak bu baskı alternatif yakıt kullanan araçların ticarileştirilmesine ivme kazandırmaktadır. Artık yakın gelecekte sıvı hidrojen yakan ve elektrikle çalışan araçların sayısı hızla artmaya başlayacaktır. Bu da doğal olarak yedek parça olarak satılan ürünlerde büyük bir değişime yol açacaktır.

Ayrıca üretilen otomobiller her geçen gün biraz daha fazla bilgisayar teknolojisi ile donatılıyor. Kendi kendine park eden araçlardan çok yakında otomatik pilotlu otomobillere geçeceğimiz bugün için artık bir sır değil.

Bu gelişmeler sonucunda sattığımız veya satmaya alıştığımız bir çok ürün değerini yitirecek ve bambaşka bir satılan ürün gamı oluşacaktır. Biz bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve dünya ticaretinden kopmadan, sektördeki tüm ayrıntıları titizlikle inceliyoruz. 

Son dönemde yaptığınız herhangi bir yatırım var mı? Var ise bunlar nelerdir?

 İşe başladığımız ilk günden bu yana bilgisayar teknolojilerine ve yazılıma çok yatırım yaptık. En son olarak dünyada her sektörden bir çok büyük firmanın da kullandığı bir yazılıma ciddi bir bütçe ayırdık. Bu yazılım sayesinde lojistik, depolama ve sevkiyat işlerimizi daha düzenli ve hatasız bir şekilde yapacağız. Ayrıca envanter optimizasyonu da maliyetlerimizde ciddi verimlilik yaratacak. Ayrıca B2B yazılımımızda da ciddi bir çalışmamız var. Çok yakında müşterilerimize aradıklarını en kısa zamanda ve doğru olarak bulacakları, çok verimli çalışan bir yazılım sunacağız.

Ayrıca biraz öncesinde belirttiğim gibi yeni kuracağımız depolarla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir ve en kısa zamanda faaliyetlerine başlayacaklarını umuyorum. 

Son olarak neler söylemek istersiniz?

 Dinamik Otomotiv’in başarısının sırrı dürüst ve çalışkan olmasıdır. Ülkemizdeki yedek parça perakendecilerine ve servislerine en iyi ve hızlı servisi vererek, onları dünyanın ve Türkiye’nin en önemli markaları ile buluşturuyoruz. Her geçen gün daha iyi olmak için tüm ekibimizle büyük bir çaba sarfediyoruz.

2018 yılının ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni eder, tüm YEDEK PARÇA DERGİSİ okuyucularını muhabbetle selamlarız.

The post “Sektörümüzü, Dünyanın ve Türkiye’nin En Önemli Markaları İle Buluşturuyoruz.” appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/28/sektorumuzu-dunyanin-turkiyenin-en-onemli-markalari-ile-bulusturuyoruz/feed/ 0
OSS’nin Seçimli Genel Kurulu’na Üyelerden Yoğun İlgi http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/22/ossnin-secimli-genel-kuruluna-uyelerden-yogun-ilgi/ http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/22/ossnin-secimli-genel-kuruluna-uyelerden-yogun-ilgi/#respond Fri, 22 Dec 2017 13:10:06 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14291   Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği’nin Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısı 21 Aralık 2017 Perşembe günü Ataşehir Grand Sheraton İstanbul Oteli’nde gerçekleştirildi. OSS üyelerinin oyları ile yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri’nin belirlendiği toplantı,demokratik bir ortamda, birlik ve beraberlik mesajları ile geçen örnek bir genel kurul oldu. Saat 11.00’de başlayan oylamaya OSS üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Derneğin 22 yıllık tarihinde ilk kez iki liste ile seçime gidilirken, oy hakkı bulunan 105 firmadan, 100’ünün katıldığı oylama yaklaşık iki saat sürdü. Oyların sayılması ve seçimin tamamlanmasının ardından birbirlerini tebrik eden taraflar sektöre birlik ve beraberlik mesajları verdi.   Toplantı boyunca her iki tarafında bütünleştirici olması derneğin ve sektörün geleceği için çalışmalarına devam edeceklerini açıklamaları günün anlam ve önemine işaret eden anlardı. Görev dağılımını ilk kurul toplantısında belirleyecek olan Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği’nin Yeni Yönetim Kurulu şu üyelerden oluştu:     Yönetim Kurulu Üyeleri: Abdullah YAVUZ – Schaeffler, Adem TÜLÜMEN – Ada Group, Rıza ŞAHİN – Hıdırusta Otomotiv, Serdar ASLAN – Ferdinand Bilstein TR, Ziya ÖZALP – Martaş Otomotiv, Anıl YÜCETÜRK – MaysanMando, Burak ŞENER – Şener Oto, Halit BAŞBUĞ – Başbuğ Otomotiv, Mutlu PEKSAYGILI – Canlı Otomotiv, N. Hakan ATAOĞUZ – Ekol Otomotiv Denetleme Kurulu Üyeleri: Aziz KAHYA – Genel Oto (Denetleme Kurulu Başkanı),Hüseyin MURATOĞLU – MA-PA, Kadri ÖZTÜRK – Orjin Otomotiv, Erdoğan KESMEN – ASG Otomotiv, Faruk BİLGİNOĞLU – Rotaş, Mehmet KORKMAZ – Mega-Tek Otomotiv

