MAYSAN MANDO, BAYİLERİ İLE BARCELONA’DA BİR ARAYA GELDİ

IMG_0707

 

Otomotiv yan sanayiinin önemli temsilcisi, Türkiye amortisör sektörü lideri Maysan Mando, 2016 yılı geleneksel bayi iletişim toplantısını bu yıl Barcelona’da gerçekleştirdi.

Maysan Mando 6-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleşen toplantıda bayileri ile bir araya gelirken, 2016 yılı pazar, sektör ve mevcut sistem değerlendirmelerinin yanı sıra Maysan Mando’ daki inovasyon faaliyetleriyle ilgili de bilgiler paylaşıldı. Üst yönetim ve satış pazarlama departmanı çalışanlarının da katıldığı toplantıda, Maysan Mando’nun performans analizleri ele alınarak gelecek stratejileri üzerine önemli sunumlar yapıldı. Mart 2016 verilerine göre açıklanan tarihi satış rekoru olan 500.470 adet amortisör satışı toplantının en dikkat çekici detayları arasındaydı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Maysan Mando Genel Müdürü Anıl Yücetürk, dünya genelinde ve Maysan Mando özelinde sektörün bir yılını değerlendirdiği konuşmasında; kriz yönetimi, kurum içi iletişim, tedarikçi ve müşteri ilişkileri yönetiminden, AR-GE ve istihdamda atılan önemli adımlara kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Yakın geçmişte yaşanan sektörel krizlerin Maysan Mando’ya yansıyan hayâtî boyuttaki negatif etkilerine vurgu yapan Yücetürk, bu kriz sürecinin nasıl yönetildiğini anlattı. “Bayilerimiz daha fazla ürün satsın, marketi domine etsin ve daha fazla kâr etsin diye binek ürünlerimizde dolar ve euronun %30’luk maliyet artış baskısına rağmen, Eylül 2015 tarihine kadar fiyatlarımız değiştirilmedi.” diyen Genel Müdür Yücetürk,  Maysan Mando’nun süreçteki ekonomik hamlelerini ve sektöre yaptığı katkıyı bu sözlerle dile getirdi.

Son olarak 2015 yılı verilerini ele alan Yücetürk :

“Sonuç olarak ne mi oldu?

  • Maysan Mando sizlerin desteği ile 2015 senesinde 4,8 Milyon amortisör satarak bir önceki seneye göre %20 artış göstermiştir.
  • Maysan Mando sizlerin desteği ile 2015 senesinde 200 Milyon TL ciro yaparak bir önceki seneye göre %35 artış göstermiştir.

Sektörümüzün 47 yıllık en büyük çınarı olarak; sahip olduğumuz kültür ve değerleri, nereden geldiğimizi unutmayacağımıza şirketim ve çalışanlarım adına söz verirken, 2016 yılının Maysan Mando Ailesi ve siz değerli bayilerimiz için hayırlı ve başarılı sonuçlar getirmesini can-ı gönülden diliyorum” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

 

Yeni OEM Projeleri hakkında önemli bilgiler paylaşan S&P Departman Müdürü Sevinç Bilgin Bozyaka, “2015 yılı Maysan Mando için oldukça verimli bir sene oldu. İlk çeyrek verilerimiz, 2016’nın daha başarılı geçeceğini ortaya koyuyor.” şeklinde konuştu.

Türkiye Aftermarket pazar bilgileri hakkında yaptığı sunumunda S&P OEM ve Aftermarket Kısım Müdürü Artun Baran; 2015 Aftermarket pazarı genel değerlendirmesi, 2016  projeksiyonu, Aftermarket geliştirme faaliyetleri, kısa ve orta vadede piyasaya sürülmesi planlanan yeni ürünler, pazarlama faaliyetleri, saha çalışmaları ve hedeflerine ilişkin önemli noktalara değindi. Maysan Mando’ nun geçmiş yıllardaki başarı ve istikrarını 2016 yılında da sürdüreceğini ifade den Artun Baran “Özellikle Mart ayında gelen tarihi satış rekorumuzu bunun en önemli göstergesi olarak görüyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Toplantı sonrası, bayi temsilcileri için özel olarak satın alınan Arda Turan formalarıyla, Türk futbolunun Avrupa’daki gururu Arda Turan, Barcelona-Espanyol maçında Maysan Mando ailesi tarafından tribünden desteklendi. Şampiyonluk yolunda büyük önem taşıyan bu mücadelede Maysan Mando bayileri 5-0 ‘lık Barcelona galibiyetiyle gole doydu.

Maç sonrasında İspanya’ nın dünyaca ünlü Flamenko dans gösterisi eşliğinde gala gecesi düzenleyen Maysan Mando ailesi 4 günlük programın ardında yurda döndü.

 

IMG_8754
IMG_0707 IMG_8555 IMG_8754 IMG_0690 IMG_0414 IMG_0707

Attachment

Yorum Yap

*