Schaeffler, 65 yeni INA Kiti ile Avrupa’da 150 milyon araca hizmet veriyor

 

Sistematik şekilde dizayn edilen INA devir-daim pompalı Gergi Kiti, servislerin triger kayışı değişimlerini tek seferde yapmasını sağlayan optimum çözüm sunuyor.

Schaeffler, INA markası altında ürettiği, devir-daim pompasıyla donatılmış Gergi Kitleri ürün grubunu genişleterek bu alanda pazar lideri oldu. Bugün 65 yeni INA Kiti ile 230 parça bazında Avrupa’da 150 milyon araca hizmet veren Schaeffler, ana tahrik sistemi kayışlarını değiştirmeye yönelik komple çözümlere olan talebi rahatlıkla karşılıyor ve rakiplerine kıyasla çok daha fazla sayıda araca hitap edebiliyor.

Ana tahrik sisteminde kullanılan devir-daim pompalı komple onarım çözümüne yönelik pazar talebi son üç yılda üç kattan fazla arttı. Schaeffler Automotive Aftermarket Ürün ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Robert Felger, “Portföyümüzün sürekli genişlemesiyle pazar talebine hızla adapte oluyoruz ve INA markamızın motor konusundaki kapsamlı uzmanlığını daha da güçlendiriyoruz” dedi.

Araç bakımlarının giderek daha uzun aralıklarla yapılması nedeniyle tek tek parçaların değiştirilmesi tavsiye edilmiyor. Bugün bir ana tahrik sistemine bakım yapıldığında, tüm kayışlı tahrik sistemi bileşenleri ve devir-daim pompası genellikle birlikte değiştirildiği için  sonrasında pahalı onarım işlerine ihtiyaç duyulmuyor.

Tamirhanelerde bulunan devir – daim pompalı INA Gergi Kiti, conta ve vida gibi bağlantı parçaları da dahil olmak üzere onarım için gereken tüm parçaları içeriyor. Ayrıca gerekli olması durumunda doğru termostatı da tedarik ediyor.

INA Gergi Kiti, parçaları tek tek birleştirilerek, gereken değişim için tüm işlemleri tek seferde çözümleme imkânı sunuyor. Hızlı bir şekilde uygulanan işlemler vakit ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Çalışır durumdaki motorda bulunan bir ana tahrik sistemi söz konusu olduğunda triger kayışı ana bileşen durumuna geçiyor. Gergi makaraları ve kılavuz kasnakları yardımıyla kam milini en doğru biçimde hareket ettirecek hassas açıda tutan triger kayışı, giriş supaplarının en doğru zamanda açılıp kapanmasını sağlıyor.

 

Mekanik yüzey keçesi gibi özellikle hayati bileşenlerde kullanılan sağlam ve yüksek sürtünmeye dayanıklı malzemeler, Schaeffler INA devir-daim pompasının en büyük yük koşulları altında dahi sızıntısız biçimde çalışmasını sağlıyor.

Triger kayışı ve devir-daim pompası  bakımları düzenli yapılmalı

Ana tahrik sistemi parçalarındaki herhangi bir aşırı yıpranma veya aşınma, motorda büyük hasara yol açabilecek olan triger kayışı arızasına neden olabilir. Devir-daim pompası, motordaki soğutucu sıvı sirkülasyonunu gerçekleştirerek motorun yeterince soğumasını sağlar.

Devir-daim pompasının bozulması, soğutucu sıvı kaçağına neden olabilir ve bu da aşırı ısınmaya ve hatta ana tahrik sisteminin arızalanmasına yol açabilir. Triger kayışının ve devir-daim pompasının düzenli olarak bakımının yapılması ve biri arızalansa dahi hepsinin birlikte değiştirilmesi gerekiyor, bu durum araç sahibini daha pahalıya mal olacak hasarlardan koruyor ve motorun ömrünü uzatıyor. INA Gergi Kiti, araç sahiplerini daha yüksek maliyetlerden koruyor ve araç motorun ömrünü uzatıyor.

Schaeffler hakkında;

Schaeffler Grubu, sunmuş olduğu yüksek kalite, üstün teknoloji ve güçlü yenilikçi yaklaşımı ile otomotiv ve endüstri için küresel çapta lider bir tedarikçi konumundadır. Schaeffler Grubu, birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümlerinin yanı sıra motor, şanzıman, şasi uygulamalarındaki yüksek hassasiyetli komponent ve sistemleri ile birlikte “Gelecek için Mobilite” konseptine çözüm odaklı büyük katkılar sağlamaktadır. 2015 yılında yaklaşık 13,2 milyar Euro’luk satış gerçekleştiren Schaeffler, dünya çapında 85.000’den fazla çalışanı ile Avrupa’nın en büyük aile şirketlerinden biridir. 50’den fazla ülkede bulunan yaklaşık 170 konumu ile üretim tesisleri, Ar & Ge merkezleri ve satış şirketlerinden oluşan dünya çapında bir ağa sahiptir.

Attachment

Yorum Yap

*