ZF TRW, Isıtmalı Direksiyon Simidi Teknolojisi ile İş Dünyası Ödülü‘nü Kazandı

aaa

 

  • Konfor, emniyet ve otomatik sürüş özelliklerinin yanı sıra gelişmiş ısıtma sistemine sahip tüm araç segmentlerine hitap eden ısıtmalı direksiyon simidi teknolojisi
  • ZF TRW’nin kendi tasarladığı patentli ekipmanların kullanıldığı devrim niteliğindeki ürün ve süreç inovasyonu
  • Çok fonksiyonlu robot makinelerin yer aldığı tamamen otomatikleşmiş üretim
  • Avrupa’nın en büyük araç üreticilerinden biri ile 2017 yılında başlanacak olan üretim süreci

 

 

ZF Friedrichshafen AG’nin Aktif ve Pasif Emniyet Sistemleri bölümü olan ZF TRW, inovatif ısıtmalı direksiyon simidi teknolojisinin (Conductor Insert Heating System veya CIHS) üretimine büyük bir Avrupalı araç üreticisi ile 2017’de başlayacağını duyurdu. Otomatik sürüşü destekleyen bu direksiyon simidi tasarımı, emniyet ve konforu arttırmak için ellerin direksiyonda olup olmadığını tespit etmeye yarayan ‘Hands On Detection’ (HOD) özelliği ile birlikte kullanılabiliyor.

Ürün tasarımı ve performansını bir araya getiren CIHS teknolojisi, ısıtmalı direksiyon simidi üretiminde devrim yaratacak bir inovasyon sürecini temsil ediyor. Isı indüksiyonu taşıyıcı malzemenin çıkarılmasıyla ürün tasarımında daha fazla özgürlük elde edilirken, ısıtma telinin doğrudan direksiyon simidi yüzeyine yerleştirilmesiyle de ürün performansı arttırılıyor. Bu süreçte ürünün ağırlığı ve ilave parçalardan oluşabilecek karmaşıklık azaltılırken, müşteri tarafından talep edilen ilave direksiyon fonksiyonlarına da yer açılmış oluyor.

Konuyla ilgili Direksiyon Teknolojileri Grup Başkanı Guido Hirzmann şunları söyledi: “Direksiyon simidi, sürücü ile aracı birbirine bağlayan bir ekipman olarak araç kontrolü ve sürüş konforunda önemli bir rol oynuyor. Otomatik sürüş ve sürücü yardım sistemleri için artan talep, sürüş tarzımızı değiştiriyor ve yollarımızı daha güvenli hale getirmede büyük bir rol oynuyor. En yeni ZF TRW inovasyonu bu trendi desteklerken, tüm araç segmentlerine minimal bir ek maliyet karşılığında ısıtmalı bir direksiyon simidinin konfor avantajlarını ekliyor ve önemli bir emniyet sistemi olan (HOD) ile uyum içerisinde çalışabiliyor.”

                          İnovasyon süreci, ZF TRW’nin kendi tasarladığı patentli ekipmanları kapsıyor:

  • Benzersiz element simülasyonu, herhangi bir işlem ya da teste gerek duymadan ürünün ısıtma performansının doğrulanmasını sağlıyor
  • Kesme ve tel döşeme ekipmanı, ısı iletkenini direksiyon simidi dişlisine tek seferde kolayca monte etmeye yarıyor
  • Birleştirme ekipmanı, tam otomatik donanım besleme ve bağlantı sistemi sayesinde yüksek kalite elektrik bağlantısını garantiliyor
  • Tam otomatik üretim sonu test cihazı sayesinde tüm ürünler kapsamlı bir şekilde test ediliyor.

 

ZF TRW tarafından tasarlanan ve her biri adeta birer sanat eseri olan tam otomatik çok fonksiyonlu robot makineler kullanılarak ürün kalitesinin önemli ölçüde artması sağlanıyor.

 

Isıtmalı direksiyon simidi teknolojisi, en zorlu OEM spesifikasyonlarını bile karşılıyor. Ayrıca bağımsız OEM testleri, ZF TRW’nin ısıtmalı direksiyon simidi teknolojisinin standart ürünlere kıyasla işlevsellik ve ısıtma performansı bakımından %45 daha iyi performans gösterdiğini onaylıyor.

                   

ZF, güç aktarma organları ve şasi teknolojilerinin yanı sıra aktif ve pasif emniyet teknolojilerinde de küresel liderdir. 15 Mayıs 2015 tarihinde TRW Automotive’i satın alan ve aktif ve pasif emniyet teknolojisi bölümü olarak bünyesine entegre eden şirket, 40 ülkede yaklaşık 230 noktada temsil edilmektedir. ZF, 2015 yılında yaklaşık 138.300 çalışanıyla 29,2 milyar Avro ciro elde etti. ZF, gelecekte de yenilikçi ürünlerle başarılı olmak için her yıl cirosunun yaklaşık yüzde beşini (2015: 1,4 milyon Avro) araştırma ve geliştirmeye ayırıyor. ZF dünya genelinde en büyük otomotiv tedarikçilerden biridir.

ZF Services ve TRW Aftermarket, ZF sistemlerinin Yenileme Pazarı kapsamındaki yetkinliğini tutarlı bir biçimde devam ettirmektedir. Entegre çözümler ve tam ürün portföyü ile Yenileme Pazarı organizasyonları kullanım ömürleri boyunca araçların ilk günkü performans ve verimliliklerini korumalarını sağlar. Köklü ürün markaları, dijital yenilikler, özelleştirilmiş ürün ve hizmetler ve dünya çapındaki hizmet ağının bir araya getirilmesi ZF’yi rağbet gören bir iş ortağı ve Küresel Yenileme Pazarı’nın iki numarası konumuna getirmiştir.

           TRW Aftermarket Hakkında

TRW Aftermarket, ZF’in Aktif ve Pasif Emniyet Sistemleri bölümünün bir parçasıdır ve Küresel Yenileme Pazarı’nda lider ‘Köşe Modülü’ parçaları (fren, direksiyon ve süspansiyon) tedarikçisidir. İş bu teklifi; Bağımsız Yenileme Pazarı ve resmi OEM ağları için bakım, tanılama, eğitim ve teknik destek ile desteklemektedir.

NEWS.UPLOAD_IMAGEnew.f7482632-e385-45ec-827b-3c41d92bb0d4 (1)

 

Attachment

Yorum Yap

*