The post OSS’nin Seçimli Genel Kurulu’na Üyelerden Yoğun İlgi appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği’nin Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısı 21 Aralık 2017 Perşembe günü Ataşehir Grand Sheraton İstanbul Oteli’nde gerçekleştirildi. OSS üyelerinin oyları ile yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri’nin belirlendiği toplantı,demokratik bir ortamda, birlik ve beraberlik mesajları ile geçen örnek bir genel kurul oldu.

Saat 11.00’de başlayan oylamaya OSS üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Derneğin 22 yıllık tarihinde ilk kez iki liste ile seçime gidilirken, oy hakkı bulunan 105 firmadan, 100’ünün katıldığı oylama yaklaşık iki saat sürdü. Oyların sayılması ve seçimin tamamlanmasının ardından birbirlerini tebrik eden taraflar sektöre birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

Toplantı boyunca her iki tarafında bütünleştirici olması derneğin ve sektörün geleceği için çalışmalarına devam edeceklerini açıklamaları günün anlam ve önemine işaret eden anlardı.

Görev dağılımını ilk kurul toplantısında belirleyecek olan Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği’nin Yeni Yönetim Kurulu şu üyelerden oluştu:

 

 

Yönetim Kurulu Üyeleri:

Abdullah YAVUZ – Schaeffler, Adem TÜLÜMEN – Ada Group, Rıza ŞAHİN – Hıdırusta Otomotiv, Serdar ASLAN – Ferdinand Bilstein TR, Ziya ÖZALP – Martaş Otomotiv, Anıl YÜCETÜRK – MaysanMando, Burak ŞENER – Şener Oto, Halit BAŞBUĞ – Başbuğ Otomotiv, Mutlu PEKSAYGILI – Canlı Otomotiv, N. Hakan ATAOĞUZ – Ekol Otomotiv

Denetleme Kurulu Üyeleri:

Aziz KAHYA – Genel Oto (Denetleme Kurulu Başkanı),Hüseyin MURATOĞLU – MA-PA, Kadri ÖZTÜRK – Orjin Otomotiv, Erdoğan KESMEN – ASG Otomotiv, Faruk BİLGİNOĞLU – Rotaş, Mehmet KORKMAZ – Mega-Tek Otomotiv

