Schaeffler eğitimde hız kesmiyor

 

1482824883_20161020_144502Schaeffler Türkiye eğitim atağını sürdürüyor. Türkiye yetkili distribütörlerinden Özevren Rulman ile birlikte 37 firmadan 80 kişinin katılım gösterdiği spindle (fener mili ) rulmanları eğitiminin yanı sıra Türkiye’nin en eski elektrik motoru imalatçılarından Elsan A.Ş.’nin Ankara fabrikasında da eğitim verdi.

“Gelecek için Mobilite” stratejisi ile otomotiv ve endüstrinin küresel çapta lider tedarikçisi Schaeffler, düzenlediği eğitimlerle sektöre katma değer sağlıyor. Güncel teknik bilgi ve çözümlerin paylaşıldığı eğitimler katılımcılardan yoğun ilgi görüyor.

Kapsamlı özel uygulama ve ürün yelpazesi ile Schaeffler Grubu Endüstri Departmanı tüm dünyada aranan ve güvenilen bir çözüm ortağı. Schaeffler Türkiye Endüstri Departmanı, son olarak İstanbul’da Kavacık Limak Otel’de spindle rulmanları konusunda en geniş pazar bilgisine sahip distribütörü Özevren Rulmanları ile birlikte bir eğitim düzenledi. Eğitime, firmaların makine parkuru bakım sorumluları, Ar-Ge mühendisleri, mekanik tasarımcıları ve bayi çalışanları katıldılar.

Programda, Schaeffler Türkiye teknik sorumlularının yanı sıra Almanya merkezden uzman eğitmenler de Schaeffler’in ürün ve teknolojisi hakkında detaylı bilgiler verdiler. Eğitimde başta spindle rulmanları olmak üzere, lineer çözümler , X-Life ve Endüstri 4.0 gibi konulara yer verildi.

1482824724_11Schaeffler Ankara’da Elsan çalışanları ile buluştu

Türkiye’de 1964 yılından bu yana elektrik motoru üreten Elsan A.Ş. ile birlikte de projeler yürüten Schaeffler, şirketin Ankara fabrikasında mühendis ve ustalarına eğitim verdi. Mühendisleri rulman seçimi konusunda bilgilendirmek ve ustalara rulman montajının önemini anlatmak amacıyla düzenlenen eğitimde pratik uygulamalara da yer verildi. Programda montaj-demontaj eğitiminin yanı sıra, rulman seçimi, rulman ömür hesabı, rulman hasarı gibi konulara da değinildi. Rulmanların korunması ile ilgili genel bilgilendirme yapılan eğitimde rulmanların gres miktarlarının hesabı, rulman yağlanmasında tasarım iyileştirilmesi, montaj toleransları, vibrasyon analiz cihazı anlatıldı.

Schaeffler Grubu Endüstri Departmanı, 60 farklı sanayi sektöründe müşterilerine rulman, lineer  sistem çözümleri ve doğrudan tahriklerde INA ve FAG markaları ile hizmet veriyor.


Schaeffler hakkında;

Schaeffler Grubu, sunmuş olduğu yüksek kalite, üstün teknoloji ve güçlü yenilikçi yaklaşımı ile otomotiv ve endüstri için küresel çapta lider bir tedarikçi konumundadır. Schaeffler Grubu, birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümlerinin yanı sıra motor, şanzıman, şasi uygulamalarındaki yüksek hassasiyetli komponent ve sistemleri ile birlikte “Gelecek için Mobilite” konseptine çözüm odaklı büyük katkılar sağlamaktadır. 2015 yılında yaklaşık 13,2 milyar Euro’luk satış gerçekleştiren Schaeffler, dünya çapında 85.000’den fazla çalışanı ile Avrupa’nın en büyük aile şirketlerinden biridir. 50’den fazla ülkede bulunan yaklaşık 170 konumu ile üretim tesisleri, Ar & Ge merkezleri ve satış şirketlerinden oluşan dünya çapında bir ağa sahiptir.

Schaeffler, Türkiye’deki faaliyetlerine 1986 yılında kurulan INA Rulmanları Tic. Ltd. Şti. ve aynı yıl kurulan FAG Rulmanları Türkiye irtibat ofisi ile başlamıştır. 2001 yılında FAG’ın Schaeffler bünyesine katılımıyla iki firma faaliyetlerini ortak olarak sürdürmeye başlamış ve şirket ünvanı 11 Ekim 2016 tarihinde Schaeffler Turkey Endüstri ve Otomotiv Tic. Ltd. Şti. olarak değiştirilmiştir. Merkezi İstanbul’da bulunan firma, Schaeffler çatısı altındaki LuK, INA, FAG ve Ruville markaları ile Türkiye genelinde otomotiv ve endüstri sektörleri için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Schaeffler’in Türkiye’deki öncelikli hedefleri arasında uzman çalışan kadrosu ile doğru teknolojileri sunarak mümkün olan en üst düzeydeki müşteri memnuniyetini sağlamak yer almaktadır.

Schaeffler hakkındaki son haberleri Twitter @schaefflergroup’dan takip edebilirsiniz.

Attachment

Yorum Yap

*