İnci GS Yuasa’ya TAYSAD’dan ‘Faydalı Model’ Ödülü


İnci Holding iştiraklerinden İnci Akü, Japon akü devi GS Yuasa ile gerçekleştirdiği ortaklık sonrası
İnci GS Yuasa A.Ş. olarak geliştirdiği Ar-Ge projeleri ile TAYSAD’ın ‘Faydalı Model’ kategorisinde bu yıl ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) geleneksel olarak düzenlediği Olağan Genel Kurul toplantısının 38’incisini 10 Mart 2016’da gerçekleştirdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da genel kurul kapsamında ‘patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, ihracat ve eğitim’ kategorilerinde ilk üçe giren şirketler ödüllendirildi. Sektörünün ilk Sanayi Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezine sahip olan ve İnci Akü, İnci Battery gibi öncü markaları çatısı altında bulunduran İnci GS Yuasa A.Ş., dernek üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ‘Faydalı model’ kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

1458125385_CE2_583x600Ödül ile ilgili değerlendirmede bulunan İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “TAYSAD tarafından ‘Faydalı model’ kategorisinde ödüle layık görüldüğümüz için çok gururluyuz. Son iki yıldır, bu kıymetli ödülü almak ve başarı sıralamamızı bu yıl bir üst seviyeye taşıdığımızı görmek bizleri ayrıca çok sevindiriyor. Markamızı seçen müşterilerimizin en iyi kalite ve inovasyonu hak ettiğine inanıyoruz. İnci Akü’nün sahip olduğu potansiyel ile dünya akü sektörünün önemli isimlerinden GS Yuasa’nın Ar-Ge yetkinliklerini birleştirerek mevcut inovasyon gücümüzü daha da kuvvetlendirdik. İnci GS Yuasa A.Ş. olarak, önümüzdeki dönemde de yenilikçi işlere imzamızı atmaya devam edeceğiz. Bizleri bu ödüle layık gören TAYSAD üyelerine ve ülkemiz için katma değer yaratan herkese teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden  İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 2014 yılında bir önceki yıla göre 17 sıra birden yükselerek  ‘sektörünün ihracat lideri’ ünvanını korumuştur. 2014 yılında da her yıl olduğu gibi çok sayıda ödüle layık görülen İnci Akü, Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde ilk 100 arasında marka değerini arttırarak yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400  şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden, sektörünün en değerli akü markası İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Manisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

1458125067_nci_GS_3_800x533

İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde  80 ana bayi, 150 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 210 yetkilendirilmiş  servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

İnci Holding Hakkında: Temelleri Cevdet İnci tarafından 64 yıl önce atılan, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayi olmak üzere beş farklı sektörde faaliyet gösteren İnci Holding’in bugün 2400 çalışanı ve 9 şirketi bulunuyor. Son 10 yıldır her sene ortalama yüzde 15 büyüyen İnci Holding, Akü ve jant üretimiyle otomotiv yan sanayi sektörünün yanı sıra lojistik, otel ekipmanları ve geri kazanım sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Yatırımları ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayinde gerçekleşen İnci Grubu ürünlerinin yüzde 67’ını 80’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. “Cumhuriyetin 100’üncü yılında dünyada ilk binde olmak” vizyonuyla yoluna devam eden ve kurumsal yönetim ilkeleriyle yönetilen bir aile şirketi olan İnci Holding, Türkiye ekonomisine katkıları ile gelişimini sürdürüyor. www.inciholding.com

GS Yuasa Hakkında: Genzo Shimadzu tarafından 1917 yılında kurulan Japon akü şirketi GS ile Shichizaemon Yuasa tarafından 1913’te kurulan Yuasa şirketlerinin birleşmesi sonucu 2004 yılında, GS Yuasa kurulmuştur.     GS Yuasa bugün dünyanın lider akü üreticilerinden biri konumunda olmakla birlikte, Japonya ve Uzak Doğu’da Pazar lideridir. Şirket 2005 yılında Hindistan’da Tata Grubu ile, 2007 yılında Mitsubishi ve 2009 yılında da Honda ile ortaklıklar yapmış, bugün dünya üzerinde 36 şirketi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Dev yapısı ile 13 bin 600’ün üzerinde çalışanı istihdam etmektedir.

Bilgi için:

İnci GS Yuasa Akü San. ve Tic. A.Ş
Tel: 0236 233 25 10

Damla Arkan, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü, darkan@inciaku.com

MPR İletişim Danışmanlığı

Tel: 0212 438 63 50/117

Banu Kurt, Medya Danışmanı, bkurt@mpr.com.tr

Derya Şengülen, Kıdemli İletişim Yöneticisi, dsengulen@mpr.com.tr

Yorum Yap

*