“3500 ‘DEN FAZLA SERVİS, GARAJ VE PERAKENDE NOKTASINA HİZMET GÖTÜRMEKTEYİZ.”

 

img_22851978 yılında Adana ilinde bir kaporta atölyesi olarak ticaret hayatına atılan Özçete Şirketler Grubu, Bugün 136 marka ile olan anlaşması ve kendine ait iki markası ile çok boyutlu tedarik ve dağıtım faaliyetlerini yurt içi pazara ve dünya genelinde 45 ülkeye ihracat yaparak sürdürmektedir.

Özçete Şirketler Grubu 1978 yılında Adana ilinde bir kaporta atölyesi olarak ticaret hayatına atılmıştır. Bu yıllarda üç kardeş tarafında kurulan atölye kısa zamanda Adana ve çevre illerden gelen hasar onarımları için aranan bir nokta olmuştur. Hatta Istanbul sosyetesinden tanıdık simalar araçlarının onarım ve tamir işlemlerini yaptırmak için Özçete kardeşleri tercih etmişlerdir.

img_2269-tamer-erkus-genel-kordinatorDeğişen Türkiye koşulları çerçevesinde Özçete kardeşler 1990 yıllar ile birlikte yedek parça işine girmişler ve bu yönde önemli adımlar atmışlardır. Arka arkaya NASOTO Bayiliği ki o dönemde Ford Otosan yedek parça bayilikleri bu isim altında yürütülmekte idi.Arkasından KARSAN ve KARLAND Bayilikleri ile devam etmiştir. 2000 yılında Karsan Peugeot birlikteliği ile Peugeot Yedek Parça Bayiliğine adım atmış olan şirket 2008 yılında Istanbul Kavacık merkezli olarak FROW Otomotiv AŞ şirketini kurmuş ve bu şirket aracılığı ile Adana ilinde yöresel olarak faaliyet göstermekte olan şirket bu tarihten itibaren ulusal ve uluslararası pazarlarda etkinliğini arttırmıştır.

 

tuzla6Ayrıca 2012 yılında TUZLA Batı Dağıtım Deposu faal hale getirilmiş ve bu yolla şirket endüstriyel bir dağıtım deposu organizasyonunu da sektöre kazandırmıştır.

2017 yılı itibarı ile inşaatı tamamlanacak olan ve ADANA ili yetkili Peugeot Otomobil satış bayiliğinin de devreye alınması ile birlikte artık tam anlamı ile bir şirketler grubu olma yolunda önemli bir aşama tamamlanmış olacaktır.

ÖZÇETE şirketler grubu toplam 40.000 m2 tesis büyüklüğü ile Peugeot Otomobil satışı,136 marka ile halen yürütülmekte olan yedek parça bayilikleri, FROW Otomotiv AŞ ile 45 ülkeye ihracat yapan, ÖZTEK Motorlu araçlar AŞ ile Istanbul ve Adana Satış merkezlerinde yeni araç, ikinci el araç, Satış sonrası servis ve yedek parça faaliyetleri ile Sigorta şirketi aracılığı ile toplam 350 ‘ye yakın çalışanı ile sektöre önemli değerler katmaya devam etmektedir. 

 adana2136 MARKA İLE ANLAŞMA, KENDİSİNE AİT İKİ MARKA, 150BİN DEN  FAZLA REFARANS ÜRÜN….

136 marka ile olan anlaşmaları ve kendine ait iki markası ile 150.000 den fazla referans ile bir otomobili oluşturan tüm parçaların dağıtımını yapmaktadır. Yıllar önce kurucularımızın hitap ettiği çok boyutlu hizmetlerimizde hiçbir aksamaya meydan vermeden bugün yine çok boyutlu tedarik ve dağıtım faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz.

İki büyük dünya markasının Türkiye Temsilcisi olan şirketimiz Belçika’dan CHAMPION markalı otomobil ve endüstriyel yağlar ile Amerika’dan CYCLO Industrial firmasının otomobil, endüstri ve deniz makinaları ile ilgili kimyasal kullanım ürünlerinin de satışlarını yapmaktadır.

adana7FAALİYET ALANLARIMIZ

İthalat, İhracat, Temsilcilik, Distribütörlük, Marka Yönetimi, Endüsrtiyel Tesis Yönetimi, Oes Araç Satıcılığı Ve Sigorta Faaliyetleri.

Pazar payımızı ve bulunduğumuz konumu tanımlamak yerine sektörün içinde bulunan benzer firmalar ile  yaptığımız yatırımlar ve faaliyet alanlarımızı karşılaştırdığımızda nerede olduğumuz açıkça belli olacaktır. Birkaç cümle ile özetlemek gerekir ise şirketler grubumuz, İthalat, İhracat, Temsilcilik, Distribütörlük, Marka Yönetimi, Endüsrtiyel Tesis Yönetimi, OES Araç Satıcılığı ve Sigorta Faaliyetleri olmak üzere birçok alanda faaliyet göstermektedir. Bu özelliği ile sanırım yeteri kadar ayrım oluşmaktadır.

Satış ve pazarlama faaliyetlerimiz Türkiye ve yanında 45 ülkeye yayılmaktadır. Ağırlıklı olarak kendi markalarımız ile faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Tabi Türkiye’de Batı Dağıtım Deposu Tuzla-İstanbul ve Doğu Dağıtım Deposu ADANA olmak üzere ülkemizin her noktasına ulaşmakta ve 3500 ‘den fazla bir servis, garaj ve perakende noktasına hizmet götürmekteyiz.

Tabi tüm bu faaliyetlerimizi

Kaliteli Yaşam` hedeflerimize uygun olarak yapmaktayız.


FUAR KATILIMLARIMIZ…

Şirketimiz Automechanika fuar zincirleri kapsamında İSTANBUL, DUBAI, FRANKFURT ve MOSKOVA fuarlarına katılmış olup ayrıca CEZAYİR, TAHRAN, TEBRİZ fuarlarında da milli katılım uygulaması altında temsilde bulunmuştur.

Önümüzdeki dönemlerde de hedef pazarlardaki fuar organizasyonlarına katılım konusunda da çeşitli planlamalar yapmaktadır.

Şirketler Grubumuz işini iyi yapma esasına dayalı tercihleri ile sektörel yatırımlarına devam edecek olup, ülkemize kazandıracağı birçok tesis olacağı gibi insana olan yatırımlarıda devam edecektir.

Taşkın Özçete

İcra Kurulu Başkanı

Attachment

Yorum Yap

*