TomTom, Artık Yağmur ve Kar Yağışına Göre Trafiksiz Rota Oluşturacak

tomtom logoTomTom, Nisan ayında devreye girecek geliştirmelerle artık yağmur ve kar yağışına göre rota oluşturacak. Sürücüler bu özellikle varmak istediği noktaya yağmur ve kar trafiğine takılmadan ulaşacak.

10 Şubat 2016 – TomTom (TOM2), Trafik hizmetlerinde önemli iyileştirmeler   yaptığını açıkladı. Turn-Dependent Trafik Bilgisi, Dinamik Hız Limiti Mesajları, Hava Etkili tahminler ve yağmur ve kardan sonraki yol durumu gözlemi TomTom Trafik’deki başlıca yeni iyileştirmeler oldu. Bu gelişmeler Nisan 2016 itibariyle kullanılmaya başlanacak. Bu gelişmelerden TomTom navigasyon cihazları ve navigasyon uygulaması kullanan müşteriler faydalanabilecek.

TomTom Trafik Başkanı Ralf-Peter Schäfer konuyla ilgili şöyle konuştu: “TomTom olarak, en iyi Trafik hizmetini sunmak için yorulmadan çalışıyoruz. Bugün duyurduğumuz önemli gelişmeler,  lisans anlaşması üzerinde TomTom Trafik ürünlerini kullanan kişilerle birlikte ödüllü navigasyon cihazları ve uygulamalarımızı kullanan kişiler için de sürüş deneyimini artıracak. Biz sadeliği seviyoruz, bu nedenle sürücüler arka planda oluşan yeniliklerin çoğunu farketmeyecek. Ama inanıyoruz ki sürüşlerinin daha az sorunla daha hızlı bir hale geldiğini farkedecekler.’’

1455100905_tomtom_GO_510_610 İşte yeni özellikler:

 Hava Etkili Tahminler:

Yoğun yağmur ve kar yağışları trafiği önemli ölçüde etkiler. TomTom Trafik mevcut sıkışıklıklardaki yoğunluk ve eğilim gibi diğer faktörleri de dikkate alarak gelişmiş hava bilgilerini kullanır.

 Yağmur ve kardan sonraki yol durumu gözlemi:

Trafik şartları, eğer yolda kar kalmaya devam ediyorsa kar yağışı durduktan sonra bir süre gecikmeleri etkilemeye devam edebilir. TomTom Trafik hava ile ilgili gecikmelerden etkilenen alanları izlemeye ve ilgili gecikme mesajlarını görüntülemek için yol normale dönünceye kadar görüntülemeye devam edecek.

Turn-Dependent Trafik Bilgisi:

Yeni iyileştirme otomatik olarak kavşaklarda trafik durumunu algılar ve sürücünün niyetine ve trafik sıkışıklığına göre rota oluşturur.

 Dinamik Hız Limiti Mesajları:

Yol ağları yönetiminden sorumlu ajanslar, dinamik hız sınırını değiştirmek için yol kenarı ya da tepe mesaj işaretleri gönderir. Bu yoğun dönemde trafik hızını azaltmak için yapılır böylece sürücüler daha güvenli ve daha tutarlı bir akış içinde hareket edebilir. TomTom Trafik otomatik olarak karayollarını değişken hız işaretleriyle izleyecek ve bunları sürücüye gösterecek.

 TomTom iyileştirmeleri, TomTom’un Trafik hizmetleri için bölgesel genişleme duyurularıyla aynı zamanda açıklandı. Endonezya ve Slovenya’nın da eklenmesiyle TomTom şimdi küresel olarak 50 ülkede mevcut.

1455100906_tomtom_GO_510_1Schäfer sözlerine şöyle devam ediyor: “Trafik sıkışıklığı dünyada bir çok şehirde görülen bir problem. Ve Endonezya ve Slovenya’da da durum farklı değil. TomTom Trafik’in küresel anlamdaki bu kilometre taşı ile birlikte bu ülkelerde de sürücülere, otomotiv endüstrisine ve hükümetlere trafik sıkışıklığını çözmek için somut bir yol sunulmuş oluyoruz. Amacımız sürücülerin ulaşmak istediklere yere daha hızlı varmalarına yardımcı olmak ve trafik akışını daha iyi yönetmek için hükümetlere destek olmaktır.”

 TomTom Trafik hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

TomTom Hakkında

TomTom (TOM2) olarak misyonumuz teknolojiyi kolay kullanılır hale getirerek herkesin faydalanmasını sağlamaktır. Kullanımı kolay navigasyon cihazları üreterek milyonlarca insanın istedikleri yere varmalarına yardım ediyoruz. Bugün, kompleksi basitleştirerek herkes için teknolojiyi daha erişilebilir hale getirmeye devam ediyoruz. İşimiz dört müşteri iş biriminden oluşmaktadır: Tüketici, Otomotiv, Lisanslama ve Telematik. Kullanımı kolay navigasyon cihazları, spor saatleri ve aksiyon kameraları üretiriz. 1991 yılında kurulmuş olan Merkezi Amsterdam’da bulunan TomTom 4.600 çalışan istihdam etmekte ve dünya çapında satış yapmaktadır.tomtom_go_6100Q

Yorum Yap

*