The post OSS’nin Seçimli Genel Kurulu’na Üyelerden Yoğun İlgi appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/22/ossnin-secimli-genel-kuruluna-uyelerden-yogun-ilgi/feed/ 0
TİM’den Maxion Jantaş’a Ödül http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/11/timden-maxion-jantasa-odul/ http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/11/timden-maxion-jantasa-odul/#respond Mon, 11 Dec 2017 10:19:26 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14287   Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile Türkiye’nin İnovasyon liderlerini belirledi. Beş farklı kategoride Türkiye’nin en yenilikçi şirketlerinin seçildiği yarışmada, sektöründe yeniliklerin ve ilklerin elçisi olarak öne çıkan Maxion Jantaş,  “İnovasyon kaynakları” kategorisinde üçüncü oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİGile ‘inovasyon liderleri’ni belirledi. Türkiye genelinde 971 firmanın başvurduğu, toplamda 15 firmanın ödüllendirildiği törende, Maxion Jantaş “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde, üçüncülüğü elde etti. Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, ödülünü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı. Zaim: Başarımızın sırrı yenilikçi bakış açısı İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreni sonrasında bir konuşma yapan Mustafa Zaim, “ Dünya, dijital teknolojinin başı çektiği müthiş bir değişimi yaşıyor ki bu değişimin önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir ivme ile yaşamın her alanında etkili olacak radikal sonuçları olacağını görüyoruz.Bu değişimin merkezinde inovasyon var. Bizbu bilinçle, 3 yıl önce işletmelerimizde başlattığımız inovasyon kültürü çalışmalarımızı kararlılıkla ve başarıyla sürdürüyoruz. İnovasyon kültürümüzü, yenilikçi bakış açısı ile düşünülmeyeni düşünerek, yapılan işi bugün yaptığımızdan nasıl daha farklı yaparızı sürekli sorgulayarakve kutuların dışına çıkarak yaşam biçimimiz haline dönüştürmek amacımız. Bu süreç çok zorlu bir süreç ve işletmelerimizin her bölümünde çok sistematik ve geniş katılımlı bir çalışma gerektiriyor. Bizim en önemli önceliklerimizden biri bu kültürü yaşam biçimimiz haline getirmek. Bugün sektör lideriyiz, küresel anlamda örnek gösterilen başarılara sahibiz, bütün bu başarılarımızın sürdürülebilirliğinin inovasyon ve dijital dönüşüm alanındaki başarılarımıza bağlı olduğunun bilincindeyiz. İnovasyon kültürü yapılandırma çalışmalarımız devam ederken diğer yandan Endüstri 4.0 ile desteklenen ve “Akıllı Fabrikalar”a doğru giden bir değişim veDAHA FAZLA

The post TİM’den Maxion Jantaş’a Ödül appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile Türkiye’nin İnovasyon liderlerini belirledi. Beş farklı kategoride Türkiye’nin en yenilikçi şirketlerinin seçildiği yarışmada, sektöründe yeniliklerin ve ilklerin elçisi olarak öne çıkan Maxion Jantaş,  “İnovasyon kaynakları” kategorisinde üçüncü oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİGile ‘inovasyon liderleri’ni belirledi. Türkiye genelinde 971 firmanın başvurduğu, toplamda 15 firmanın ödüllendirildiği törende, Maxion Jantaş “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde, üçüncülüğü elde etti. Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, ödülünü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı.

Zaim: Başarımızın sırrı yenilikçi bakış açısı

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreni sonrasında bir konuşma yapan Mustafa Zaim, “ Dünya, dijital teknolojinin başı çektiği müthiş bir değişimi yaşıyor ki bu değişimin önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir ivme ile yaşamın her alanında etkili olacak radikal sonuçları olacağını görüyoruz.Bu değişimin merkezinde inovasyon var. Bizbu bilinçle, 3 yıl önce işletmelerimizde başlattığımız inovasyon kültürü çalışmalarımızı kararlılıkla ve başarıyla sürdürüyoruz. İnovasyon kültürümüzü, yenilikçi bakış açısı ile düşünülmeyeni düşünerek, yapılan işi bugün yaptığımızdan nasıl daha farklı yaparızı sürekli sorgulayarakve kutuların dışına çıkarak yaşam biçimimiz haline dönüştürmek amacımız.

Bu süreç çok zorlu bir süreç ve işletmelerimizin her bölümünde çok sistematik ve geniş katılımlı bir çalışma gerektiriyor. Bizim en önemli önceliklerimizden biri bu kültürü yaşam biçimimiz haline getirmek. Bugün sektör lideriyiz, küresel anlamda örnek gösterilen başarılara sahibiz, bütün bu başarılarımızın sürdürülebilirliğinin inovasyon ve dijital dönüşüm alanındaki başarılarımıza bağlı olduğunun bilincindeyiz. İnovasyon kültürü yapılandırma çalışmalarımız devam ederken diğer yandan Endüstri 4.0 ile desteklenen ve “Akıllı Fabrikalar”a doğru giden bir değişim ve dönüşüme imza atıyoruz.Zorlu ama bir okadar da heyecanlı bu sürecin içerisinde geleceğe doğru yol alıyoruz. Aldığımız ödüller ise tüm ekibimizi daha çok motive ediyor veheyecanlandırıyor.“

