Knorr-Bremse Direksiyon Sistemi Sektörüne Giriyor

Tedrive Direksiyon Sistemleri, ticari araç sektöründe sistem uzmanlığını geliştiriyor.

 Knorr-Bremse, Wülfrath, Almanya merkezli Tedrive Steering Systems GmbH’i devraldı. Bu satın alma ile dünyanın önde gelen fren sistemleri üreticisi, portföyüne en son teknoloji ürünü direksiyon sistemlerini ekleyecek ve böylece oldukça önemli olan entegre sistemlerin yanı sıra otonom sürüş alanındaki yeni işlevlerin de müşterilerine sağlanması süreci hızlanacaktır.  Taraflar alım fiyatıyla ilgili gizli bir anlaşma gerçekleştirdi. Satın alma tekelle mücadele otoritelerinin onayına tabi olacak.

 Almanya, Türkiye, Rusya ve ABD’de yer alan ofisleri ve 320 çalışanı ile tedrive, global taşıt pazarı için uzmanlaşmış direksiyon sistemleri geliştirme ortağı ve üreticisidir. Şirket, tüm taşıt segmentlerinde kremayer dişlisinin yanı sıra bilyalı direksiyon dişli sistemlerini içeren geniş bir ürün portföyünü üretmekte ve pazarlamaktadır. tedrive Steering, hafif direksiyon çözümleri ve ödüllü Akıllı Hidrolik Direksiyon Yardımı (iHSA®) teknolojisi ile rekabetçi, yüksek performanslı direksiyon teknolojisinin geliştirilmesinde standartları belirlemektedir. Elektrikli direksiyon kumandalı bu hidrolik sistem, ticari araçlarda otonom sürüş taleplerini karşılamak amacıyla geliştirilmiştir.

Ticari Araç Sistemleri bölümünden sorumlu Knorr-Bremse AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Peter Laier şunları kaydetti, “Fren sistemleri üreticisi olarak, bizim için direksiyon pazarına girmek sistemlerimizin uzmanlık alanını genişletmede mantıklı olan bir sonraki adımdı. Sistemlerin ve alt sistemlerin akıllı bir şekilde bağlanması sayesinde, müşterilerimiz için katma değer oluşturmak, araçlarının geliştirilmesi, üretimi ve operasyonunda ticari araç üreticisi ya da operatörü olmak mümkün olacak. Bu, giderek daha yaygın hale gelen sürücü destek sistemleri ve sürüş fonksiyonlarının otomasyonu bağlamında özellikle önemlidir – bunlar sadece daha fazla güvenlik sunan değil, aynı zamanda toplam araç işletme maliyetlerini azaltan gelişmelerdir. Elektronik fren kontrol sistemlerinde global pazar lideri olmak, yeni nesil Küresel Ölçeklenebilir Fren Kontrolü ürünlerimiz, otonom sürüş için gerekli olan karmaşık kontrol prosedürlerini desteklemek için tasarlanmıştır.  Tedrive’ın direksiyon uzmanlığı ile birlikte, Knorr-Bremse’nin bu temel yetkinliği, son derece entegre ve verimli sistem çözümleri ile müşterilerimize tedarik için ek fırsatlar sunmaktadır.”

Otonom sürüş, sürücünün girişinden bağımsız uzunlamasına ve yanlamasına araç dinamiği kontrolüne dayandırılır. Bugün, Knorr-Bremse elektronik fren kontrol sistemleri zaten uzunlamasına hareketi kontrol etmekte ve aynı zamanda aracın dinamik istikrarını sağlamaktadır. iHSA® ile birlikte, gelecekte Knorr-Bremse; otoyol /otobanda aktif şeritte kalma gibi yolcu otomobili sektöründe daha önceden sınırlı yeri olan otomatik sürüş işlevlerinin yanı sıra konvoy yapma gibi – araçlar arasındaki kısa mesafelerde konvoy halinde otomatik sürüş – ya da otonom manevra kabiliyeti gibi ticari araçlara özel işlevleri sunabilecektir

Ticari Araç Sistemleri bölümünden sorumlu Knorr-Bremse AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Peter Laier şunları kaydetti, “Fren sistemleri üreticisi olarak, bizim için direksiyon pazarına girmek sistemlerimizin uzmanlık alanını genişletmede mantıklı olan bir sonraki adımdı. Sistemlerin ve alt sistemlerin akıllı bir şekilde bağlanması sayesinde, müşterilerimiz için katma değer oluşturmak, araçlarının geliştirilmesi, üretimi ve operasyonunda ticari araç üreticisi ya da operatörü olmak mümkün olacak.”

Knorr-Bremse’den Ticari Araç Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Spies (ortada) , tedrive’dan Thomas Brüse (solda) ve Reiner Greiss (sağda) ile birlikte 1 Haziran 2016 tarihinde Wülfrath’daki tedrive Steering Systems GmbH tesislerinde yapılan toplantıda çalışanları bilgilendirdi.

Tedrive Steering, global taşıt pazarı için uzmanlaşmış direksiyon sistemleri geliştirme ortağı ve üreticisidir. Almanya’da merkezi ve 320 civarında çalışanı ile şirket; Almanya’da üç tesis ve İstanbul (Türkiye), Naberezhnye Chelny (Tataristan, Rusya), Şanghay (Çin) ve Wixom (Michigan, ABD)’deki üretim, satış ve teknik tesisini işletmektedir. tedrive Steering, direksiyon teknolojileri alanında bir tam hizmet sağlayıcısıdır. Ürün portföyü, küçük binek araçlar ile kamyon ve otobüsler için tüm taşıt segmentlerinde kremayer dişlisinin yanı sıra bilyalı direksiyon dişli sistemlerini içermektedir. Ödüllü iHSA® teknolojisi ve hafif direksiyon çözümleri ile binek araçları ve ticari araçlar için rekabetçi, yüksek performanslı direksiyon teknolojileri geliştirir.

Daha fazla bilgi için, www.td-steering.com adresini ziyaret ediniz.

 

Knorr-Bremse satışları 2015 yılında neredeyse 6 milyar Avro seviyesine ulaşan, demiryolu ve ticari araçlar için dünyanın önde gelen fren sistemlerinin üreticisidir. 30 ülkede, 25.000 çalışanı ile firma güç aktarma ve şanzıman kontrol çözümlerinin yanı sıra frenleme, giriş kontrol ve enerji besleme sistemleri, HVAC ve sürücü destek sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve servisini sağlamaktadır. 110 yıldan daha uzun bir süredir faaliyet gösteren bir teknoloji lideri olarak şirket, ürünleriyle kara ve demiryolunda daha fazla emniyet için kararlı bir şekilde katkıda bulunmaktadır. Her gün, dünyanın dört bir yanından bir milyardan fazla kişi Knorr-Bremse tarafından üretilen sistemlere güven duymaktadır.

11 12 13

Attachment

Yorum Yap

*