Karsan Son Teslimatını Bursa’ya Yaptı

1455549040_Mustafakemalpa__a_JEST_ATAK_1_800x53313 Adet ATAK ve 20 Adet JEST olmak üzere toplam 33 Adet aracını Bursa’da Mustafakemalpaşa Belediyesi’ne teslim eden Karsan, Türkiye’nin en genç filosunu oluşturdu. 

Karsan, Bursa’da Mustafakemalpaşa Belediye’sine JEST ve ATAK’tan oluşan 33 adetlik araç filosu teslim etti. Bursa’nın merkeze yeni bağlanan ilçelerde halkı toplu taşımaya yönlendirmeye yönelik başlattığı çalışma kapsamında, Bursa ve ilçeler arasında aktif rol oynayan Burulaş’ın alt işletmecisi Mustafakemalpaşa 79 No’lu Taşıyıcılar Kooperatifi, araçlarını tamamen yeniledi. Mustafakemalpaşa Belediyesi’ne teslim edilen Karsan markalı 13 adet ATAK ve 20 adet JEST olmak üzere toplam 33 adet özel halk otobüsü ve minibüs, 11 Şubat 2016, Perşembe günü Adnan Menderes Meydanı’nda düzenlenen törenle hizmete alındı.

Mustafakemalpaşa’yı en genç toplu ulaşım filosuna sahip ilçe durumuna getiren açılış törenine; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ve çok sayıda davetli katılırken, törende Karsan Pazarlama’yı ise Genel Müdür Vançın Kitapçı temsil etti.Temel hedeflerinin halkın yaşam kalitesini daha üst seviyelere çıkartmak olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Recep Altepe,

1455549298_Mustafakemalpa__a_JEST_ATAK_9_800x533Mustafakemalpaşa’da hizmete alınan ATAK ve JEST araçlarının Avrupa başkentlerinde kullanılan araçlarla aynı nitelikte olduğunu vurguladı ve böylelikle en kaliteli hizmetin ilçeye ulaştığını söyledi. Kentiçi ulaşımın şehirlerin en önemli sıkıntısı olduğunu belirten Altepe, yeni alınan araçlarla birlikte Türkiye’nin en genç filosunun Mustafakemalpaşa’da olduğunu da belirtti. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, hizmete alınan araçların dünya kalitesinde olduğunu söylerken, Kaymakam Mustafa Masatlı da halkın ulaşım ihtiyacının en üst seviyede karşılanacağına inandığını belirtti.

79 No’lu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Varol Üregen ise; tüm araçları 5.5 milyon TL’lik bir yatırımla yenilediklerini belirtti.

10 yılı aşkın bir süredir otomotiv sanayinde Türkiye’nin tek bağımsız çok markalı araç üreticisi konumunda olan Karsan’ın, “Sınırsız Ulaştırma Çözümleri” vizyonu doğrultusunda toplu taşımacılığa modern ürün ve hizmetler sunduğunu aktaran Karsan Pazarlama Genel Müdürü Vançın Kitapçı ise, Karsan’ın bugüne kadar büyük bir bölümü Türkiye pazarına olmak üzere 100 binin üzerinde toplu taşıma aracı ürettiğini kaydetti. ATAK ve JEST’in Türkiye’deki ve yurtdışındaki birçok belediye tarafından tercih edildiğini anlatan Kitapçı sözlerine şöyle devam etti; “’Ulaşımda Kentsel Dönüşüm’ yaklaşımının bir sonucu olarak pazara sunduğumuz 8 metrelik Karsan ATAK; yüksek yolcu kapasitesi, düşük yakıt tüketimi ve modern tasarımı, yüksek manevra kabiliyeti, iyi yol tutuşu ile kullanıcılardan; alçak tabanlı yapısı, kolay erişimi kneeling sistemi, panoramik iç tasarımı, bağımsız süspansiyonları, ve sunduğu konforla da yolcular tarafından büyük beğeni topluyor. Toplu taşımacılık sistemlerindeki ihtiyaçlar ve değişimler takip edilerek geliştirilen JEST ise, herkese modern toplu ulaşım sağlarken; engelli, hareket kısıtlı ve yaşlı bireylerin de hayatın içinde diğer tüm bireylerle eşit şartlarda yer almasını amaçlıyor. Birçok çağdaş özelliği ile ideal bir toplu taşıma aracı olan JEST, yakıt ekonomisiyle de tercih ediliyor”.

1455549941_Mustafakemalpa__a_JEST_ATAK_26_800x533 1455550069_Mustafakemalpa__a_JEST_ATAK_32_681x600      1455549779_Mustafakemalpa__a_JEST_ATAK_24_800x533

Kısaca Karsan Pazarlama

Karsan’da başlayan değişim sürecine paralel olarak Şubat 2009’da Karsan markalı ürünler ve Hyundai Truck HD Serisi modellerinin pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini  gerçekleştirmek üzere faaliyete başlayan Karsan Pazarlama A.Ş., müşterisine en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. Karsan Pazarlama, otomotiv sektöründe 50 yıldır faaliyet gösteren Karsan’ın engin otomotiv tecrübesini, yurt geneline yayılmış 100’ü aşkın yetkili satıcı ve servis noktasıyla hizmet alanına aktarıyor. Üstün hizmet anlayışını benimseyen Karsan Pazarlama, müşteri beklenti ve isteklerine hızlı ve etkin cevap veriyor. Karsan, Hyundai Truck&Bus ve BredaMenarinibus markalı ürünlerin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini vermeye başlayan Karsan Pazarlama, aynı zamanda kentlerin toplu ulaşım hizmetlerine ürün sağlamanın yanısıra, garaj yönetimi alanlarında hizmet veriyor.

Kısaca Karsan 

1966 yılında kurulan Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., 1979-1998 yılları arasında Koç Grubu çatısı altında faaliyet göstermiş, 1998’de İnan Kıraç’ın çoğunluk hisselerini almasıyla birlikte Kıraça Holding bünyesine dahil olmuştur. 1981 yılından itibaren %100 yerel sermayeyle ticari araç üreten bir firmadır. 2009 yılında belirlediği “Sınırsız Ulaştırma Çözümleri” vizyonu doğrultusunda, binek araçtan otobüse, minivandan ağır kamyona geniş bir yelpazede ürün geliştirip üretmeyi hedefleyen Karsan; bugün Bursa’da yer alan modern ve esnek tesislerinde lisans altında Hyundai Motor Company’ye ait H350 model panelvanları, minibüs ve şasi kamyonetleri, BredaMenarinibus marka otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST, Karsan ATAK ve Karsan STAR araçları üretmektedir. Bu ürünlerin Türkiye’deki pazarlama, satış ve satış sonrası hizmet faaliyetlerini ise Karsan Pazarlama aracılığı ile yürütmektedir. 2015 yılı Eylül ayı itibariyle 1.254 kişinin çalıştığı Karsan, İSO’nun (İstanbul Sanayi Odası) yaptığı araştırmaya göre 2013 yılı “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 151. sıradan 93. sıraya yükseldi. Karsan, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasında 100 marka arasında 44. sırada yer aldı. Halka açık bir Şirket olan ve Borsa İstanbul’da işlem gören Karsan’ın Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) kayıtlarındaki fiili dolaşımdaki pay oranı 2015 Eylül ayı itibariyle %35’tir.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Bound Communication Consultancy

Burcu Özkutan  burcu.ozkutan@bound-pr.com  İş: 0212 385 2493  cep: 0530 975 6566

Yorum Yap

*