The post TİM’den Maxion Jantaş’a Ödül appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/11/timden-maxion-jantasa-odul/feed/ 0
ROTA, Asya’nın En Önemli Otomotiv Fuarında http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/08/rota-asyanin-en-onemli-otomotiv-fuarinda/ http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/08/rota-asyanin-en-onemli-otomotiv-fuarinda/#respond Fri, 08 Dec 2017 07:30:17 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14282   NSK Group ROTA markası ile Asya’nın en önemli otomotiv fuarı olan Automechanika Shanghai ’da ticari araçlar için ürettiği direksiyon ve süspansiyon parçalarını sergiledi. Automechanika Shanghai fuarı 29 Kasım-2 Aralık 2017 tarihleri arasında Çin’in Shangai şehrinde National Exhibition and Convention Center’da düzenlendi. Otomotiv sektöründe dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Automechanika Shanghai, toplam 340 bin metrekarelik 15 salonda yapıldı. 40 ülkeden 6.051 firmanın katılım sağladığı fuarı 140 ülkeden 130.000’in üzerinde kişi ziyaret etti. Fuara katılım sağlayan firma sayısı bir önceki yıla göre %5 oranında, fuarı ziyaret eden kişi sayısı ise %8 oranında artış gösterdi. Fuara Türkiye’den ise 46 firma katıldı.   Fuarda bireysel olarak katılan ROTA, standında ticari araçlar için üretimini yaptığı rotbaşı, rotil, komple rot, rot mili, V kol, bugi kolu, sabit rot ve tamir takımı gibi parçaları sergiledi. ROTA, 42 ticari araç markası için 7250’den fazla OEM referans ürün üretmektedir. Ayrıca ROTA, ticari araçlar için geliştirdiği yaklaşık 200 yeni ürünün bir kısmını da standında sergiledi. Fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan NSK Group İcra Kurulu Üyesi Zeki Cidik şunları kaydetti: “ Bu yıl Automechanika Frankfurt fuarının olmaması nedeni ile Automechanika Shanghai fuarında beklentimizin üzerinde ziyaretçi ile buluştuk. Önemli yeni kontaklarda elde ettiğimiz fuarda birçok iş ortağımız ile görüşmeler yaptık. Önümüzdeki yıl Automechanika İstanbul, Automechanika Dubai, Automechanika Moscow, Automechanika Frankfurt, IAA ve yine Automechanika Shanghai fuarlarına katılacağız. 2018 yılında daha çok çalışarak, ROTA markasını tanıtmaya ve ülkemizin ihracat rakamlarına katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

The post ROTA, Asya’nın En Önemli Otomotiv Fuarında appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

NSK Group ROTA markası ile Asya’nın en önemli otomotiv fuarı olan Automechanika Shanghai ’da ticari araçlar için ürettiği direksiyon ve süspansiyon parçalarını sergiledi.

Automechanika Shanghai fuarı 29 Kasım-2 Aralık 2017 tarihleri arasında Çin’in Shangai şehrinde National Exhibition and Convention Center’da düzenlendi. Otomotiv sektöründe dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Automechanika Shanghai, toplam 340 bin metrekarelik 15 salonda yapıldı. 40 ülkeden 6.051 firmanın katılım sağladığı fuarı 140 ülkeden 130.000’in üzerinde kişi ziyaret etti. Fuara katılım sağlayan firma sayısı bir önceki yıla göre %5 oranında, fuarı ziyaret eden kişi sayısı ise %8 oranında artış gösterdi. Fuara Türkiye’den ise 46 firma katıldı.

 

Fuarda bireysel olarak katılan ROTA, standında ticari araçlar için üretimini yaptığı rotbaşı, rotil, komple rot, rot mili, V kol, bugi kolu, sabit rot ve tamir takımı gibi parçaları sergiledi. ROTA, 42 ticari araç markası için 7250’den fazla OEM referans ürün üretmektedir. Ayrıca ROTA, ticari araçlar için geliştirdiği yaklaşık 200 yeni ürünün bir kısmını da standında sergiledi.

Fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan NSK Group İcra Kurulu Üyesi Zeki Cidik şunları kaydetti: “ Bu yıl Automechanika Frankfurt fuarının olmaması nedeni ile Automechanika Shanghai fuarında beklentimizin üzerinde ziyaretçi ile buluştuk. Önemli yeni kontaklarda elde ettiğimiz fuarda birçok iş ortağımız ile görüşmeler yaptık. Önümüzdeki yıl Automechanika İstanbul, Automechanika Dubai, Automechanika Moscow, Automechanika Frankfurt, IAA ve yine Automechanika Shanghai fuarlarına katılacağız. 2018 yılında daha çok çalışarak, ROTA markasını tanıtmaya ve ülkemizin ihracat rakamlarına katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

The post ROTA, Asya’nın En Önemli Otomotiv Fuarında appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/08/rota-asyanin-en-onemli-otomotiv-fuarinda/feed/ 0
Atomlarla Dans Başlıyor !!!… http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/05/atomlarla-dans-basliyor/ http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/05/atomlarla-dans-basliyor/#respond Tue, 05 Dec 2017 08:35:47 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14276   Değerli Şahin Dostları, Dünya hızla değişiyor… Teknoloji durmaksızın ilerliyor ve yol açtığı değişim her geçen gün yaşantımıza biraz daha dahil olup bizleri etkilemeye devam ediyor… Değişimi yakalamak ve teknolojiyi takip ederek zamana ayak uydurmak ise kaçınılmaz tek gerçek… Çok değil… 15 yıl önce kim derdi ki 900 cc gibi, neredeyse bir motosiklet motoru hacmine sahip motorlar ile 100 Hp’nin üzerinde güç üretmek mümkün olacak? Ve yine kim derdi ki 15 yıl önceki motorların yakıt tüketiminin yarısına karşın 2 kat güç üretimini aynı motordan sağlamak mümkün olacak? Ve üstelik bu motorlar artık çevreyi daha az kirletecek… Ya bugün? Son 5 yıldır yüksek teknoloji ürünü motorlar artık her yerde… Tüm binek otomobillerden, hafif ticari araçlara kadar… Elbette ki bu güçlü değişim yaşanırken, birçok araç kullanıcısı için plastik kapakların altına gizlenmiş metal bir bloktan ibaret olan motorların içinde de pek çok şey değişti. Silindir iç basınçlarından, yakıt püskürtme teknolojilerine, turbo charger sayısından, yeni denklemin kusursuz bir şekilde sağlanmasını gerçekleştiren hareketli motor parçalarına kadar… Oyunun tüm kuralları yeniden belirlendi… Peki ya bu yeni kurallara dayalı yeni oyunun kusursuz bir şekilde işlemesini sağlayacak olan, yani hareketli parçaların birbiri ile mükemmel uyumundan sorumlu motor yatakları? Hiç şüphesiz ki bu değişimden en çok etkilenen parçaların başında geliyor motor yatakları… OEM’ler dev yatırımlarla yüksek teknolojiye sahip motorları geliştirirken, bizler de tek 100% yerli sermayeli kuruluş olarak üzerimize düşen görevi layığı ile yerine getirebilmek için 3 yıl önce Ar-Ge çalışmalarımıza başladık. Gece gündüz demeden, yılmadan, usanmadan, işimize tutkuyla bağlılığımız ve ürettiğimiz parçaların motorda üstlendikleri kritik görevin bize yüklediği sorumlulukla çalıştık ve bu YüksekDAHA FAZLA

The post Atomlarla Dans Başlıyor !!!… appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 

Değerli Şahin Dostları, Dünya hızla değişiyor…

Teknoloji durmaksızın ilerliyor ve yol açtığı değişim her geçen gün yaşantımıza biraz daha dahil olup bizleri etkilemeye devam ediyor…

Değişimi yakalamak ve teknolojiyi takip ederek zamana ayak uydurmak ise kaçınılmaz tek gerçek… Çok değil… 15 yıl önce kim derdi ki 900 cc gibi, neredeyse bir motosiklet motoru hacmine sahip motorlar ile 100 Hp’nin üzerinde güç üretmek mümkün olacak? Ve yine kim derdi ki 15 yıl önceki motorların yakıt tüketiminin yarısına karşın 2 kat güç üretimini aynı motordan sağlamak mümkün olacak?

