İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesini açıkladı

EGE ENDÜSTRİ,

İSO 500’DE 78 SIRA BİRDEN YÜKSELDİ

 

Bayraktar Grubu bünyesinde otomotiv yan sanayi sektörünün öncü ve yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Ege Endüstri, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük sanayi Kuruluşu “İlk 500” listesinde 78 sıra birden yükselerek 318’inci sırada yer aldı.

 

 

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde 2014 yılında 71 basamak birden yükselen Türk otomotiv yan sanayi sektörünün öncü üreticilerinden Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., hızlı yükselişini 2015’te de devam ettirdi ve 78 basamak daha çıkarak 318’inci sıraya yerleşti.

364.362.315 TL’lik net üretimden satışları ile de Ege Endüstri, özel sektör şirketleri arasında ise 309’uncu sırada yer aldı.

 

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir’de faaliyet gösteren Ege Endüstri, otomotiv sektörü için dingil ve dingil parçaları (diferansiyel kovanları, komple arka dingiller, ilave dingiller ve treyler dingilleri, kendinden yönlendirilebilir ilave dingil, ön dingiller ve diğer dingil komponentleri) geliştirerek üretiyor.

 

Ar-Ge çalışmaları ile otomotiv sektörüne güç katıyor

Ege Endüstri, başarılı AR-GE çalışmaları, teknoloji ve insan kaynağı yatırımları, yüksek üretim kapasite kullanımı ile sektördeki yerini kararlı bir şekilde güçlendiriyor.

Başarılı Ar-Ge projeleri sonucunda elde edilmiş Ege Endüstri’ye ait tesciller sadece Türkiye değil ABD ve Hindistan gibi firmanın iş yaptığı diğer ülkelerde de yürütülüyor. Ege Endüstri; patentlerin yanı sıra ürettiği bilgi ve teknolojiyi, lisans verme, test hizmetleri yolu ile İsveç, Finlandiya, Hindistan ve İran gibi ülkelere satıyor.

 

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı müşterilerine hizmet veren Ege Endüstri’nin % 64’ü Bayraktar Grubu’na ait; hisselerinin % 34’ü ise Borsa İstanbul’da BIST 100 firmaları içinde işlem görüyor.

Attachment

Yorum Yap

*