NGK Spark Plug Europe

Dünyanın lider buji, kızdırma bujisi ve lambda sensörü üreticisi NGK Spark Plug, önemli bir başarıya daha imza attı: Şirket, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) tarafından lanse edilen yeni Jeep Cherokee Limited‘te prömiyerini yapan 2.2 litrelik Multi-Jet II Common-Rail dizel motorunun seramik kızdırma bujileri için tek tedarikçi oldu. Böylece FCA bir NGK seramik kızdırma bujisini ilk defa orijinal ekipman olarak kullanmış oldu.

Fiat’ın yeni 2.2 litrelik Multi-Jet II Common Rail motoru iki ayrı performans kademesi olarak temin edilebilir. Motorun gücü 136 kW (185 bg) ile 147 kW (200 bg) arasında değişirken, 440 Nm‘lik maksimum tork sabit kalıyor. Bu motor, piyasaya sürüldüğü 2015 yılının Temmuz ayı itibarıyla Jeep Cherokee’de kullanılan en güçlü ve en ekonomik motorlarından biridir. Aynı zamanda NGK seramik kızdırma bujilerinin görev yaptığı ilk FCA dizel motorudur.

Bu motor için NGK Spark Plug Europe, olağanüstü kızdırma özelliklerine sahip ikinci nesil Yeni Yüksek Sıcaklık Seramiği (NHTC2) tipi CZ503 kodlu orijinal ekipman kızdırma bujisini geliştirdi. 1.000 °C’lik çalışma sıcaklığına bir saniye gibi kısa bir sürede ulaşan CZ503, 1.350 °C’de on dakikadan fazla sonradan kızdırma yapabilir ve bu sayede, en soğuk dış sıcaklarında bile çevreye duyarlı bir soğuk çalıştırma ve titreşimsiz bir motor çalışmasına izin verir, parçacık ve zararlı madde emisyonunu asgari seviyeye indirir ve motorun EURO6 standardını yerine getirmesine büyük katkı sağlar.wdaseeeewewew

NGK hakkında:

NGK, bujilerin, kızdırma bujilerinin ve lambda sensörlerinin dünya çapında lider tedarikçisidir. Dünyanın dört bir yanında fabrikaları ve satış temsilcilikleri bulunan şirket, 13 bin çalışanıyla yılda yakl. 2,7 milyar Avro ciro elde etmektedir. Tüm kıtalarda yerleşik olan NGK’nın 43 bağlı şirketi, 24 üretim tesisi ve beş teknoloji merkezi bulunmaktadır.

Yorum Yap

*