KARDEX REMSTAR TÜRKİYE’DE OTOMOTİV SEKTÖRÜNE HIZLA GİRDİ

Emre Yenal

 

KARDEX DEPOLAYACAK, OTOMOTİV SEKTÖRÜ KAR EDECEK

Otomatik depolama ve geri alma sistemlerinin dünyadaki lider üreticisi olan Kardex Remstar, sağladığı tasarrufla otomotiv sektörünün can simidi olacak. Yüzde 85 alan tasarrufu ve yüzde 60 işgücü verimi sağlayan Kardex Remstar ile otomotiv sektörü kara geçecek.

Dünyanın en büyük otomotiv devlerine hizmet veren Kardex Remstar Türkiye’de de kısa zamanda otomotiv sektörünün tercihi olacak.Kardex Remstar tüm dünyada ve şimdi ise Türkiye’de otomotik depolama ve geri alma süreçlerini bütünleşik yöneten sistemleri sayesinde zaman ve maliyet kayıplarını ortadan kaldırıyor.

 

 

AZ ALANDA ÇOK STOKLAMA MÜMKÜN

Kardex Remstar, kullanıcılarına yüzde 80’e varan alan tasarrufu sağladığı için neredeyse kendi maliyetini, alan tasarrufuyla dahi ödeyebilen bir avantaj sağlıyor.Kardex Remstar sistemi, ürünleri, akıllı bir şekilde seçilmesini, bant sistemiyle üretim personeline hızla ve hatasız ulaşmasını sağlıyor.Böylece işçilik verimlilikleri yüzde 60 varan oranda artıyor.Kardex Remstar yazılımları da bu verimi artıran, hatta katlayan özellikler sunuyor. Tek bir yatırımla hem daha az alanda stoklama yapabiliyor, hem siparişler daha az iş gücüyle ya da daha az zamanda tamamlanabiliyor, hem de eş zamanlı stok kontrolü sağlıyor.

Görsel 2Lojistikden savunma sanayine, sağlık sektöründen makine üretimine, havacılıktan saatçiliğe  kadar pek çok farklı sektöre ürün ve çözümler sundukların vurgulayan Kardex Remstar Ülke Müdürü Emre Yenal:”Tüm dünya da uzun süredir oromotiv üreticilerinin bir numaralı tercihi olan Kardex Remstar’ın  otomotiv sektörüne sunduğu çözümlerle ilgilli şunları söylüyor: ’Biz her zaman üreticinin yanında en yükses yüksek faydayı sağlayacağımız sistemler geliştirmek için çalışıyoruz.Otomotiv sektöründeki ekstra tasarruf amacıyla  ve yükselen maliyetler nedeniyle tüm dünyada sektör yeni inovatif yaklaşımlar peşinde, üretim alanlarının yer değiştirmesi ve farklı modeller uygulanmakta.Biz ise yer değiştirmeden kazanç ve fayda sağlıyoruz.Kriz ve yükselen maliyetlerle birlikte Türkiye de de yakalayacağımız hızlı büyüme potansiyelinden gurur duyuyoruz” diyor.

 

KARDEX OTOMOTİVE NASIL KAZANDIRIYOR?

 Bütünleşik Otomasyonun SAĞLADIĞI 8 AVANTAJ:

  1. Hacimden tasarruf: Yüksekliğin kullanılmasıyla alanından yüzde 85 tasarruf.
  2. Personel: Ürünlerin otomotik olarak yönetilmesi ve hata payının kalkması ile yüksek verimlilik.
  3. Ergonomik tasarım: Depolama ürünleri ile uzanma, tırmanma,eğilme artık yok.
  4. Güvenlik: Yetkilendirme seçenekleri.
  5. Güvenilirlik:Tasarımdan üretime verimlilik sürelerine ulaşma.
  6. Doğruluk: Stok barkot ve entegre sistemleri ile sıfır hata ve kusursuz erişim.
  7. Esneklik: Alana ve kişiye özel tasarlanan modeller ile çalışma konforu.
  8. Modülerlik: Modüler yapı ile her tür lakasyon ve koşulla uyarlanan ve değişikliği açık tasarım.

Görsel 3

Görsel 4

KARDEX REMSTAR HAKKINDA

26 farklı ülkede müşterilerine otomatik depolama ve arşivleme çözümleri sunan Kardex Remstar, bu yıl 143. yaşını kutlayan, İsviçre merkezli ve Zürih Borsası’na kote bir şirket. 1873 senesinde Amerika Birleşik Devletlerinde kurulan şirket, 1950’lerde dikey depolama çözümleri geliştirdi ve 1980’lerin başında bu sistemleri bilgisayarlar ile entegre ederek sadece bir makine değil aynı zamanda entegre çözümler sunmaya başladı. Bünyesinde KARDEX MLOG, KARDEX REMSTAR ve KARDEX SOFTWARE şirketlerini bünyesinde barındıran grupta 2 bin 200 kişi istihdam ediliyor. KARDEX Grubu’nun dünyada pazar payı yüzde 35 iken, dikey ve yatay depolama, sipariş toplama sistemleri sunan KARDEX REMSTAR’ın dünyadaki pazar payı ise yüzde 60’tır. Kardex, lojistik, otomotiv, perakende, ilaç, makine, havacılık ve savunma sanayi başta olmak üzere pek çok farklı sektörden büyük ve KOBİ tarzında müşteriye otomasyon çözümleri sunuyor. 2013 yılında Logicontrol 200, Megamat RS 180, Parts/Picks 4 YOU, Shuttle XP 1000 ürünlerini piyasaya sürerek, farklı sektörlerdeki ihtiyaçları karşılamaya özen gösteren Kardex için inovasyon, bir şirket kültürü olarak kabul ediliyor.

Kardex Remstar Logo

Attachment

Yorum Yap

*