Shell 9 Yıldır Madeni Yağ Pazarının Lideri

shellslidersliderTürkiye’de ve dünyada madeni yağ pazar liderliğini 2015 yılında da sürdüren Shell, 9 yıldır üst üste hem Türkiye hem de küresel madeni yağ pazarının lideri oldu.

Shell hem Türkiye hem de küresel madeni yağlar pazarındaki liderliğini dokuzuncu yıla taşıdı. Petrol Sanayi Derneği’nin (PETDER) Türkiye pazarına ilişkin sektör raporuna göre Shell & Turcas Petrol A.Ş Türkiye’nin*, uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Kline’ın her yıl gerçekleştirdiği küresel madeni yağlar pazar araştırmasına göre de Shell dünyanın** “1 numaralı Madeni Yağ Tedarikçisi” oldu.

Hem Türkiye hem de küresel pazarda üst üste 9 yıldır pazar lideri olmanın gurunu yaşadıklarını belirten Shell Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, “Müşteri beklentilerini karşılamayı ve ötesine geçmeyi hedefleyen hizmet anlayışımızı, en son teknolojiyle geliştirdiğimiz ürünlerimizle destekliyoruz. Bu sayede pazar liderliğimizi, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sürdürüyoruz. Yüksek teknolojimizle enerjinin geleceğine yön veren küresel bir enerji şirketi olarak, madeni yağ ürünlerimizle de her sektör tarafından tercih edilen bir iş ortağıyız” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

Hedefimiz müşterilerimize yüksek performans alacakları ürünler sunarak liderliğimizi önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek. Başarımıza katkısı olan tüm müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

1455879953_Seyfettin_Uzun__akmak_G__rsel_800x534

Shell & Turcas; başta otomotiv olmak üzere sanayi, inşaat, madencilik,nakliye ,  ve genel imalat gibi kullanım alanlarında müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli madeni yağ ürünlerinin üretimini, satışını ve pazarlamasını da gerçekleştiriyor. Shell’in madeni yağ markaları portföyü, otomotiv sektörüne yönelik Shell Helix ve Shell Rimula motor yağlarının yanı sıra, Shell Tellus, Shell Omala, Shell Gadus, vb. endüstriyel yağlar ve greslerden oluşuyor.

Shell, 2014 yılında Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada pazara sunduğu Shell Helix Motor Yağı Ürün Ailesi ile 40 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği patentli PurePlus teknolojisini kullanarak doğalgazdan motor yağı üretimini gerçekleştirdi ve böylece teknolojide devrim niteliğinde bir ürüne imza attı. Motor sporlarına yönelik inovasyon çalışmaları ve bu alanda BMW, Hyundai ve Scuderia Ferrari gibi dünyanın önde gelen motor sporları takımlarıyla yürütülen işbirlikleri Shell’in, motor yağlarına yönelik Ar-Ge çalışmalarında anahtar rol oynuyor.

Madeni yağ tedarik zincirinin tamamında faaliyet gösteren Shell; yenilikçi yaklaşımı ve Ar-Ge’ye yaptığı yatırımın bir sonucu olarak hem küresel hem de yerel markalar tarafından iş ortağı olarak tercih ediliyor. Buna son dönemdeki en önemli örneklerden biri, Almanya merkezli otomotiv üreticisi BMW ile küresel çapta gerçekleştirilen işbirliği anlaşması. Shell, 2015 yılı başından itibaren 140’tan fazla ülkede BMW AG’nin, satış sonrası hizmetlerinde BMW, BMW i, BMW M, MINI VE BMW Motorrad markalı araçları için dünyada tavsiye ettiği tek motor yağı tedarikçisi oldu. Shell & Turcas ise bu küresel işbirliğini, Borusan Oto ile imzalanan anlaşma ile Türkiye otomotiv sektörüne de taşıdı. Shell & Turcas ve Borusan arasında imzalanan anlaşma ile tüm Borusan Oto yetkili servis ağında Shell tarafından PurePlus Teknolojisi ile üretilen BMW ve MINI markalı motor yağları kullanılıyor. Ayrıca Shell’in, Hyundai araçları için tüm dünyada satış sonrası motor yağı tedarikçisi olarak tavsiye edilmesine dair sözleşme de 2015’te beş yıl daha uzatıldı. Buna göre, Shell tarafından üretilen motor yağları, Hyundai servislerinde tavsiye ediliyor ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 70’in üzerinde ülkede müşterilerin kullanımına sunuluyor. Sözleşmeyle birlikte iki şirketin 10 yıldır devam eden işbirliği 15 yılı dolduracak.

*PETDER 2015 Madeni Yağlar Raporu referans alınmıştır.

 **Kline & Company bağımsız araştırma şirketinin 2014 yılı için hazırladığı Global Madeni Yağlar raporu referans alınmıştır.

BİLGİ İÇİN:

Hill + Knowlton Strategies – 0212 270 52 32

Tolgahan Özkan tolgahan.ozkan@hkstrategies.com – 0536 863 19 04

 

Yorum Yap

*