MAHLE, İnovasyon ve Yakıt Verimliliği Kategorisinde, Volvo Suplier Award (Volvo Tedarikçi Ödülünü) Aldı.

Stuttgart, Şubat 2016 – Volvo Grubu, MAHLE’yi, “İnovasyon ve Yakıt Verimliliği” kategorisinde, Supplier Award 2016 (2016 Tedarikçi Ödülü) ödülüne layık gördü. Volvo, bu kapsamda, MAHLE’nin ticari araçlar segmentindeki inovasyon gücünü ve bütüncül sistem bilgisini ödüllendirmiş oluyor.

Volvo, MAHLE Monoweld® Çelik Piston’u; yakıt verimliğine sürdürülebilir katkı sağlayan Power Cell Unit (PCU/Güç Hücresi Ünitesi) sisteminin önemli bir unsuru olarak, örnek teşkil edecek nitelikte öne çıkardı. EURO-VI motorların piyasaya sürülüşünden bu yana, Volvo tarafından kullanılan bu sürtünme kaynaklı iki parçalı piston, MAHLE’nin bu kapsamda komple bir sistem olarak katkı sağladığı PCU’nun diğer bileşenleri ile kusursuz bir uyum içinde çalışacak şekilde tasarlandı. MAHLE, bu bütüncül sistem yaklaşımıyla, yakıt verimliliği noktasında daha fazla ilerleme sağlanabileceğini düşünüyor.

Bunun ötesinde MAHLE, güç aktarma sistemleri ve bir aracın tamamı ile ilgili sürdürülebilir uzmanlığını, yıllardan beri kanıtlamış bulunuyor. MAHLE, Volvo Grubuna ait Volvo (TIR’lar), Renault Trucks, Mack ve UD markalarının ticari araçları için, PCU’nun yanı sıra, klima sistemleri, motor soğutma sistemleri ve örn. bir entegre yağ buharı ayrıştırma sistemine sahip kulbütör kapağı sistemlerini de tedarik ediyor.

slidermahle

Volvo Grubu Tedarikçi Ödülü

Volvo bu yıl, stratejik hedeflerine ulaşabilmek amacıyla özellikle desteklediği altı kategoride toplam on bir tedarikçiyi ödüllendirdi. Ödüller, 23 Şubat 2016 günü Göteburg’da düzenlenen bir kutlama kapsamında sahiplerine teslim edildi.

MAHLE hakkında

MAHLE, uluslararası otomotiv endüstrisinin önde gelen tedarikçilerinden biridir. Şirketler grubunun içten yanmalı motorlar ve bunların çevre birimlerine yönelik sunmakta olduğu ürünler ve elektrikli araç çözümleri, güç aktarma sistemleri ve klima teknolojisi ile ilgili tüm önemli konuları kapsamaktadır: Motor sistemleri ve bileşenlerinden filtrasyon ve sıcaklık yönetim sistemine kadar. Dünya çapında her iki araçtan birinde MAHLE ürünleri monte edilmiştir. MAHLE bileşenleri ve sistemleri, yolların dışında da kullanılmakta, örneğin sabit motorlarda, mobil iş makinelerinde, demiryollarında, gemilerde ve havacılıkta uygulama alanı bulmaktadır.

2015 yılında yaklaşık 75.000 kişiyi istihdam eden (31.12.2015 itibariyle) şirketler grubu, geçici rakamlara göre, 11,5 milyar Euro tutarında bir satış hacmi elde etmiştir. MAHLE, günümüzde 30 ülkedeki 170 üretim merkezinde temsil edilmektedir. Almanya, Büyük Britanya, Lüksemburg, Slovenya, ABD, Brezilya, Japonya, Çin ve Hindistan’da bulunan 15 büyük AR-GE merkezinde, 5.000’den fazla geliştirme mühendisi ve teknisyen, yenilikçi çözümler üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Sorularınız için:

MAHLE GmbH

Ruben Danisch

Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Merkezi

Pragstraße 26 – 46

70376 Stuttgart

Almanya

Telefon: +49 (0) 711/501-12199

Faks: +49 (0) 711/501-13700

ruben.danisch@mahle.com

Yorum Yap

*