Renault’nun da Artık Bir Pick-Up’ı Var

Renault, Alaskan kewrewrrrrereonsepti günyüzüne çıkardı… Renault, küresel Hafif Ticari Araç pazarının üçte birinden fazlasına denk gelen pickup pazarına girmeye karar verdi. 

İsmi “Âlaskan” olacak pick up’ın konseptin kullanımda çok yönlülüğünü öne çıkarmak için Renault, Hasselblad ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Hasselblad, kamera ve fotoğraf ekipmanları üreten İsveçli bir üretici. Söz konusu marka insanları ilk kez Ay’a taşıyan Apollo uzay programına sağladığı fotoğraf ekipmanları ile tanınıyor.Seri üretim tasarımı ALASKAN Konsept ruhunu eksiksiz bir şekilde yansıtacak ve aynı boyutlarda olacak, çok çeşitli gövde tipleri ve güç aktarma organı seçenekleri sunulacak, Renault Captur ve Kadjar gibi modellerinden elde edilen crossover know-how’ını bünyesinde barındırıyor. Bir ton taşıma kapasitesine sahip bu yeni pick-up 2016’nın ilk yarısında tanıtılacak.  Renault’nun bir ton taşıma kapasitesine sahip “Show truck” modeli. Araç  hem ticari hem de bireysel müşterilerin gereksinimlerini karşılayacak modern, sağlam ve atletik tasarımla birleştiriyor.

Alaskan  Konsept’in statü sahibi ve sağlam tasarımı pick-up segmentinden beklenen estetik unsurlar ile kusursuz biçimde bir araya getirilirken Renault markasının tasarım kodlarına sadık kalındı.

Alaskalı anlamına gelen araç etkileyici bir pick-up olarak dikkat çekiyor. İddialı ve statü sahibi Alaskan konsept’in boyutları güçlü bir duruş sunuyor. Hem sağlam hem de atletik tasarımı 21 inçlik jantlarla donatılan göz alıcı tekerlek yuvaları ile tamamlanıyor. Ayrıca araç, yüksek teknolojili mühendislik ve sağlamlığı bir araya getiriyor.Alaskan göz alıcı ön kısmı pick-up dünyasına modern ve estetik bir dokunuş getirirken Renault tasarım özelliklerini bünyesinde barındırıyor.ALASKAN Konsept, mevcut Master serisinde kullanılan ve kendini kanıtlamış olan dört silindirli Twin turbo dizel motor ile donatıldı. Twin (çift) turbo teknolojisi: düşük motor hızlarında pürüzsüz hızlanma sağlayan küçük bir turbo ile birlikte yüksek devirlerde kullanılan büyük bir turbo. Eşdeğeri olan ortalama motorlardan daha hafif olan uzunlamasına yerleştirilmiş Twin turbo düzeneği bulunuyor. Sıra dışı hızlanma performansı, sınıfında lider yakıt tasarrufu ve CO2 emisyonlarına sahip.

Bu araç Renault Captur ve Kadjar gibi modellerinden elde edilen crossover know-how’ını bünyesinde barındırıyor. Bir ton taşıma kapasitesine sahip bu yeni pick-up 2016’nın ilk yarısında tanıtılacak.

 

 

Yorum Yap

*