Ve üstelik bu motorlar artık çevreyi daha az kirletecek…

Ya bugün? Son 5 yıldır yüksek teknoloji ürünü motorlar artık her yerde… Tüm binek otomobillerden, hafif ticari araçlara kadar… Elbette ki bu güçlü değişim yaşanırken, birçok araç kullanıcısı için plastik kapakların altına gizlenmiş metal bir bloktan ibaret olan motorların içinde de pek çok şey değişti.

Silindir iç basınçlarından, yakıt püskürtme teknolojilerine, turbo charger sayısından, yeni denklemin kusursuz bir şekilde sağlanmasını gerçekleştiren hareketli motor parçalarına kadar…

Oyunun tüm kuralları yeniden belirlendi…

Peki ya bu yeni kurallara dayalı yeni oyunun kusursuz bir şekilde işlemesini sağlayacak olan, yani hareketli parçaların birbiri ile mükemmel uyumundan sorumlu motor yatakları?

Hiç şüphesiz ki bu değişimden en çok etkilenen parçaların başında geliyor motor yatakları… OEM’ler dev yatırımlarla yüksek teknolojiye sahip motorları geliştirirken, bizler de tek 100% yerli sermayeli kuruluş olarak üzerimize düşen görevi layığı ile yerine getirebilmek için 3 yıl önce Ar-Ge çalışmalarımıza başladık. Gece gündüz demeden, yılmadan, usanmadan, işimize tutkuyla bağlılığımız ve ürettiğimiz parçaların motorda üstlendikleri kritik görevin bize yüklediği sorumlulukla çalıştık ve bu Yüksek Teknoloji ürünü motorlara dair, sadece OEM’ler tarafından bilinen birçok şifreyi çözdük…

62 yıllık tecrübenin getirdiği bilgi birikimi ve azmimizle, Türk Mühendislerinin ellerinde ve tek başımıza… Gördük ki, yüksek teknoloji yeni ve dev yatırımlar yapılmadan yakalanamaz. Bu bilinçle 2017 yılını yatırım yılı ilan ederek, artık kendimizi çalışmalarımızın sonuçlarını hayata geçirmeye adadık…

Bugün son 3 yıldır sürdürdüğümüz Ar-Ge ve Mühendislik çalışmalarımızın ve son 1 yıldır devam eden yatırımlarımızın meyvesini verdiği gün…

Büyük bir mutluluk ve gururla, sektörümüze ve siz değerli dostlarımıza duyuruyoruz ki, Şahin Motor Yatakları “SPUTTER ÜRÜN AİLESİ” ile High-Tech ürün dünyasına giriş yapmıştır…

2018 yılının ilk günlerinden itibaren, yaklaşık 500 farklı High-Tech motora hitap edecek PVD kaplamalı SPUTTER ürünlerimizi piyasaya sunmaya başlayacağımızı müjdeliyoruz sizlere…

Bu proje, bu emek, bu onur, dünyada sadece ancak birkaç üreticinin üretimini gerçekleştirebildiği bir çalışma olarak, her şeyimizle kendimizi adadığımız güzel ülkemize, Türkiye’mize armağandır…

Şahin Motor Yatakları’na güvenmeye ve bizi tercih etmeye devam edin… Siz kazanacaksınız, ülke ekonomisi kazanacak, Türkiye kazanacak!!!

The post Atomlarla Dans Başlıyor !!!… appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2017/12/05/atomlarla-dans-basliyor/feed/ 0
Yedek Parça Dergisi Kasım Sayısı Yayımda http://www.yedekparcadergisi.com/2017/11/30/yedek-parca-dergisi-ekim-sayisi-yayimda-2/ http://www.yedekparcadergisi.com/2017/11/30/yedek-parca-dergisi-ekim-sayisi-yayimda-2/#respond Wed, 29 Nov 2017 22:38:09 +0000 http://www.yedekparcadergisi.com/?p=14272   YEDEK PARÇA DERGİSİ Kasım sayısı Kasım’17

The post Yedek Parça Dergisi Kasım Sayısı Yayımda appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
 


YEDEK PARÇA DERGİSİ Kasım sayısı

Kasım’17

simdi_oku

The post Yedek Parça Dergisi Kasım Sayısı Yayımda appeared first on Yedek Parça Dergisi.

]]>
http://www.yedekparcadergisi.com/2017/11/30/yedek-parca-dergisi-ekim-sayisi-yayimda-2/feed/ 0