Sektörünün ilk ve tek e-garanti uygulaması

 


3İnci GS Yuasa’nın, akü sektöründe hayata geçirdiği ilk ve tek hizmet inovasyonu ‘e-garanti’ uygulaması ile İnci Akü markalı aküler için garanti ihtiyacı durumunda, fatura ve garanti belgesi ibraz etme zorunluluğunu ortadan kaldırdı.

İnci Holding ve Japon akü devi GS Yuasa’nın ortak iştiraki olan İnci GS Yuasa, www.birincikart.com üzerinden satışı gerçekleşen tüm İnci Akü markalı ürünleri için garanti süreçlerine yeni bir boyut getirdi. e-garanti uygulaması ile İnci Akü online satış portalı www.birincikart.com’dan akü satışı gerçekleştirildiğinde, ilgili akünün garanti süreci otomatik olarak aktif hale geliyor. Araç kullanıcıları, garanti kapsamında akü değişimi ya da arıza giderme gibi işlemleri için garanti belgesini ya da faturayı ibraz etmeye gerek kalmadan, www.inciaku.com adresine girerek aküsü hakkındaki bilgilere sadece bir tıkla ulaşabiliyor. Çoğu zaman muhafaza edilmesi güç olan ve sorunla karşılaşıldığında işleri zorlaştıran belge bulma sıkıntısını İnci Akü bu yolla gideriyor.

Türkiye’nin her yerinden tüm satış noktaları, yetkili servisler ve tüketiciler www.inciaku.com sitesinden ‘Garanti ve Yol Yardım Sorgulama’ bölümüne tıklayarak akü kodu ya da araç plakası ile akünün satın alma tarihi, garanti başlangıç ve bitiş günleri, yol yardım aktivasyon süreçleri, araç marka-modeli gibi bilgilere erişim sağlayabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnci GS Yuasa Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım “İnci GS Yuasa olarak ‘Müşteri Yönetimi Mükemmelliği’ politikamız doğrultusunda, müşterilerimizi ayrıcalıklı kılmak ve memnuniyetlerini arttırmak iş yapış biçimimizin merkezinde yer alıyor. Faaliyet gösterdiğimiz sektörde, kalitemiz ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızla fark yaratmaya devam ediyoruz. Sektörde ilk ve tek olarak hayata geçirdiğimiz sadakat programı ile online satış portalından satışı gerçekleştirilen İnci Akü markalı akülerimizin e-garanti süreci otomatik olarak başlıyor ve bu kapsamda tüm bilgiler sistemde depolanarak Türkiye’nin her yerinden ulaşılması mümkün hale geliyor. Böylece hem satış noktalarımızı ve yetkili servislerimizi hem de araç kullanıcılarını fatura veya garanti belgesi ibraz zorunluluğundan kurtarıyor; akü değişim ya da arıza giderme sürecinde kendilerine hız kazandırarak işlerini kolaylaştırmış oluyoruz” dedi.

2

 

 

 

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden  İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 7 yıldır ‘sektörün ihracat lideri’ unvanını korumaktadır. Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde 4 yıldan bu yana ilk 100 arasında bulunan İnci Akü, bu yıl da ‘akü sektörün en değerli markası’ olarak yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400  şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Manisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde  80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş  servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Attachment

Yorum Yap

*