İnci Battery WIN EURASIA’da yer aldı

Endüstriyi bir araya getiren WIN EURASIA Automation Fuarı, bu yıl Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 17-20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yurtiçi traksiyoner akü pazarının lider ismi İnci Battery, fuarda traksiyoner akü ürün gamını, redresörleri ve akü takip sistemlerini sektör oyuncularına tanıttı.

23’üncüsü düzenlenen WIN EURASIA Automation Fuarı, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da binlerce profesyonel tarafından yoğun ilgi gördü. İnci Holding ve GS Yuasa ortaklığı ile faaliyetlerine devam eden Türkiye akü sektörünün ihracat lideri İnci GS Yuasa A.Ş. de, endüstriyel alanda öncü markalarından İnci Battery ile fuarda yer aldı.

Traksiyoner akü ürün segmentinde Türkiye’de pazar lideri konumunda yer alan İnci Battery, akü ürünleri, redresörler ve akü sistemleriyle fuarın dikkat çeken firmaları arasında yer aldı. İnci GS Yuasa Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kaymakçı fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede: “Win Eurasia Fuarı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da birçok profesyonelin katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Sektörün katılım gösterdiği bu fuarın, yeni iş fırsatları yaratabilecek kişilerle bir araya gelme olanağı açısından önemli bir etkileşim alanı olduğunu düşünüyorum. Biz de İnci Battery olarak buradan doğan sinerjiye güvendiğimiz için her yıl düzenli olarak katılıyoruz.”

İnci Battery’nin fuarda yer alan ürünleri hakkında da bilgi veren Kaymakçı: “İnci Battery olarak endüstriyel grupta ağırlığı Avrupa bölgesine yönelik olmak üzere 22 ülkeye ihracat yapıyoruz. Katılımcıların fuarda yer alan ürünlerimize gösterdiği ilgi bizleri gururlandırıyor. İnci Battery traksiyoner aküler, elektrik enerjisiyle çalışan araçların yanı sıra; forkliftler, taşıma bantları ve temizlik makinelerinde de kullanılıyor. Uzun akü ömrünü destekleyen   redresörlerimiz de sektörde sıkça tercih edilen ürünler arasında yer almayı başardı. Klasik 50Hz redresörlere göre yüzde 20 daha yüksek verimli çalışma sağlayan İnci Battery Redresörleri’nin bir diğer önemli artısı da yüzde 95’e kadar şarj verimi sunması. Sektörde önemli bir ihtiyaca yanıt veren diğer bir ürünümüzün de Akü Takip Sistemlerimiz olduğunu belirtebilirim. Aküden maksimum verim sağlamak için temel performans göstergelerini ve kullanım koşullarını kaydederek kontrol altına alan takip sistemlerimiz, yüzde 20 daha uzun akü ömrü sağlanmasına, filolarda daha az sayıda akü kullanımına ve su ilave sıklığının düşürülmesine yardımcı oluyor.”

1458640336_Win_4_800x600

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden  İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 2014 yılında bir önceki yıla göre 17 sıra birden yükselerek  ‘sektörünün ihracat lideri’ ünvanını korumuştur. 2014 yılında da her yıl olduğu gibi çok sayıda ödüle layık görülen İnci Akü, Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde ilk 100 arasında marka değerini arttırarak yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400  şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden, sektörünün en değerli akü markası İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Manisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde  80 ana bayi, 150 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 210 yetkilendirilmiş  servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

1458640363_Win_2_800x600

İnci Holding Hakkında: Temelleri Cevdet İnci tarafından 64 yıl önce atılan, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayi olmak üzere beş farklı sektörde faaliyet gösteren İnci Holding’in bugün 2400 çalışanı ve 9 şirketi bulunuyor. Son 10 yıldır her sene ortalama yüzde 15 büyüyen İnci Holding, Akü ve jant üretimiyle otomotiv yan sanayi sektörünün yanı sıra lojistik, otel ekipmanları ve geri kazanım sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Yatırımları ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayinde gerçekleşen İnci Grubu ürünlerinin yüzde 67’ını 80’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. “Cumhuriyetin 100’üncü yılında dünyada ilk binde olmak” vizyonuyla yoluna devam eden ve kurumsal yönetim ilkeleriyle yönetilen bir aile şirketi olan İnci Holding, Türkiye ekonomisine katkıları ile gelişimini sürdürüyor. www.inciholding.com

GS Yuasa Hakkında: Genzo Shimadzu tarafından 1917 yılında kurulan Japon akü şirketi GS ile Shichizaemon Yuasa tarafından 1913’te kurulan Yuasa şirketlerinin birleşmesi sonucu 2004 yılında, GS Yuasa kurulmuştur.     GS Yuasa bugün dünyanın lider akü üreticilerinden biri konumunda olmakla birlikte, Japonya ve Uzak Doğu’da Pazar lideridir. Şirket 2005 yılında Hindistan’da Tata Grubu ile, 2007 yılında Mitsubishi ve 2009 yılında da Honda ile ortaklıklar yapmış, bugün dünya üzerinde 36 şirketi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Dev yapısı ile 13 bin 600’ün üzerinde çalışanı istihdam etmektedir.

Bilgi için:

İnci GS Yuasa Akü San. ve Tic. A.Ş
Tel: 0236 233 25 10

Damla Arkan, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü, darkan@inciaku.com

MPR İletişim Danışmanlığı

Tel: 0212 438 63 50/117

Banu Kurt, Medya Danışmanı, bkurt@mpr.com.tr

Derya Şengülen, Kıdemli İletişim Yöneticisi, dsengulen@mpr.com.tr

Yorum Yap

*