Schaeffler’den İstanbul metrosu ile dünya turu

 

Otomotiv ve endüstri için küresel çapta lider tedarikçi konumunda bulunan Schaeffler tarafından üretilen ve yapımına başlandığı 1987’den bu yana İstanbul metrosunda kullanılan rulman Almanya’da sergilendi. İstanbul’da 2,7 milyon kilometre yol kat eden rulmanın bu performansı dünya etrafında yaklaşık 70 kez tur atmayla eşdeğer.

“Dünyayı birlikte döndürüyoruz” sloganıyla ürün ve hizmet sunan Schaeffler, Berlin’de gerçekleştirilen dünyanın önde gelen uluslararası ulaşım teknolojileri fuarı Innotrans’taki standında İstanbul’da 30 yıl boyunca kullanılan rulmanını sergiledi. İstanbul’un tramvay ve metro hizmetlerini yürüten İstanbul Ulaşım tarafından 1987’den itibaren kullanılmaya başlanan Schaeffler’in ürettiği rulman, 2,7 milyon kilometre yol kat etti. Bu da dünya etrafında yaklaşık 70 kez tur atmayla eşdeğer.

Rulman, fuara katılan ziyaretçiler tarafından da büyük ilgi gördü. Metro İstanbul Genel Müdür Yardımcısı İrfan İpşir de Schaeffler’in standını ziyaret eden ve rulmanı yakından inceleyen isimler arasındaydı. Schaeffler Grubu Avrupa Bölge CEO’su Dietmar Heinrich ve Schaeffler Türkiye Genel Müdürü Onur Karahan, İrfan İpşir’e hem 30 yıllık rulman hem de son teknolojiyle ürettikleri yeni ürünler hakkında detaylı bilgi verdi.

1478012207_phd_0130_1_

Soldan sağa: HST Demiryolu Sistemleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Serkan Tekkeşin, Metro İstanbul Genel Müdür Yardımcısı İrfan İpşir, Schaeffler Grubu Avrupa Bölge CEO’su Dietmar Heinrich,

Schaeffler Türkiye Genel Müdürü Onur Karahan

Yenilikçi ve uzun ömürlü ürünler üretiyoruz

Schaeffler Türkiye Genel Müdürü Onur Karahan, Schaeffler olarak yenilikçi ve uzun ömürlü ürünleri sergiledikleri fuarın özellikle Schaeffler Türkiye açısından ayrı bir önemi olduğunu söyledi. Karahan, “Schaeffler olarak 1987 yılında İstanbul Ulaşım tarafından kullanılmaya başlanan ve 2,7 milyon km kullanılan rulmanı gururla sergiledik. Schaeffler Ailesi olarak Türkiye demiryolu sektörüne kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerimizle destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

1478012262_logo_2_Schaeffler Hakkında

Schaeffler Grubu, sunmuş olduğu yüksek kalite, üstün teknoloji ve güçlü yenilikçi yaklaşımı ile otomotiv ve endüstri için küresel çapta lider bir tedarikçi konumundadır. Schaeffler Grubu, birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümlerinin yanı sıra motor, şanzıman, şasi uygulamalarındaki yüksek hassasiyetli komponent ve sistemleri ile birlikte “Gelecek için Mobilite” konseptine çözüm odaklı büyük katkılar sağlamaktadır. 2015 yılında yaklaşık 13,2 milyar Euro’luk satış gerçekleştiren Schaeffler, dünya çapında 85.000’den fazla çalışanı ile Avrupa’nın en büyük aile şirketlerinden biridir. 50’den fazla ülkede bulunan yaklaşık 170 konumu ile üretim tesisleri, Ar & Ge merkezleri ve satış şirketlerinden oluşan dünya çapında bir ağa sahiptir.

Schaeffler, Türkiye’deki faaliyetlerine 1986 yılında kurulan INA Rulmanları Tic. Ltd. Şti. ve aynı yıl kurulan FAG Rulmanları Türkiye irtibat ofisi ile başlamıştır. 2001 yılında FAG’ın Schaeffler bünyesine katılımıyla iki firma faaliyetlerini ortak olarak sürdürmeye başlamış ve şirket ünvanı 2007 yılında Schaeffler Rulmanları Tic. Ltd. Şti. olarak değiştirilmiştir. Merkezi İstanbul’da bulunan firma, Schaeffler çatısı altındaki LuK, INA, FAG ve Ruville markaları ile Türkiye genelinde otomotiv ve endüstri sektörleri için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Schaeffler’in Türkiye’deki öncelikli hedefleri arasında uzman çalışan kadrosu ile doğru teknolojileri sunarak mümkün olan en üst düzeydeki müşteri memnuniyetini sağlamak yer almaktadır.

Schaeffler hakkındaki son haberleri Twitter @schaefflergroup’dan takip edebilirsiniz.

Attachment

Yorum Yap

*