ROTA’nın yeni kauçuk-metal üretim tesisi üretime başladı

 

kaucuk-metal-uretim-tesisiROTA, sahip olduğu yüksek tecrübe ve bilgi birikimini kullanarak yeni kauçuk-metal üretim tesisini faaliyete geçirdi.

Direksiyon ve süspansiyon parçaları üretimi ve satışında küresel ölçekte faaliyet gösteren ROTA, kauçuk-metal üretim tesisini özellikle OEM pazarında ki payını artırma stratejisi doğrultusunda hayata geçirdi. NSK Group şirketlerinden NSK Sıcak Metal Dövme şirketinin bünyesinde yer alan kauçuk-metal üretim tesisi Bursa’da üretimlerine başladı.

Faaliyete geçirilen kauçuk-metal üretim tesisi öncelikli olarak ROTA markası ile pazara sunulan bugi çeki kolu ve V çeki kollarında kullanılan tamir takımlarının üretimini gerçekleştirecek. Kauçuk-metal üretim tesisi kendi geliştirdiği karışım dizaynı ve proses kurgusu ile OEM standartlarında üretim yapmaya başladı. Kauçuk-metal üretim tesisinde üretilen ürünlerin tüm statik, dinamik ve ömür testleri OEM gereksinimlerine göre ROTA markalı ürünlerin üretildiği direksiyon ve süspansiyon sistemleri fabrikasında bulunan laboratuvar ve test merkezlerinde gerçekleştirildi.

nsk-s_cak-metal-dovme-genel-muduru-ve-nsk-grouNSK Sıcak Metal Dövme Genel Müdürü ve NSK Grourp İcra Kurulu Üyesi Kaya Baydar konu ile ilgili şunları kaydetti: “NSK Group’un 2020 hedefleri içerisinde, kauçuk – metal üretimi büyüme için önemli bir yere sahip olup, özellikle ağır ticari araçlarda kullanılan kauçuk-metal ürünler ana büyüme alanı olarak belirlenmiştir.’’

Attachment

Yorum Yap

*