SEZON YAKLAŞIYOR…ŞİMDİ SİLECEK VE TABİKİ VALEO ZAMANI.

VS - Wiper Systems SWF PC Packaging Lineup artwork RGB (1)Valeo ve SWF Silecek:

Valeo’nun ürün gamında bulunan 13 ürün grubundan biri olan Silecek Grubu, Valeo’nun debriyajın ardından globalde ikinci sırada yer alan ürün grubudur. Hem Valeo ana markası altındaki alt markaları, hem de SWF markası ile pazarda bilinirliği, güvenilirliği, tercih edilirliği, hem distribütörlerimiz hem de son kullanıcılar için güven teşkil etmektedir. Tüm serilerde garanti edilen Valeo kalitesi sayesinde, güvenli bir sürüş için çok önemli yer teşkil eden sileceklerinize ürün ömür süresince sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Araç parkı kapsama:

Hem Binek ve Hafif Ticari, hem de Ağır Vasıta araç gruplarının neredeyse tamamına yakınına ürün verebilmekteyiz. Silecek Ürün Grubu’nun en önemli şartlarından olan yüksek araç parkı kapsama oranı sağlama, Valeo ve SWF silecekleri ile her yeni araç uygulamasında yakından takip edilmekte ve yenileme pazarına en kısa zamanda ilgili ürün sunumu yapılmaktadır.

Valeo da bu sayede Silecek Grubu’nda yaklaşık %97’lik bir araç parkı kapsama oranına sahiptir.


VS - Wiper Systems Valeo Silencio Xtrm Flat Wiper Blade cardboard packaging VM250Silecek teknolojisi:

Araç özellikleri ve uygulamalarının değişimi ve gelişimi ile birlikte silecek teknolojisi de gelişmektedir. Özellikle eski araç parklarında karşılaştığımız klasik tip silecek uygulamaları, özellikle Orijinal Ekipman’da yerini hızlı bir şekilde Flat Blade (muz tipi) teknolojisine bırakmaktadır. Günümüzde yeni üretilen araçlarda muz tipi silecek kullanımının %90 seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Bu da, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, önümüzdeki dönemde muz tipi silecek talebinin artmaya devam edeceğini gösteriyor. Bu iki teknolojik uygulamanın yanında son dönemde özellikle Asya araç parkında Hibrid teknolojisinin orijinal ekipman olarak kullanıldığını görüyoruz. Toplam araç parkında henüz %2-3 gibi bir oranı temsil etse de, bu grubun da Türkiye araç parkında önemli yer aldığını düşünerek talepte bir yükseliş öngörebiliriz.

Binek-Hafif Ticari Silecek Grubu:   

Binek ve Hafif Ticari araç grubu için Valeo ana markası altında First, Compact ve Silencio alt markaları ve SWF ile her beklentiye cevap verebilecek ürün çeşitliliğimiz mevcuttur.

 Silencio ve SWF markaları ile premium araç segmentinde, Compact markası ile orta grup, alternatif araç segmentinde ve First markası ile de ekonomik segmentte araç parklarına ürün sunumu gerçekleştirmekteyiz.

Premium segmentteki iki güçlü markamız SWF ve Silencio özellikle Valeo’nun OE’de çok güçlü olduğu markalardır. Orijinal ekipmanda Valeo bu iki markası ile rakiplerinin önünde 1. sırada yer almaktadır. Bu da, yenileme pazarında yine bu markaların tercih edilmesi ve marka bilinirliği anlamında Valeo’ya güç vermektedir. Türkiye araç parkında premium segmente ait araçların sayısının hızla yükselişte olduğunu gözlemliyoruz ve bu, Valeo ve SWF markalarının önümüzdeki dönemde de tercih edilme nedeni olacaktır. Özellikle SWF markası, Türkiye araç parkında son yıllarda büyük yükselişte olan Alman araç grubunda yüksek OE oranına sahiptir.          

Compact markası orta segment, alternatif araç parkına çözüm olarak sunulan ve bu grupta Valeo’nun orijinal ekipmanda da bulunan güçlü markalarından biridir.

First serisi hem klasik tip, hem de muz tipi First Multiconnection alternatifleri ile ekonomik grupta Valeo’nun önemli markasıdır. First klasik serisi 350mm-650mm ölçü aralığında 10 alternatife sahiptir ve araç üzerinde klasik tip silecek bulunan kullanıcılarımıza çözüm sunmaktadır.

First Multiconnection muz tipi serisi ise 350mm-700mm ölçü aralığında 11 alternatif uzunluğa sahiptir ve muz tipi “çoklu bağlantı” teknolojisine sahiptir. Çoklu bağlantı derken ne demek istiyoruz? Ürün ambalajı içerisinde bulunan farklı adaptörler sayesinde araç üzerindeki muz tipi sileceğinizi First Multiconnection’a rahatça çevirebileceğiniz gibi, eski klasik tip kullanımını da bu adaptörler sayesinde muz tipi sileceğe çevirebilme imkanına sahip olursunuz.

