Otomobiliniz Bahara Hazır mı ?

Soğuk ve bol yağışlı geçen kış mevsiminin ardından baharın gelişiyle havalar ısınıyor; doğa ve yol şartları değişiyor. Kışın yıpratıcı etkilerinden sonra otomobiliniz bahar bakımına ihtiyaç duyuyor. Hem performans hem de güvenlik açısından otomobilinize yaptıracağınız sağlam bir bahar bakımı şart.

Sadece Cebinizi Değil, Doğayı da Korur

Yoğun günlük tempo içerisinde hayatlarımızı emanet ettiğimiz araçlarımızın bakımını ihmal edebiliyoruz. Otomobil bakımı denildiğinde ilk akla gelen madeni yağlar, araç teknolojileri ile birlikte gün geçtikçe hızla gelişmektedir. Sürücülerinin bu değişimi takip etmeleri ve otomobillerinin marka-modeline göre doğru yağları tercih etmeleri ise oldukça güçtür. Üretici onayları ve API gibi standartlar gözetilerek seçilecek motor yağı, aracınızın ömrünü uzatıp, bütçenizi ve doğayı koruyacaktır. Otomobilinizi yağ değişimini eksiksiz gerçekleştirecek güvendiğiniz servislere, Motul ürünleri kullanan bayilere emanet ediniz. Motul internet sitesi üzerinden de tüm araç sahiplerinin kolayca ulaşabileceği  Motul Yağ Tavsiye Sistemi’ni kullanarak aracınıza uygun ürün tavsiyeleri alabilirsiniz.   https://www.motul.com/tr/tr/products/recommendation

1460711187_MOTUL_Werkstattmotive_2014_595_800x500

Aracınız İçin Motul Motor Yağları

Otomobilinizin en önemli bakım unsurlarından yağ değişimi mutlaka yetkin kişilerce yapılmalıdır. Bununla birlikte araca uygun yağ seçimi parçaların uzun dönemli kullanım performansı açısından çok önemlidir. Yağ değişiminden önce kullanılacak Motul Engine Clean ile eski yağdan kalan tüm kalıntı ve kirleri motordan uzaklaştırabilirsiniz.

Motul otomobil ürün ailesinde tüm standart araçlar için,  %100 sentetik 8100 serisi,  Technosynthese formülasyonlu 6100 serisi ile 2100 serisi ve araç üreticisine özel %100 sentetik Spesific serisi bulunmaktadır. Ayrıca 300V grubu ile de motor sporları ve performanslı kullanıma yönelik özel ürünler yer almaktadır. Motul, geniş ürün ailesi ile piyasadaki tüm binek otomobil modellerinin %99’nun ihtiyacına yönelik ürünler geliştirmektedir.

Aracınıza Bahar Dopingi

Yoğun kış aylarından çıkışta ister dizel ister benzinli olsun aracınızı en uygun şekilde bahara hazırlayabilmek için yakıt sisteminizi gözden geçirmelisiniz. Fuel System Clean ile benzinli, Diesel System Clean ile dizel araçların yakıt sisteminin bütününde görülen kirlenme ve tıkanmaları etkili şekilde temizleyerek aracınızı koruyabilirsiniz.

Yakıt sisteminde oluşan yoğunlaşmalar ve korozyon, enjektör pompasında oluşan zift ile ateşleme çemberinde oluşan birikintilerin etkin bir biçimde uzaklaştırılması ile aracınızın performansı artar ve ilgili parçaların ömrü uzar. Ayrıca yakıt tankında biriken su yakıt içerisine hapsedilir ve yakılarak motordan uzaklaştırılır.

1460711197_Fotolia_81575285_S_800x533

Detaylı Bilgi ve İrtibat:

Mine Toker – minetoker@luce-hi.com

Luce Halkla İlişkiler

0212 641 20 40

0532 393 98 04

MOTUL HAKKINDA

Motul, yüksek teknoloji motor yağlarının formülasyonu, üretimi ve dağıtımı konularında uzmanlaşmış uluslararası bir şirkettir. 100’den fazla ülkede motosiklet ve otomobil başta olmak üzere içten yanmalı motorlu tüm araçlar için motor yağları geliştirir üretir ve pazarlar. Motul, aynı zamanda MotulTech ile endüstriyel madeni yağ alanında faaliyet gösterir.

Dünyanın önde gelen motor yağları üreticilerinden Motul,  özellikle sentetik yağ konusundaki uzmanlığı ile bilinmektedir. 1971 yılında Motul, otomotiv motorları için ilk %100 sentetik yağ formülasyonunun geliştirilmesine öncülük etmiştir. 300V adı ile piyasaya sürülen sentetik üründe, Ester teknolojisi kullanılmış ve bu teknoloji havacılık endüstrisinden geliştirilmiştir.

Motul, faaliyet gösterdiği  bölgelerde, ARGE faaliyetlerine rehberlik etmek amacıyla OEM’lerle irtibata geçer ve OEM standartları ve onaylarına ilişkin uluslararası bir teknik izleme sağlar. Ardından müşteri geribildirimleri kaydedilir.

Motul her zaman en üst kalite yağları üretmeyi, teknolojinin sınırlarını zorlamayı hedef seçmiştir.  Yıllar boyunca Motul pek çok yarış ekibi ve üreticinin resmi tedarikçisi olarak uzmanlaşmış  ve hala motor sporlarındaki teknolojik gelişmelere katkıda bulunmaktadır.

MOTUL Türkiye

Tel:  + 90 216 504 12 20
Fax: + 90 216 504 12 24

Adres: Acıbadem Mah. Çeçen Sok. Akasya Acıbadem Sit. Kent Etabı A Blok No:25/A

Yorum Yap

*