Valeo olarak bu kullanışlı uygulamayı arka silecekler için de pazara uygun hale getirmek için çalışılıyoruz ve en kısa zamanda bu ürün sunumunu da gerçekleştirmiş olmayı bekliyoruz.

Binek grubunda yeni teknoloji olarak bahsettiğimiz Hibrid teknoloji için Valeo çözümleri de en kısa zamanda Silencio ve SWF olarak pazara sunulacak.

Ürün ömrü yapılan test sonuçlarına göre çok daha uzun olmasına rağmen, Valeo olarak sileceklerinizi yılda 1 defa değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.


Ağır Vasıta Silecek Grubu:
  

Binek-Hafif Ticari araç grubunda olduğu gibi Ağır Vasıta için de Valeo ana markası altında T.I.R. ve OptiBlade alt markaları ve SWF ile her beklentiye cevap verebilecek ürün çeşitliliğimiz mevcuttur.

Valeo T.I.R. ve SWF ile çok güçlü bir OE hakimiyeti olan Valeo, ekonomik olarak da alternatif çözüm anlamında son olarak OptiBlade serisini pazara sunmuştur.

Ağır Vasıta grubunda hem SWF hem de Valeo T.I.R. ile flat blade (muz tipi) çözümleri olsa da bu grupta klasik tip silecek kullanımı büyük oranı oluşturmaktadır. Burada da, bahsedilen 3 marka ile eksiksiz, tüm uygulamalara cevap verecek ürün sunumumuz mevcuttur.

Kamyon-TIR grubunda olduğu gibi, Otobüs grubunda da hem orijinal ekipmanda hem de yenileme pazarında çok güçlü bir SWF-Valeo T.I.R varlığı bulunmaktadır. OptiBlade serisinin Otobüs grubundaki ölçüler olan 800-900-1000 mm ölçü alternatifleri de en kısa zamanda pazara sunulacak ve tüm serilerde eksiksiz bir ürün gamına sahip olacağız.

Silecek Motoru:

Silecek ana grubu altındaki alt segmentlerden olan Silecek Motoru, Valeo’nun hem Binek-Hafif Ticari grupta, hem de Ağır Vasıta grubunda orijinal ekipmandaki yüksek pazar payının da desteğiyle yenileme pazarında da  oldukça güçlü olduğu bir ürün grubudur.

Tüm araç gruplarında hem ön hem arka silecek motoru alternatifleri ile tüm araç markalarında yer almaktayız. Mevcutta Binek-Hafif Ticari grubunda 125, Ağır Vasıta grubunda 55 farklı uygulama ile pazardaki en fazla ürün sunumuna ve kapsama oranına sahibiz. Bu da ürün özelliği sebebiyle İş Ortaklarımız’a karlı ve cirosu yüksek bir ürün alternatifi sunmaktadır.

Tüm bu çeşitli ve alternatifli ürün gamının yanında Valeo olarak İş Ortaklarımız’ı desteklemek için her alt marka için broşür ve kataloglarımız Pazarlama Bölümü’müzün takibinde hazırlanmakta ve dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

İyi stok yönetimi ve Valeo’nun organize, hızlı Lojistik sistemi sayesinde istenen ürünün en kısa zamanda teslimi için sürekli iyileştirme çalışmaları içerisindeyiz.

İstenen ürünü tespit etme, alternatif çözümlere ulaşma adına Valeo Web Kataloğu’na www.valeoservice.com web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

İş Ortaklarımız’a ürün portföylerimizle ilgili bilgi sunmak, ürün teknik eğitimleri sağlamak ve onları ticari olduğu kadar teknik olarak da bilgilendirmek adına eğitimler planlıyoruz ve bunun için oluşturulan “Techassist” web uygulamamız sayesinde bir üyelik ile dijital ortamda bu hizmetleri sunmayı hedefliyoruz.

Erhan KASAL

 

Valeo Silecek sezon kampanyası:

Evet; son dönemlerin popüler bir dizisinde de çok kullanıldığı üzere; “Winter is coming” (“Kış Yaklaşıyor”). Özellikle sezonsal bir ürün olan silecek için de Türkiye’de Eylül ayı ile birlikte bu sloganı söylemeye başlayabiliriz. Biz de Valeo ekibi olarak, hem ürünle ilgili genel bilgilendirmelerimizi yapmak, hem sezonun İş Ortaklarımız için planladığımız kampanyalarıyla ilgili bilgi paylaşımında bulunmak, hem de 1 günlüğüne de olsa iş ortamından az da olsa uzaklaşıp birlikte farklı bir şekilde, keyifli vakit geçirebilmek adına bir organizasyonda İş Ortaklarımız’la bir araya geldik.   

Son olarak; tüm araç kullanıcılarına, güvenli araç sürüşü için görüş açısının en önemli kriterlerden biri olduğunu ve sileceklerinizin bu konuda destek için özellikle Sonbahar-Kış döneminde en önemli ürünlerden biri olduğunu hatırlatmak isteriz.

Attachment

Yorum Yap

*